İçeriğe Yönlendir

Renault Symbol JOY vs Fiat Linea

Ongun Akın

Recommended Posts

Ongun Akın

İkiside Dizel , ikiside üç aşağı beş yukarı benzer fiyat aralıklarında ( Bütçeyi yükselttim artık ;) 40.000'e kadar çıkabilirim ) ... Siz ne diyorsunuz ? 2013 - 2014 veya üstü modeller için Symbol JOY mu ? Yoksa taksicilerin sık kullandığı diğer bir araç olan Fiat Linea'mı ? 

Motor Ömrü , Parça , Konfor farklılıkları vs ...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ekonomiklik ve çekişi gidişi iyi olsun derseniz Clio. Birazda olsa konfor olsun, az hantal olsun derseniz linea derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bahsedilen Lineadan vardı bende 3 sene bindim. Sembol kullanmadım ama Linea, Sembolden daha iyi ve binilesi bence. Lineada yakıt süperdi, 1,3 çekmez diyen olabilir, 1750 devir üzerindeyken rampa bayır ve vites gözetmeksizin bayılmadan gider.

İkisi de ülkemizde üretildiği için, servisleri yaygın, yedek parça bilmiyorum ama sanırım aynı fiyatlardadır. Bence gözünüze hangisi güzel görünüyorsa onu alın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her ikisini de uzun süre kullandım. Konfor Linea'da 1 tık daha önde. Ama İstanbul'da rampalarda vites düşürüyordum. Yakıtı da Sümbül ile aynı idi.

Şimdi hangisini alırsın diye sorsalar bana, Sümbül derim kesinlikle. Linea'ların artık üretimi durdu sonuçta.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Şu anda linea kullanıyorum konfor yakıt  yedek parca servis konusunda oldukta ekonomik yerinizde olsam linea derim karar sizin.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Linea'nın mümkünse yüksek donanımlısı olsun.Boşların plastik kalitesi falan baya kötü görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

symbolun joyu çok kalitesiz bir iç malzemeye sahip. linea ondan daha iyi bana göre.

pego 301 veya citröen c else alınabiliyorsa o aralığa daha güzel olacaktır. hem güçlü psa var hem daha  güzel duruyor görüntüde

Yorum bağlantısı
Tugay YILMAZ

Bence modeli biraz düşür 2010-2011 fluence bak derim. Fiatta motor gerçekten güçsüz kalıyor. 2002 model 208 binde cliomla 160-170 yapardım hiç bi uzun rampada 5ten aşağı düşmedim. 2016 60binde linea bindim rampada gazı köklersen hızın zor bela sabit kalıyor oda düzden kaptırırsan. Clio ile rampada hızım yükseliyordu. Motor bakımından her türlü renault derim ama diğer türlü clio ve linea farkları yok gibi bişey. 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Kesinlikle Linea, yaklaşık 3 senedir hergün şirketimizde bulunan Linea servislerle işe gelip gidiyorum, yaklaşık 4 ay önce sıfır Sümbül ler geldi. Arabalar acayip konforsuz ve yolda durmuyor tedirgin ediyor. Linea ları mumla arar olduk.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Lineayı mumla arar haldeyseniz sümbüllerin halini düşünemiyorum, harbiden o derece kötümü olmuş bu naylonlar...

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
9 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Lineayı mumla arar haldeyseniz sümbüllerin halini düşünemiyorum, harbiden o derece kötümü olmuş bu naylonlar...

Maalesef öyle, bu kadar fark olacağını bende tahmin etmezdim. Sonuçta kıyaslanan Linea ama gerçekten çok fark var. Sümbülün tek önde olduğu nokta 1,5 90 bg motoru ki o arabaya fazla bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Symbol 100km hızın üzerine çıkınca her an havalanacakmış hissi veriyor yüksekliğinden dolayı.

Bunun avantajı tabi arazide rahatlık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...