İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Balata Değişiminden Sonra Balatadan Gelen Ses

Yavuz Akcay

Recommended Posts

Yavuz Akcay
(düzenlendi)

Cümleten merhabalar.2009 Fiesta otomatik aracımda kale marka balata vardı yaklaşık 1 ay önce motocraft orjinal balata taktırdım o gün bügün fren basıp bıraktıktan sonra civ civ ses geliyo sağ taraftan frene basmamama rağmen teker döndükçe bu teneke sürtme sesi geliyor.diskler 25binde olmasına rağmen tornalattım ses halen devam ediyor.balatayı zımparalayıp taktı ses 1 2 gün kesti yine tekrarladı üstüne gaz pedalıda titremeye başladı.bi yol gösterin ustayla kavga aşamasındayız artık.resmen giderken hissediyorum sürtünmeyi.bu arada 2bin km uzun yol yaptım ama ses artarak devam ediyor

tarihinde Yavuz akcay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Orjinal ürün kullanılmış aslında ses yapmaması gerekiyor.Alışma süreci de bitmiş ama balataların. Başka bir ustaya kontrol ettirdiniz mi aracınızı? 

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Bende de benzer sorunlar var. Frene basmadigim zaman arada cik cik cik otuyor. Daha cok hafif saga viraj alirken belli ediyor kendini. Sola dogru cevirdigimde kesiyor sesi. Ya da frene hafif dokundugumda yine ayni sekilde ses yok oluyor. Disk ve balata orijinal. Frencim ayni sekilde alismamistir dedi ancak o sureci coktan gectik hala ayni. Artik umursamamaya basladim. Sebebi nola ki hala anlamis degilim..

Yorum bağlantısı
Yavuz Akcay

Başka ustayada gösterdim sıkıntı yok dedi balata spreyi sıktı yine aynı. frene basınca titreme yok aksine gaz pedalında var 80 90 dan sonra özellikle. En az 4 5 kez tazikli su da tuttum ama geçmedi. 

8 saat önce, Koray Demir yazdı:

Motorcraft balatanın sahtesi çoktur piyasada.

Yetkili servisten sonra en iyi  ford servis burası 3yıldır bakımları burada yaptırıom sanmam sahte olacağını ama başka ustaya sorucam tekrar 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Diskler değiştimi ? yada tornalandımı ? eğer bu iki işlemden birisi olmadı ise ses yapar , yada balatayı takarken usta diskin izlerine göre balatayı hafiften zımparalasaydı ses olmazdı

Yorum bağlantısı
Yavuz Akcay
Bir saat önce, Murat Öngür yazdı:

Diskler değiştimi ? yada tornalandımı ? eğer bu iki işlemden birisi olmadı ise ses yapar , yada balatayı takarken usta diskin izlerine göre balatayı hafiften zımparalasaydı ses olmazdı

Diskler tornalandı, zımparayıda yaptı ama 2 gün sonra ses dahada arttı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Koray Demir yazdı:

Motorcraft balatanın sahtesi çoktur piyasada.

Motorcraftın her parçasının sahtesi çok maalesef.. 

Devamlı olan Sürtme sesi toz koruma sacından geliyordur.. Eğilip bakınca görür, elinizle iterek diskten uzaklaştırabilirsiniz.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yavuz Akcay
On 25.07.2017 at 12:57, Mehmet Ozyurek yazdı:

Motorcraftın her parçasının sahtesi çok maalesef.. 

Devamlı olan Sürtme sesi toz koruma sacından geliyordur.. Eğilip bakınca görür, elinizle iterek diskten uzaklaştırabilirsiniz.. 

Bugün başka ustaya götürdüm dediğinizi de yapmasını söyledim balatalari cikardi tekrar takti tamam dedi dönüş yolunda yine ayni ses artık çıldırma noktasina geldim araba civ civ ötuyor giderken 60 70 km hizdan sonra kesiyor sadece.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Değiştir bence, Motorcrafta da takılma, sahtesi çok üstelik normal balata buda, başka balata al geç, uğraşma bu kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yavuz Akcay
2 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Değiştir bence, Motorcrafta da takılma, sahtesi çok üstelik normal balata buda, başka balata al geç, uğraşma bu kadar.

Doğru Dion da hocam daha 1 buçuk ay oldu yazık günah değilmi valla kale marka balatalar mükemmeldi. Keşke hiç bulasmasaydim diorm bunlara. Bi balata yüzünden 10kez sanayiye giden bi benimdir herhalde. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Şans diyelim artık, ben 11 senedir hala orjinal balata kullanıyorum, ne ses var ne seda :)  ama değişince bakalım ne olacak meçhul....

dediğim gibi yazık ama yapacak birşey yok, aldığın yer ne diyor bu duruma, belki değişim falan yaparlar...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kaliperlere bakmışlardır sanırım, basılı kalıp toplamıyorsa habire hafiften sıkar balatayı...

Yorum bağlantısı
Yavuz Akcay
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yolda giderken ötmez balata.. Toz sacına bakmadılar mı ?

Hocam dediğim gibi 3kez sökülüp takildi 2 farklı ustada toz sacina özellikle dedim buradaki yorumlara bakarak ama aynı tas ayni hamam. Memlekete dönünce değiştir dicem balatalari artık mecburen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yavuz Akcay

Başka balata takımı takıldı idareten ses gitti. Sağ balatada sıkıntı varmış ilk günden beri dediğim gibi. Meyel marka taktı memnun kalırsan farkını veririz yoksa 1hafta dene gel başka motocraft takalım dedi. Meyel marka nasıldır çıkarttırmama gerek yok herhalde.cevaplar için çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Daha onceden kale kullaniyordum simdi veka markaya gectim ses gelmiyor.hemde yumusak daha iyi fren tutuyor.Kale balata varken sanki durmayacak gibi fren mesafesi uzuyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 05.08.2017 at 20:23, Yavuz akcay yazdı:

Başka balata takımı takıldı idareten ses gitti. Sağ balatada sıkıntı varmış ilk günden beri dediğim gibi. Meyel marka taktı memnun kalırsan farkını veririz yoksa 1hafta dene gel başka motocraft takalım dedi. Meyel marka nasıldır çıkarttırmama gerek yok herhalde.cevaplar için çok teşekkürler

Meyle mi ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
On 05.08.2017 at 19:23, Yavuz akcay yazdı:

Meyle marka balatadan bahsediyorsunuz sanırım. Meyle alman malı kaliteli bir üründür.

Yorum bağlantısı
Yavuz Akcay
8 saat önce, Ayhan Onaran yazdı:

Meyle marka balatadan bahsediyorsunuz sanırım. Meyle alman malı kaliteli bir üründür.

:) aynen Hocam meyle diyecektim.bende memnun kaldım zaten bunlar kalacak teşekkürler 

8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Meyle mi ?

Evet yanlış yazmışım.yukarda bu balatalarla sorun çözüldü.teşekkürler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel üründür.. sorunun çözülmesine de sevindim. güle güle kullanın.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Gencay Bengli

Kullanıma dikkat etmeme rağmen 2009 fiesta aracımda diskler 30binde bir eğrildiği için değişim yapıyordum. Brembo disk ve de motorcraft balata kullanıyordum. Son değişimimde motorcraft balata sürtme sesi yaptığı için takıldıktan birgün sonra geri iade ettim; fakat kabul etmediler.Ürünü Maslak oto sanayi sitesinden almıştım. Bende başka bir parçacıdan KAle marka balata alarak yola devam ettim. İlk gözlemlediğim daha az balata tozu dökmesi oldu. Yaklaşık 10bin km yaptım. 

Motorcraft balata piyasada oldukça sahtesi mevcut. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...