İçeriğe Yönlendir

Samsun'da Kaportacı

Erdem Hakkı Bağama

Recommended Posts

Erdem Hakkı Bağama

Arkadaslar gecenlerde kucuk bi kaza gecirdim arkadan tikiladilar :) tampon ve bagaj kapagim hasar gordu.

Bagajbkapagi boyasiz gocuk duzeltnecilerce kurtarilabilir diye dusundum ama 900 lira fiyat cektiler kafama yatmadi.

Boyasiz islem yapildigi icin fiyatlar malum abartili ben boya takintisi olan bi insan degilim araca da uzun yillar binmeyi dusunuyorum saginda solunda da cok cizik var aracin tavan haric bir guzel boyatayim.diyorum guzel is yapan kaportaci var mi SAMSUN' da soyle araca bakinca iyiki boyatmisim on numara okdu diyebilecegim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Bende samsundayım ancak tavsiye edebileğim kaportacı bilmiyorum malesef araç nedir 

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

tavsiyem servislerden fiyat almanız yönünde biraz fazla olur ama en azından beğenmediğinizde veya bir sıkıntı olduğunda muhattap bulabilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdem Hakkı Bağama
(düzenlendi)

Arkadaslar tanisma formunda da demistim sanayiyi sevmeyen bi insanim o yuzden bi turlu ayagim cekmiyordu. Gecen gun rastgele eve cok yakin sokak arasinda bi kaportaci gordum 40 li yaslarda bi abi isletiyor. Gittim aracimi gosterdim fiyat makul geldi cumartesi sabah baslayalim dedi tamam dedim.

Surec boyunca yaninda takilip hem yardim edecem begenmedigim yerde mudahale edecem hem de isi ogrenecem fotograflama da yapip burdan paylascam.

tarihinde Erdem Hakkı Bağama tarafından düzenlendi
Klavye hatasi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
5 saat önce, Erdem Hakkı Bağama yazdı:

Arkadaslar tanisma formunda da demistim sanayiyi sevmeyen bi insanim o yuzden bi turlu ayagim cekmiyordu. Gecen gun rastgele eve cok yakin sokak arasinda bi kaportaci gordum 40 li yaslarda bi abi isletiyor. Gittim aracimi gosterdim fiyat makul geldi cumartesi sabah baslayalim dedi tamam dedim.

Surec boyunca yaninda takilip hem yardim edecem begenmedigim yerde mudahale edecem hem de isi ogrenecem fotograflama da yapip burdan paylascam.

Dükkan ne taraflarda hocam

Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama
3 saat önce, Ersin Alan yazdı:

Dükkan ne taraflarda hocam

Atakumda turkis sapakdan merke istikametine yanyoldan giderken sagda kosede ziraatbankasi var onun 2 arka sokaginda biyerde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
6 saat önce, Erdem Hakkı Bağama yazdı:

Atakumda turkis sapakdan merke istikametine yanyoldan giderken sagda kosede ziraatbankasi var onun 2 arka sokaginda biyerde 

İnşallah memnun kalırsınız en azından yakınmış bende atakumdayım 

Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama
On 10.08.2017 at 15:49, Ersin Alan yazdı:

İnşallah memnun kalırsınız en azından yakınmış bende atakumdayım 

İnsanlah bakalim yarin sabah gidexem ben de dukkanda takilacam sanayi ortami yok adamin kendi dukkani tek basina calisiyor, zefkle eslik edecem aksama kadar.

20 saat önce, Emrah Altun yazdı:

Ben de Atakumdayım. Birleşip etkinlik yaparsanız öm atın.

Atakumda gecici kalcam yaklasik bir ay daha burdayim.

İstanbuldan artvine tayinim cikti cocugun dogumuna denk geldigi icin dogumu samsunda yapalim dedik o yuzden burdayiz.

Eli kulaginda dogdu dogacak onunla mesguluz su an :)

Etkinlik ortami olusursa haber veririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama

Bugun astar aşamasina kadar olan işi hallettik;

5Q6A4l.jpg

dGg6nr.jpg

r2zqQz.jpg

1gO9kb.jpg

ok4L9q.jpg

qWOgP3.jpg

Q7OkBV.jpg

qWOgBW.jpg

Ln5JQG.jpg

PrJRnN.jpg

Tamponu ayriyetten plastik tamircisine verecektim ama sanayilere gidip ugrasmayi hic istemedigim icin ustaya bi bak olur mu dedim.

Usta da tamponda onemli bi hasar olmadigini hic yerinden sokmeye bile gerek olmadigini isitarak duzeltebilecegini soyledi bana mantikli geldi sonra uygulamada da gorduk zaten dedigi gibi de oldu.

Daha iyisi de daha kotusu de herzaman vardir simdilik memnunum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
(düzenlendi)
On 12.08.2017 at 15:35, Erdem Hakkı Bağama yazdı:

Bugun astar aşamasina kadar olan işi hallettik;

Tamponu ayriyetten plastik tamircisine verecektim ama sanayilere gidip ugrasmayi hic istemedigim icin ustaya bi bak olur mu dedim.

Usta da tamponda onemli bi hasar olmadigini hic yerinden sokmeye bile gerek olmadigini isitarak duzeltebilecegini soyledi bana mantikli geldi sonra uygulamada da gorduk zaten dedigi gibi de oldu.

Daha iyisi de daha kotusu de herzaman vardir simdilik memnunum :)

Sonuç güzel olacak gibi 

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama

Boya işimiz tamamlandi sayilir arkadaşlar.

pWp7mm.jpg

kWy2AA.jpg

XXrnB7.jpg

astar oncesi son yoklamalar...

OLpWqZ.jpg

gWJNA5.jpg

BA5V0p.jpg

aGb40Q.jpg

okRLr9.jpg

astar ve astar sonrasi son yoklama islemleri....sonrasinda firina giriyor..

zB7W4R.jpg

r2oqEP.jpg

RPla0n.jpg

G0OqyN.jpg

Jly5Qj.jpg

vernik oncesi boyanmis hali...

ER47mq.jpg

G0OqZv.jpg

aGb4gd.jpg

Dd0L51.jpg

bu da vernik sonrasi son hali arkadaslar.

Tanpon ust citasini pasta ve cilasini son rutujlarini da 2 gun sonra yapacaz.

Dukkana gelince biri 40 li biri 50 li yaslarda iki kardes isletiyor trabzonlular.

İnsanliklari muhabbetleri guzel.

İşciliklerine gelince genel olarak ; şahin , broadway,efsane kasa corolla,toros vs araclar uzerinde calistiklari icin ufak tefek hatalari pek onemsemiyorlar ben hep mudahale ettim suraya da bak suraya da macun cek bak surasi da olmamis diye :) sonuc olarak guzel bi is cikti ben memnun kaldim.

Fiyat olarak da sanayiyle ayni fiyati verdiler oyle cok da ucuza hallolmadi.

Arka sag sol camurluklar,bagaj kapagi ve arka tampon olmak uzere bin liraya yapildi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 14.08.2017 at 21:14, Erdem Hakkı Bağama yazdı:

İşciliklerine gelince genel olarak ; şahin , broadway,efsane kasa corolla,toros vs araclar uzerinde calistiklari icin ufak tefek hatalari pek onemsemiyorlar ben hep mudahale ettim suraya da bak suraya da macun cek bak surasi da olmamis diye :) sonuc olarak guzel bi is cikti ben memnun kaldim.

Maskeleme işleminden fark etmiştim ben bunu yazacaktım.. aşağıya inince sizin yazdığınızı gördüm :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Araca kompresörle astar atılıyoraracın her yeri açıkta - muhtemelen boya atılırken de aynı işlem uygulanmıştır- . Tüm camlar, tavan, kaput kısaca aracın her yeri astar ( ve boya) tozu oldu bence. Tüm aracın örtülerle kapatılması lazımdı. Araba temizken elinizi kaportada gezdirerek kontrol edin, pütürlü yüzeuy hissederseniz oraya gidip bunu gidermelerini isteyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama
On 16.08.2017 at 12:08, Mehmet Ozyurek yazdı:

Maskeleme işleminden fark etmiştim ben bunu yazacaktım.. aşağıya inince sizin yazdığınızı gördüm :)

Artik bunlari goze almistik,tek istegim sanayiye arac birakmadan gozumun onunde en kisa surede hallolmasiydi ufak tefek hatalarini ben de fazla onemsemedim katlandim :)

On 16.08.2017 at 12:40, Önder Özcan yazdı:

Araca kompresörle astar atılıyoraracın her yeri açıkta - muhtemelen boya atılırken de aynı işlem uygulanmıştır- . Tüm camlar, tavan, kaput kısaca aracın her yeri astar ( ve boya) tozu oldu bence. Tüm aracın örtülerle kapatılması lazımdı. Araba temizken elinizi kaportada gezdirerek kontrol edin, pütürlü yüzeuy hissederseniz oraya gidip bunu gidermelerini isteyin.

Sagolun.Dogrudur kendileri de farkinda en son pasta cila islemi icin bikac gun sonra gel demislerdi onu da kisa surede halledecez.

Tesekkurler onder bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...