İçeriğe Yönlendir

Lenovo z580 Menteşe Problemi

Faruk Kaya

Recommended Posts

Faruk Kaya
(düzenlendi)

yaklaşık 5 senedir zevkle kullandığım lenovo z580 cihazımda bilgisayar ekran açık kullanan kişiye dönük iken sağ taraftaki menteşenin olduğu yerden bir açılma sözkonusu resimlerde mevcut. Pili sökünce geniş kafalı çok küçük bir vida var onun uç kısmında sarı bir nesne var normalde pc ye entegre ama zamanla kasma yaptığı için oradan kurtulmuş. Tamiratı nasıl yapılabilir? Bilgisi olanlar var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

http://lWR9nb.jpg

http://VMR64r.jpg

nWo21l.jpg

tarihinde Faruk Kaya tarafından düzenlendi
Diğer resimlerin yüklenmesi
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Bu parçanın oradan kopma nedeni kasadaki menteşeleri, tutan yuvanın zarar görmesinden kaynaklı.Bir bilgisayarcı rahatlıkla bunu tamir edebilir..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alt kasa ve gerek var ise menteşelerin değişimi olmadan yapılacak tüm tamiratlar çok kısa süreli olacaktır. Tecrübem bu konuda çok, lafıma güvenin derim ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Modelini hatırlamıyorum ama arkadaşımın Lenovo laptopunun menteşelerini tamir ettim ama berbat bir plastik kalitesi var.  Alt kasa filan değişmeden pek bi faydası olmaz.

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Merhaba öncelike geçmiş olsun.Sizin yaşadığınız sorunu yaşayan kullanıcıların çoğu genelde plastik kaynağı ile bu sorunu çözüyorlar ancak diğer abilerimin de dediği gibi kasa da değişebilir. Saygılar..

Yorum bağlantısı
Faruk Kaya

22 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Alt kasa ve gerek var ise menteşelerin değişimi olmadan yapılacak tüm tamiratlar çok kısa süreli olacaktır. Tecrübem bu konuda çok, lafıma güvenin derim ;)

21 saat önce, Sermet Gündoğdu yazdı:

Aynı sorunu en sonunda alt kasa ve menteşeleri değiştirerek çözmüştüm.

20 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Modelini hatırlamıyorum ama arkadaşımın Lenovo laptopunun menteşelerini tamir ettim ama berbat bir plastik kalitesi var.  Alt kasa filan değişmeden pek bi faydası olmaz.

18 saat önce, Zafer Bakar yazdı:

Merhaba öncelike geçmiş olsun.Sizin yaşadığınız sorunu yaşayan kullanıcıların çoğu genelde plastik kaynağı ile bu sorunu çözüyorlar ancak diğer abilerimin de dediği gibi kasa da değişebilir. Saygılar..

cevaplar için teşekkürler ancak eski bir pc için değiştirmeye değer mi veya tahmini ne kadar tutacaktır? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vesile olsun, sık sık iç dış vida kontrolü yapılan menteşe yuvaları hasar görmeden yıllarca hizmet eder. Ekran açıldığı vakit boşluk az bile olsa vidaları kontrol edip sıkmak gerekir

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Faruk Kaya
On ‎31‎.‎7‎.‎2017 at 19:42, Servet Aydın yazdı:

Vesile olsun, sık sık iç dış vida kontrolü yapılan menteşe yuvaları hasar görmeden yıllarca hizmet eder. Ekran açıldığı vakit boşluk az bile olsa vidaları kontrol edip sıkmak gerekir

tecrübelerinizi dikkat alıp uygulayacağız Servet abi, teşekkürler...

On ‎31‎.‎7‎.‎2017 at 21:20, Sermet Gündoğdu yazdı:

servisi kaça yapıyor acaba fiyat alma şansınız olmuş muydu? Çünkü geçen fanını temizleyeyim dedim ama çok karışık geldi bana daha önce casper felan söküp temizlediğim olmuştu ama :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Bilgisayar servis işi yapan bir yerde değişim yaptırabilirsin.Dediğin gibi çok karışık bayağı vaktimi aldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Faruk Kaya
56 dakika önce, Sermet Gündoğdu yazdı:

Bilgisayar servis işi yapan bir yerde değişim yaptırabilirsin.Dediğin gibi çok karışık bayağı vaktimi aldı.

teşekkürler Sermet abi bu hafta sonu bi ilgileneyim çok canımı sıkmaya başladı çünkü 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...