İçeriğe Yönlendir

OGS-HGS Geçiş Hareketleri

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
İbrahim Arslan yazdı:

3. köprü de tek yönlü.

Asyaya gecerken ödeme var.

Ama köprü pahalı tabii.

Sadece köprü 27.50 sanırım.

Yani anadolu’dan Avrupa’ya yss köprüsü bedava. Sadece yol paralı öyle mi? 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
M.Cenk Taşcı

ara ara ziraat internet şubesinden OGS geçiş hareketlerinizi sorgulamanızı tavsiye ediyorum. son iki yıldır geçiş karşılığı olmayan çekimlere rastlamaktayım.öncesinde böyle şeyler olmuyordu. mesela, köprü ücreti: 13,25 yansımış, aynı saat dk. 48,25 lik bir çekim daha olmuş, rakamlar değişken, en az 28 küsür TL çekim oluyor. fark edince, müşteri hizmetlerini arıyorum, kayıt açıyorlar, bir süre veriyorlar iade için. etmiyorlar. tekrar arıyorum, tekrar arıyorum vs. fazladan çekimleri en erken geri alma sürem 2 ay, en uzun 7 ay. değişken. sizlerde de böyle geçiş karşılığı olmayan fazladan çekimler oluyor mu? cihazımda yeni değil çok yıllık.  soruyorum, sistemselmiş. öyle diyorlar. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sistemsel olarak olmayan geçiş ücreti mi alıyolar? ikna olmadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

E80'den Kuzey Marmara'ya girdiğimde oluyordu bana, E80'nin ücretini iki kere kesiyordu. Ocakta başvurdum, geçen ay mail gelmiş iade ettik diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Cenk Taşcı
Çağlar Bayur yazdı:

sistemsel olarak olmayan geçiş ücreti mi alıyolar? ikna olmadım

öyle söylüyorlar. becerebildiysem bir örnek resim yükledim:  https://www.hizliresim.com/nuktg1n   ara ara böyle kafasına göre çekiyor. herkese geçiş hareketlerini kontrol etmesini öneriyorum.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
M.Cenk Taşcı yazdı:

öyle söylüyorlar. becerebildiysem bir örnek resim yükledim:  https://www.hizliresim.com/nuktg1n   ara ara böyle kafasına göre çekiyor. herkese geçiş hareketlerini kontrol etmesini öneriyorum.

Sizin plakayı kullanıyor olabilirler mi? Sınıf farkından dolayı olabilir mi? OGS plaka yanlış sınıf tanımlanmıştır ama geçiş farklıdır vs. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

HGS'nin kendi sisteminde Excel dosyası olarak dökümünü alabiliyorsunuz, sizde belki aynıdır ama bende orası E-Devlet'ten daha doğru gösteriyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Cenk Taşcı
Muhammet Ölmez yazdı:

HGS'nin kendi sisteminde Excel dosyası olarak dökümünü alabiliyorsunuz, sizde belki aynıdır ama bende orası E-Devlet'ten daha doğru gösteriyordu.

teşekkürler. bende ziraatin sitesinden bakıyorum ogs geçişlerine, tarih filtreleme seçeneği de var. doğruluğuna hiç bakmadım, farklı rakamları tarayarak kontrol ediyorum.

Ümit Türk yazdı:

Sizin plakayı kullanıyor olabilirler mi? Sınıf farkından dolayı olabilir mi? OGS plaka yanlış sınıf tanımlanmıştır ama geçiş farklıdır vs. 

üstte bir resim paylaştım becerebildiysem.  tek bir çekim yapsa, sınıf hatası ağırlık vs derim.  hem otomobil ücretini çekiyor, aynı saat dk olarak kafasına göre bir rakam daha çekiyor. hep olmuyor, iki üç ayda bir.  bazen peş peşe. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
M.Cenk Taşcı yazdı:

aynı saniyede 2 defa çekmiş biri 10.5 diğeri 48.25tl. hani sanki tam yanındaki arablar yerine sizden almış gibi, net hata bu. açık yani. uyanılmaz ise kimbilir kaç kişiden böyle alınmıştır. 7 ay sonra iade ederken kredi fazizi kadar geri ödeme de talep edilmeli mantıken. banka sizin paranızı 7 ay kullanmış oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Cenk Taşcı
Çağlar Bayur yazdı:

aynı saniyede 2 defa çekmiş biri 10.5 diğeri 48.25tl. hani sanki tam yanındaki arablar yerine sizden almış gibi, net hata bu. açık yani. uyanılmaz ise kimbilir kaç kişiden böyle alınmıştır. 7 ay sonra iade ederken kredi fazizi kadar geri ödeme de talep edilmeli mantıken. banka sizin paranızı 7 ay kullanmış oluyor

evet üstad. insanlar uyansın diye yazdım. geçişlerini kontrol etsin insanlar.

son iki yılda abartısız on oniki kez böyle geçiş karşılığı olmayan çekimler oldu. son aylarda kesildi, rastlamıyorum. geri almak da mesele. psikolojik harp veriyorum. boşversem de olur ama niye olsun deyip arıyorum. aylarca uğraştırıyorlar, o süreçte yine oluyor. eskisini iade ediyorlar, yenisi için uğraş dur. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
M.Cenk Taşcı yazdı:

aylarca uğraştırıyorlar,

cezası/yaptırım olmaz ise uğraştırırlar, bedavaya kredi kullanmış oluyor banka

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de baktım, kaçak geçiş sorguladım. 

iki sorun gördüm.. 

1- geçenki internet krizinde banka hgs'ye para aktaramamış, eksi bakiyeye düşmüş hgs. borçlu görünüyordu.. tahsilat yapamamıştı.. para yükleyince bu düzeldi. 

2- 2020 de bir ogs kaçak geçiş görünüyordu.. kontrol ettim. o gün hgs de bakiye varmış.. mail attım, ilgili tarihte şu numaralı hgs'm vardı. kontrol ettim bakiyem de varmış.. Oradan tahsil edin dedim.. Bakalım dönüş olacak mı.. 

Geçmişte de bir okuma hatası sebebiyle en uzak mesafe aldığını görmüş, itiraz kaydı açmıştım. onu düzeltmişlerdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

OGS Osmangazi köprüsünden geçişi ve sonrasını e-devlette neden göstermiyor acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Nihat Palolu yazdı:

OGS Osmangazi köprüsünden geçişi ve sonrasını e-devlette neden göstermiyor acaba?

ptt nin sitesinden sorgula 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Ozyurek yazdı:

ptt nin sitesinden sorgula 

Ogs benimki, hgs hiç kullanmadım

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Celal Aydın

İş Bankasından OGS almak istedim, şubede yoktu, İşCep’ten sipariş oluşturdum, anında aktif oldu, geçişlerim tertemiz, iki güne kadar yansıyordu, bakiyeden düşüyordu. Cihaz Aras Kurye denen illet firma yüzünden iki aydır gelmedi, defalarca kayıt oluşturdum, değişen hiçbir şey olmadı.

Cihaz takılı olmadığı için kaçak geçiş uyarısı verse de, plakadan düzeltiyordu.

O alarm sesi ve kurye firmanın sorumsuzluğu yüzünden iptal ettirdim.

Gittim Ziraat bankasından aldım, hemen taktım cama.

Buraya kadar güzel; gelgelelim 15 gün oldu geçişlerim hala görünmüyor, kgm’den sorguladığımda kaçak görünmüyor, bakiyeden de düşmüyor çok garip.

İşin kötüsü OGS’den girip HGS’den çıkmak zorunda kaldığım oldu birkaç kez, çıkış gişesinde arıza vardı, normalde OGS bakiyesinden düşer dediler, hala düşmedi, kgm’de hgs kaçak geçiş görünüyor, 9 Kasımda cezasız ödemesi bitiyor, 10 kat ceza yiyecek.

Bu gidişle Ziraati de iptal edip, İş bankası şubelerini tek tek gezeceğim OGS’niz var mı diye. Sistemleri harika çalışıyor fakat Aras kurye ile çalışmamalılar.

(HGS neden almıyorum, cama etiket yapıştırmayı sevmiyorum, geçerken dit sesi çıkarmamasını sevmiyorum.)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

OGS ve HGS sistemleri iyice laçka oldu. Bu kadar laçka bir yaklaşım olabilir mi? Göstergeler senelerdir çalışmıyor. Girişte okumayan sensörler sektirmeden çıkışta okuyor. giriş yok diyecekler muhtemelen ama göstergeler de bozuk. Lambalar yanıyor yanmıyor, bazılarında yeşil yanıyor geçince bazılarında yanmıyor. Bu nasıl rezalettir. İki tane ekranı bir tane sensörü değiştirmek yenilemek (muhtemelen power supply zayıflamıştır) bu kadar mı zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ogs hgs iptalinde 30 gün bekleme süresi var, bence tam o araya denk geldi şu an askıda gibi, kaçak gözükenler düşecektir ancak işi garantiye alıp öderdim ben olsam,

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
ogs hgs iptalinde 30 gün bekleme süresi var, bence tam o araya denk geldi şu an askıda gibi, kaçak gözükenler düşecektir ancak işi garantiye alıp öderdim ben olsam,

Ben de ondan şüpheleniyorum abi.
Bir yandan da hgs etiketi alayım diyorum ptt’den, yapıştırmadan atayım eve dursun, bu tür durumlarda ondan düşsün.

Babamın araçta öyle oldu, OGS’si ve HGS’si var, son iki geçişi HGS’den düşmüş(çıkış gişesinde arıza var diye geçmiş benim gibi) OGS’yi kontrol ettiğimde düşmemiş, yani çift çekim yapmamış.

Zamanında eski aracımın HGS’sini iptal etmemek için babamın aracın plakasına güncellemiştim, var olduğunu dahi unuttum, işe yaradı.
Ptt’den olduğu için otomatik yükleme de yapmıyor, yedek geçiş ürünü oldu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

OGS ve HGS sistemleri iyice laçka oldu.

katkı yapayım, cezalı geçiş ücretlerini yarıya azaltılacak olan kanun teklifi tam hazır olmadığı için geçen günki torbaya giremedi başka torbaya kaldı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Çağlar Bayur yazdı:

katkı yapayım, cezalı geçiş ücretlerini yarıya azaltılacak olan kanun teklifi tam hazır olmadığı için geçen günki torbaya giremedi başka torbaya kaldı

Zaten şuan en uzak mesafenin 4 katı değil mi?

Daha önce 10 katı idi.

Yoksa ödenmeyenlerin yarı yarıya düşümü mü?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...