İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Önden Gelen Ses(bilyadan)

Tahir Yildırım

Recommended Posts

Tahir Yildırım

S.a arkadaşlar. 2012 1.6tdci selective aracimda 30km hızı geçtikten sonra artan nispette önden uguldama sesi geliyordu servise götürdüm bilyalardan geldiğini ve değişmesi gerektiğini söylediler. Poryalı bilya imiş. Servis on 2 poryaya 2500tl istedi. Sanayide orjinal diye satılan parça ise 800e de var 400e de var. Kafam allak bullak oldu bu fiyat ikileminden dolayı. Rica etsem yazdığın parçaların fiyatı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

1- Ön 2 teker bilyası

2-Sol z rot

3-Sol on iç aks körüğü

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

ben olsam bilyalari skf marka alip disarida degistirtirdim. fiyatlarini bilmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Merhaba Tahir Bey,

Önceki  2004 Fusion 1,6 benzinli aracımda rot başları değişmesi gerekiyordu servis fiyatını fazla bulmuştum bu sebeple dışarıda yaptırmıştım. Düzcede yedek parça sorduğumda (triger kayışı için) parçacı kutusu aynı olan üç kayış çıkardı ve bu çin malı, bu çinin kalitelisi buda orjinali ded. nasıl ayırt edeceğim dedğimde ise sen ayırt edemezsin dedi ve sonuçta trigeri serviste değişmiştim. yedek parça konusunda firma çok önemli kandırılmamız çok kolay. Antalya da alışveriş yaptığım parçacının telefonu 0242 2210510  fiyat bilgisi danışabilirsiniz, parçayı kargo ile gönderiyorlar. kolay gelsin.

26 dakika önce, Tahir Yildırım yazdı:

S.a arkadaşlar. 2012 1.6tdci selective aracimda 30km hızı geçtikten sonra artan nispette önden uguldama sesi geliyordu servise götürdüm bilyalardan geldiğini ve değişmesi gerektiğini söylediler. Poryalı bilya imiş. Servis on 2 poryaya 2500tl istedi. Sanayide orjinal diye satılan parça ise 800e de var 400e de var. Kafam allak bullak oldu bu fiyat ikileminden dolayı. Rica etsem yazdığın parçaların fiyatı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

1- Ön 2 teker bilyası

2-Sol z rot

3-Sol on iç aks körüğü

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

skf marka alın 2500 neymiş be o paraya motor yaptıranlar var.taş çatlasın tanesi 200 dür 2 tanesi 400 150 de işçilik alırlar.Bu sitede var ama kalitesi nedir bilemem.Bi fikir edinirsiniz.

http://www.fordtoptancisi.com/On-Teker-Bilya-Poryali-Mondeo,PR-1860.html

Ayrıca o ses lastiklerden gelebilir.Porya değişince ses gitmeyebilir lastiklerinizi kontrol ettirmenizde fayda var.Çoğu usta porya sesiyle lastik hırıltısını karıştırırlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ön bilyalar poryaya preslidir tek parça ürün olarsk satılır orjinalde. Bilya alınıp tornacı yolu tutulduğunda ise artık tornacı insafina ve becerisine kalırsınız iş sakata biner.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kaliteli bir yan sanayi iş görür. Bozulursa tekrar değişirsiniz.
İki bilyaya 2500 diyen de 2500 e muhtaç duruma düşsün.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
6 saat önce, Tahir Yildırım yazdı:

1- Ön 2 teker bilyası

2-Sol z rot

3-Sol on iç aks körüğü

Sesi kayıt veya videoya alabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Daha önce connectimizin ön teker bilyası Skf marka olanla değişti hiç bir sorun yaşamadım. Poryanın içinde presli olan bilya hidrolik presle çıkartılıyor daha sonra yenisi presleniyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Yildırım

Arkadaşlar kıymetli yorumlariniz için öncelikle çok teşekkür ederim. Life kaldırılıp öyle ses denendi yani lastikle alakası yok.bilyadan geliyor. Tornacı 100 tl bilya 100 tl işçilikle halledebilecegini soyledi. Bende mondeo nün bilyalar poryalı deyince biraz duraksadı olsun abi hallederiz dedi. 

Yorumlarınıza dayanarak, skf marka bilya ile tornacida değişim yapsam olurmu acaba.poryayi değiştirmeden.

Yorum bağlantısı
Tahir Yildırım

Arkadaşlar servisin bizzat yazmış olduğu parca listesi ektedir.

Debriyaja bastığımda hafif bir uğultu sesi duyuluyor bundan dolayi debriyaj bilyasinin değişmesi gerektiğini söylediler. Debriyaj bilyasini değişmişken baskı balatayı da değişelim dediler. Tüm işlemlerin toplamı işçilik ve parca parasıyla beraber 5-6 bin tl tutuyor. Sanayide ise 1750tl 'ye hepsini yapabileceklerini söylediler. Baskı balata ve bilya işini şimdilik erteledim. Resmî diğer arkadaşlara bilgi olması acısından yükledim.WQ8qM8.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Debriyaj bilyası ses yapıyorsa yakında sizi yolda bırakacak demektir. Bence ertelemeyin. Ayrıca söylendiği gibi, bilya değişimi için alınan işçilik ile baskı balatanın değişimi için alınan işçilik aynıdır. Bu sebeple iki kere vermemek için baskı balatayı da yenilemeniz iyi olur.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Tekerlek bilyası poryalı ise, rulman değişimi olmaz, komple poryalı bilya almanız gerekmekte.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...