İçeriğe Yönlendir

Ford 4000 RDS Kasetçalar Kristalden USB Modül Bağlantısı

Muhammed Emin Uğurlu

Recommended Posts

Muhammed Emin Uğurlu

ford 4000 rds teybime 2 adet kondastör 2 adet direnç ve iki adet diyot ile kasetçalar kristal çıkışından modüle bağlantı verdim ama arkadaki parazite çözüm bulamadım varmı tavsiyesi olan ?

Yorum bağlantısı
Tugay YILMAZ
7 saat önce, Muhammed Emin Uğurlu yazdı:

ford 4000 rds teybime 2 adet kondastör 2 adet direnç ve iki adet diyot ile kasetçalar kristal çıkışından modüle bağlantı verdim ama arkadaki parazite çözüm bulamadım varmı tavsiyesi olan ?

Teyibe gelen voltaj 12v ve dalgalanıyor. Taktığın mp3 board 5v ile çalışması için üretilmiş. 12v tan 5v'a düşürecek entegre koyuyorlar ama adım akıllı işlev sağlamıyor. Yada gelen voltajda dalgalanmalar oluyor bu sebepten cızıltı yapıyor. Bende focus 2 sony teybimde kullanıyorum aynı mp3 boarddan bendede aynı parazit sıkıntısı vardı aşağıdaki linkteki ürünü alıp elektrik çektiğim kabloların arasına monte ettim ve sıkıntı kalmadı.

http://www.robotistan.com/5v-3a-voltaj-regulator-karti-lm2596-5v

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

5 volt için düşürücü yada devre gibi birşeye gerek yokki. çakmaklığa takılan telefon şarjlarından kullanabilirsiniz. amperi yüksek olursa istediğiniz cihazı bağlayabilirsiniz. ben araç kamerasının adaptörü bazulmuştu. 5V 2A şarj soketine bağladım. güzel çalışıyor. hem sabit ve düzgün çıkış verir hemde ucuz olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Emin Uğurlu

Satın aldığım modulun üstünde 12v 500mA yazdığı için kaset çaların içindeki motora gelen 12 v tan aldım gücü çakmaklığı deneyip en kısa sürede bilgi vereceğim

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

4000 rds de anfi tetik ucu varmı bilmiyorum varsa ordan da beslenebilir 12v sabit verir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...