İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Yeni Silecek Seti Ses ve Atlama Sorunu

Onur Yeniçeri

Recommended Posts

Onur Yeniçeri
(düzenlendi)

Herkese iyi akşamlar diliyorum.Aracın üzerindeki silecekler atlama ve ses yapıyordu.Ben de Komple silecek seti aldım.Ancak sorun hala devam ediyor.Bunun çözümünü İnşallah bulabilirim.Herkese iyi foumlar.

(Araç 2001 focus sedan)

tarihinde Onur Yeniçeri tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri
8 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Silecekler cama tam basıyor mu? Kollar eğilmiş olabilir

Komple kolları falan takım olarak değiştirdim abi.Kollardan silgisine kadar.

Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri

Önerebileceğiniz (link atmak serbestse) ürün varmıdır 

Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri
29 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Ürün orjinal gibi bende öneririm hiç ses ve atlama yapmıyor doğru tercih..

32 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Teşekkürler şimdi almanın bi manası yok zannedersem kışa girerken alırım artık yazın sertleşmesin.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Rica ederim. Ön camınız orjinalse şimdi alırsanız cam için daha iyi olur çünkü bozuk sileceğin cama sürtünmesi fazla olacağından kılcal çiziklere yol açar (bu çizikler geçmiyor maalesef) ve bu durum gece sürüşünü net görüntü yönünden olumsuz etkiler.

Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri
(düzenlendi)
49 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Rica ederim. Ön camınız orjinalse şimdi alırsanız cam için daha iyi olur çünkü bozuk sileceğin cama sürtünmesi fazla olacağından kılcal çiziklere yol açar (bu çizikler geçmiyor maalesef) ve bu durum gece sürüşünü net görüntü yönünden olumsuz etkiler.

İlgin için teşekkürler abi.O zaman sipariş veriyim bari kalıcı hasar bırakmayalım.Muz silecek alınacak sanırım düz değil.

tarihinde Onur Yeniçeri tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla Bosch Aerotwin onerilmis ama ben onermiyorum acikcasi. Bulursaniz sanayiden lastik alin takin daha iyi. Gereksiz pahali ve fiyat performans urunu degil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
13 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Valla Bosch Aerotwin onerilmis ama ben onermiyorum acikcasi. Bulursaniz sanayiden lastik alin takin daha iyi. Gereksiz pahali ve fiyat performans urunu degil.

Metin bey, 

Bildiğiniz üzere silecekler arabanın göz kapakları gibi gözü temizleme şeklinde öneme sahiptir yağmurda çamurda bir aksadı mı yolda kalır önünüzü göremez ilerleyemez olursunuz. Silecek lastiği normal tip silecekler için oluyor o da tırnaklı olduğu için değişim esnasında çentikler zarar görebiliyor ve ihtiyaç olduğunda hızla çalışırken lastik çıkıp kopabilir muz tipi olanlar ise presli olup değişmiyor. Ben risk alıp da değişmedim zira swf marka silecek lastiğim varken. Oem Ford logolu silecekleri de Ford Bosch Aerotwine ürettiriyor yani aynı silecek ve fiyatı 110 tl bu yüzden önermiştim Valeo first de olabilir kaliteli üründür. Yine de takdir ve tercih sizin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri
4 saat önce, Metin Akbal yazdı:

3 saat önce, Koray Demir yazdı:

Metin bey, 

Bildiğiniz üzere silecekler arabanın göz kapakları gibi gözü temizleme şeklinde öneme sahiptir yağmurda çamurda bir aksadı mı yolda kalır önünüzü göremez ilerleyemez olursunuz. Silecek lastiği normal tip silecekler için oluyor o da tırnaklı olduğu için değişim esnasında çentikler zarar görebiliyor ve ihtiyaç olduğunda hızla çalışırken lastik çıkıp kopabilir muz tipi olanlar ise presli olup değişmiyor. Ben risk alıp da değişmedim zira swf marka silecek lastiğim varken. Oem Ford logolu silecekleri de Ford Bosch Aerotwine ürettiriyor yani aynı silecek ve fiyatı 110 tl bu yüzden önermiştim Valeo first de olabilir kaliteli üründür. Yine de takdir ve tercih sizin.

İki tip silecek var bir muz bir de düz düz olan daha ucuz hangisini almalıyım?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Muz tipi kışın biraz daha iyi temizliyor onun dışında bir farkı yok klasik tip de yeterli iş görüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri

Yakın zamanda dediğim gibi sileceğe fazlasıyla masraf yaptım ucuz olanını bi alayım deniyim ozaman abi o da bosch marka nasıl olsa teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Silecek kol ayari gerekiyor olabilir. Belli bi aci ile bukulmeleri gerekiyordu.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Silecek değişimlerinde sorun olursa özellikle kenar kısımlarında öncelikle biraz sileceği bükerim olmadı silecek kollarını bükerim çünkü silecek kolları silecek ile cam arasındaki baskıyı oldukça etkiliyor

Vw grubunda camın yapısı gereği hangisini takarsan tak sileceğin cuk oturması lazım var mı böyle bir sorun kolla oynanmasının gerekmesi gibi?

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

parlakotoyu öneririm daha dün focus 2.5  için takım sileceği 6 lira gibi bir fiyata aldım inwells marka.

Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri
23 dakika önce, Osman Ünal2 yazdı:

parlakotoyu öneririm daha dün focus 2.5  için takım sileceği 6 lira gibi bir fiyata aldım inwells marka.

Şuan aracın üstündekiler inwels hocam silgisi tam kıvrılmıyor cama tam basmıyor bende ki

Yorum bağlantısı
Onur Yeniçeri
30 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Açı ayarı yapılacak.

a3-9695.png

Teşekkür ederim abi.Bu ayarı da yapmayı deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
On 30.07.2017 at 09:10, Koray Demir yazdı:

Metin bey, 

Ustadim onemlidir eminim Rize gibi yagmurun eksik olmadigi bir memlekette  Bosch Aerotwin silecek kullanim tecrubemi yazdim :) 1 sene gectim 3 4 ayda sikinti oluyor. Bosch parasina gore kaliteli bir urun degil. Muz tipi silecekler tirnakli evet. Yeni aracim Astra J de silecek ses yaomaya basladiginda silecek lastiklerini tirnaklarindan falan kurtardim ters cevirip taktim 3 sene olacak orijinal silecek. Ne ses ne sikinti. Sileceklerde yon olustugundan sikinti oluyor. 15 20 liraya silecek alip 6 ayda bir degistirmek daha karli emin olun. Hatta bulunabilirse silcek lastigi on numara.

Bir kac arkadas daha benim dusundugum gibi yazacaktir etiketleyeyim kendisini.

@Mustafa Arıkan

22 saat önce, Onur Yeniçeri yazdı:

İki tip silecek var bir muz bir de düz düz olan daha ucuz hangisini almalıyım?

Aracinizin silecegi hangisi ise onu takmalisiz. Muz tipi takilan araca klasik takilir mi bilgim yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bosch bende kullandım ve memnun kalmadım. Çok çabuk sertleşti ve ses yapmaya başladı. 

Ucuzlar daha mantıklı gibi. Parasına göre performansları daha iyi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Açı ayarı şart.. Servislerde tarifleri ve kuralları vardı ama.. O ustalar kalmadı artık. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...