İçeriğe Yönlendir

Otokoç Anlaşmalı Landirenzo Takıldı

Özgen Acar

Recommended Posts

Özgen Acar

Merhabalar

Aracımı alalı yaklaşık olarak 10 gün ve 800 kmde 400 liralık benzin tüketince bu iş böyle gitmez dedim ve otokoçun anlaşmalı olduğu montaj firmasına götürüp 3800 TL ye 9 taksit landirenzo kit taktırdım,aracın 4 yıl 100000 km motor dahil garantisi devam ediyor.Kafam rahat etti benzin işi zor:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hayırlı olsun, Ford 'un Landirenzo ile anlaşması mı varmış demek. 

İyi günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
12 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Hayırlı olsun, Ford 'un Landirenzo ile anlaşması mı varmış demek. 

İyi günlerde kullanın.

Sağolun otokoçun anlaşması sanırım 

Yorum bağlantısı
Süleyman Türker

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ancak belirli bir süre kullanımdan sonra sübap erimesi, ateşleme bobini arızası ve bunların yol açacağı maddi kayıpla yaptığınız yakıt tasarrufu uçup gidecek ve benzinli bir şekilde kullanmış gibi aynı hesaba gelecek. Bunun yanında yaşayacağınız stres ve zaman kaybı da cabası. Moralinizi bozmak istemem ama yaşadığım tecrübelere dayanarak bunları yazdım. Fordların lpg ye karşı bu kadar dayanıksız olduğunu bilseydim hiç bulaşmazdım lpg olayına. Zaten bundan sonraki alacağım arabada lpg ye tövbe ettim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
2 saat önce, Süleyman Türker yazdı:

Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ancak belirli bir süre kullanımdan sonra sübap erimesi, ateşleme bobini arızası ve bunların yol açacağı maddi kayıpla yaptığınız yakıt tasarrufu uçup gidecek ve benzinli bir şekilde kullanmış gibi aynı hesaba gelecek. Bunun yanında yaşayacağınız stres ve zaman kaybı da cabası. Moralinizi bozmak istemem ama yaşadığım tecrübelere dayanarak bunları yazdım. Fordların lpg ye karşı bu kadar dayanıksız olduğunu bilseydim hiç bulaşmazdım lpg olayına. Zaten bundan sonraki alacağım arabada lpg ye tövbe ettim. 

Bazen şanşsızlıklar sizi takip eder :flowers: 4 tane lpg li fordum oldu. İlki 2001 focus ghia idi. 250.000 km de pert olana kadar bize sıkıntı çıkarmadı. Şöyle basit bir hesaplama ile yaklaşık 190,000 km lpg ile binildi. sıfır almıştık. ortalama 100km/8 lt benzin tükettiğini var saysak litresi 5,1 TL. 190,000 km de 77,520 TL lik benzin tüketir. LPG yi benzine göre %15 fazla yakar, 100km/9,2 lt lpg tüketir. LPG yi de 2,4 TL varsaysak 190,000 km de 41,952 TL lik lpg tüketir. aradaki fark  35,568 TL. Araba bedavaya geldi :) BU aracın dışında 2,0 focus, 2,0 manuel ve otomatik mondeo deneyimlerimde oldu. Bana şimdiye kadar bir sorun çıkarmadı. Çıkarmaz mı? Çıkarabilir. Biraz şans biraz bakıma bağlı. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Süleyman Türker
13 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Bazen şanşsızlıklar sizi takip eder :flowers: 4 tane lpg li fordum oldu. İlki 2001 focus ghia idi. 250.000 km de pert olana kadar bize sıkıntı çıkarmadı. Şöyle basit bir hesaplama ile yaklaşık 190,000 km lpg ile binildi. sıfır almıştık. ortalama 100km/8 lt benzin tükettiğini var saysak litresi 5,1 TL. 190,000 km de 77,520 TL lik benzin tüketir. LPG yi benzine göre %15 fazla yakar, 100km/9,2 lt lpg tüketir. LPG yi de 2,4 TL varsaysak 190,000 km de 41,952 TL lik lpg tüketir. aradaki fark  35,568 TL. Araba bedavaya geldi :) BU aracın dışında 2,0 focus, 2,0 manuel ve otomatik mondeo deneyimlerimde oldu. Bana şimdiye kadar bir sorun çıkarmadı. Çıkarmaz mı? Çıkarabilir. Biraz şans biraz bakıma bağlı. 

Aracımın bakımlarını aksatmadan yaptırırım ve öyle çok agresif bir kullanımım da yoktur. Buna rağmen yukarıda bahsettiğim sorunlarla karşılaştım ve forddan çok da olmasa da lpgden kesinlikle soğudum. Belki de sizin bahsettiğiniz gibi şansızlıktan dolayı bu sıkıntılarla karşılaştım ancak 1 - 2 tanıdığım kişi de benzer sorunlar yaşadıklarından bahsetti ve birçok kişiden de fordların ve opel motorlarının lpgye pek dayanıklı olmadığını duydum.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bir kaç kişi sorun yaşadı diye herkesin başına gelecek değil. Zaten her lpg konusundan herkes uyarıyor, montaj ustalığı önemli diye. Bir çok sorunun temeli bu aşamada yapılan hatalardan.

Yaklaşık 10 yıl / 100bin km lpg kullandım aracı sattım hala problemsiz kullanıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgen Acar
19 saat önce, Süleyman Türker yazdı:

Sağolun zaten bunlar başıma gelirse diye fark vererek garanti süresini 4 yıla çıkarttım,bahsettiğiniz tüm problemler dahil garantinin içinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Türker
Bir saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

usta işinin ehliyse subaplara zarar gelmesi yıllaaaar sürer :) 

Zaten yıllar sürdü sübapların erimesi ama sonuçta eridi yani. Sübapların erimesi ustalıktan ya da montajdan ziyade lpgnin yandığında yüksek ısı ortaya çıkarmasından dolayı. Sübaplar çelik olmayıp magnezyum alaşımlı olduğundan dolayı bu yüksek ısılara çok fazla dayanamıyor.

2 saat önce, Özgen Acar yazdı:

Sağolun zaten bunlar başıma gelirse diye fark vererek garanti süresini 4 yıla çıkarttım,bahsettiğiniz tüm problemler dahil garantinin içinde

İnşallah karşılaşmazsınız bu problemlerle. Garantiden dolayı cebinizden para çıkmasa da yaşadığınız stres ve zaman kaybı canınızı sıkabilir yoksa.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

200000 civarinda eriyor ve yaklasik 1500 tl maliyeti var bence coktan kendini amorti etmis oluyor ama

Yorum bağlantısı
Süleyman Türker

Bunun belli bir standartı olduğunu düşünmüyorum. Hatta bildiğim 70-80 bin km de bir 2 kez sübap değiştirmek zorunda kalanlar var. Şu da bir gerçek ki benzinli araçlar %100 lpg uyumlu olarak imal edilmiyorlar. Bunun sonucunda da çeşitli sıkıntılar baş gösteriyor. Sadece belli markalarda var fabrika çıkışlı lpgli olan benim bildiğim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
41 dakika önce, Süleyman Türker yazdı:

Bunun belli bir standartı olduğunu düşünmüyorum. Hatta bildiğim 70-80 bin km de bir 2 kez sübap değiştirmek zorunda kalanlar var. Şu da bir gerçek ki benzinli araçlar %100 lpg uyumlu olarak imal edilmiyorlar. Bunun sonucunda da çeşitli sıkıntılar baş gösteriyor. Sadece belli markalarda var fabrika çıkışlı lpgli olan benim bildiğim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benim bahsetmek istediğimde bu bana kalırsa 70 80 binde subap değiştiren adamın bence lpg ayarında montajında bir sorun vardır. benim focusum 60000 km kendim kullandım lpgde yeni sahibide kullanıyor tık yok :) 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

oto koç anlaşmalımı ? benim bildiğim oto koç lpg li hiç bir aracı yetkili servise sokmuyor , sokan y.servisler de parça ve işcilik garantisi vermiyor.

Çok şaşırdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgen Acar
28 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

oto koç anlaşmalımı ? benim bildiğim oto koç lpg li hiç bir aracı yetkili servise sokmuyor , sokan y.servisler de parça ve işcilik garantisi vermiyor.

Çok şaşırdım

sanırım 2016 eylülden beri yapıyolarmış

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
30 dakika önce, Özgen Acar yazdı:

sanırım 2016 eylülden beri yapıyolarmış

enteresan , normalde ford un motorları aliminyum olduğundan lpg ye uyumlu değil diye bir kaç yetkili servis ustasından ve seviş danışmanından duymuştum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Murat Öngür yazdı:

enteresan , normalde ford un motorları aliminyum olduğundan lpg ye uyumlu değil diye bir kaç yetkili servis ustasından ve seviş danışmanından duymuştum.

Motorlar genelde aliminyum artık.

Sorun çıkaran subaplar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Sedat Demircan
On 23.07.2017 at 12:29, Özgen Acar yazdı:

Merhabalar

Aracımı alalı yaklaşık olarak 10 gün ve 800 kmde 400 liralık benzin tüketince bu iş böyle gitmez dedim ve otokoçun anlaşmalı olduğu montaj firmasına götürüp 3800 TL ye 9 taksit landirenzo kit taktırdım,aracın 4 yıl 100000 km motor dahil garantisi devam ediyor.Kafam rahat etti benzin işi zor:D

focus muydu bu yakıtı yakan:) samsunda neresi ile anlaşmalı ki otokoç acaba merak ettim samsunluyum da:) şuan takınca yakıt ne oldu hocam

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Arkadaşın babasında 2.5 focus var, bu yaz yaptırdılar yetkili serviste subap erimesini, yağ değişimi dahil 3700 tl, araba 60-70 binde vardır yoktur. Kullanım stili normaldir, zorlamazlar arabayı.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
4 saat önce, Sedat Demircan yazdı:

focus muydu bu yakıtı yakan:) samsunda neresi ile anlaşmalı ki otokoç acaba merak ettim samsunluyum da:) şuan takınca yakıt ne oldu hocam

şahin mühendislik hocam sanayide ,zaten samsundaki neredeyse tüm araç bayileri orayla anlaşmalı

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

hayırlısı diyelim herkesin bir doğrusu vardır bende sevmem lpg olayını o yüzden hep dizel :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 23.07.2017 at 12:29, Özgen Acar yazdı:

4 yıl 100000 km motor dahil garantisi devam ediyor.

ford otosan mı ?

Yorum bağlantısı
Akan Belen
ford otosan mı ?
Değildir. Landirenzo nun kendi garantisi var. Değişik paketler şeklinde. Ama bayiler bunu sanki otomobilin garantisi imiş gibi lanse ederek pazarlıyor müşteriye.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...