İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Fren Pedalını Bırakınca Gelen Ses

Oguz Polat

Recommended Posts

Oguz Polat

Arkadaşlar iyi gunler. 2006 fiestamin fren pedalini birakinca gıc diye ses geliyor. Balatalarim yeni. Bu ses basınca degil bırakınca geliyor. Pedaldan geliyor diye zannediyorum. Sanki yagsiz kalmista ondan oluyor gibi. Ayni sorunla karsilasmis veya boyle bi sorunun sebebini bilen varsa cevaplarinizi bekliyorum saygilar. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

ses tarifinden yorum yapmak zor, fakat fren pedalinin ic taraftaki  mekanizmasi yagsiz kalmis olabilir.kolay cozumlerden zora dogru sirayla gitmekte fayda var.. 

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

2006 fiestamda bahsettiginiz ses vardi pedali birakinca "giyç" diye bir ses geliyordu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Kayseride Yaşar Ustamız var, ona gösterin 5 dakikada çözer sıkıntıyı, tarifle birşey anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
32 dakika önce, Ahmet Kiriş yazdı:

Kayseride Yaşar Ustamız var, ona gösterin 5 dakikada çözer sıkıntıyı, tarifle birşey anlayamadım.

Sesi anlamadın. 5 dakikada çözÜlecegini Nasıl  Anladın.

Çözüm Geri geri giderken elfrenini Çekerken aynı zamanda frene bas Düzelir ama bir süre sonra gene ses yapar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Hayırseven
(düzenlendi)

aynı ses benim 2007 fiestada da başladı.fren pedalının oraya wd40 sıktım ama düzelmedi.kalıcı çözümü varmıdır acaba? 

tarihinde Abdullah Hayırseven tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oguz Polat
2 saat önce, Onur Doğan yazdı:

2006 fiestamda bahsettiginiz ses vardi pedali birakinca "giyç" diye bir ses geliyordu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynen kardesim ayni sesti. Son zamanlarda gelmeye basladi. Ses ayagimin altindan geliyor farkediyorum. Frende sorun hissetmiyor titreme ses yok ama pedali durur vaziyette iken biraktigim giyc ediyor. 

53 dakika önce, Yaşar Demirci yazdı:

Sesi anlamadın. 5 dakikada çözÜlecegini Nasıl  Anladın.

Çözüm Geri geri giderken elfrenini Çekerken aynı zamanda frene bas Düzelir ama bir süre sonra gene ses yapar 

Yasar usta hangi ozel servistesiniz ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Yaşar Demirci yazdı:

5 dakka bile sürmezmiş :p

Yorum bağlantısı
Oguz Polat
14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

5 dakka bile sürmezmiş :p

Ayni seyi yaptim ses gitti yine gelmeye basladi neden olur bu ses nasi cozum bulabiliriz. 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bendeki fiestadan da geliyor o ses. Baktım arkadaşın fiestada da aynı ses, dedim normal. Fiestaya özel ayağı frenden çekme sesi olsa gerek :D

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Benim fiesta dan da geliyor bende ayakkabılar yapıyor sanıyordum bugün ayakkabısız bastım denedim benimki de aynı durumda ?

Yorum bağlantısı
Oguz Polat
2 saat önce, Arif Aykın yazdı:

Benim fiesta dan da geliyor bende ayakkabılar yapıyor sanıyordum bugün ayakkabısız bastım denedim benimki de aynı durumda ?

Kampanalardan geliyor ses kardesim. Neden yapar boyle bi ses bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
8 saat önce, Oguz Polat yazdı:

Kampanalardan geliyor ses kardesim. Neden yapar boyle bi ses bilemedim. 

Ben pedaldan geldiğini düşünüyorum ama ustaya falan göstermedim dışarıda böyle bir ses duyulmuyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yaşar Demirci
On 25.07.2017 at 11:18, Oguz Polat yazdı:

Aynen kardesim ayni sesti. Son zamanlarda gelmeye basladi. Ses ayagimin altindan geliyor farkediyorum. Frende sorun hissetmiyor titreme ses yok ama pedali durur vaziyette iken biraktigim giyc ediyor. 

Yasar usta hangi ozel servistesiniz ?

http://www.hascetinotomotiv.com/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...