İçeriğe Yönlendir

Yeni Kasa Honda Civic Araçlarda Çıkan Kronik Kaporta Göçmesi Sorunu

Emrah Altun

Recommended Posts

Metin Akbal
Hb nin bagaji daha kullanisli? Pandizot bile sökersin [emoji4]
Katiliyorum kesinlikle [emoji4]

2 hafta once 6 kisilik masa sandalye takimini attim arabaya. Sedan olsa imkani yok almaz. Sedan isi bana da psikokojik gelmeye basladi :)

4a1ba4f0973abbab6519cc9cfdd86229.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Qashqainin bagajı da mondeodan çok kullanışlı.. Bagaj yetmez ise pantizotu söküveriyorum.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
18 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Katiliyorum kesinlikle emoji4.png

2 hafta once 6 kisilik masa sandalye takimini attim arabaya. Sedan olsa imkani yok almaz. Sedan isi bana da psikokojik gelmeye basladi :)

4a1ba4f0973abbab6519cc9cfdd86229.jpg

arkaya 2 kişi oturacağında nasıl oluyor :D 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
arkaya 2 kişi oturacağında nasıl oluyor [emoji3] 
Sedanin neresine atabilirsin bu yuku [emoji16]

Daha once sedan arac kullanan biri olarak hb aracin sedandan daha avantajli oldugunu anladim. Pandzotu kaldirinca dunyayi aliyor. Sedanda nereyi kaldiracaksin [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Sedanin neresine atabilirsin bu yuku emoji16.png

Daha once sedan arac kullanan biri olarak hb aracin sedandan daha avantajli oldugunu anladim. Pandzotu kaldirinca dunyayi aliyor. Sedanda nereyi kaldiracaksin emoji16.png

yahu hergün salon takımı atmıyoruz ki.:D genellikle valiz vs tıka basa doldurup 4 5 kişi binince sedan % 90 daha avantajlı . 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
yahu hergün salon takımı atmıyoruz ki.[emoji3] genellikle valiz vs tıka basa doldurup 4 5 kişi binince sedan % 90 daha avantajlı . 

Abi bi ayagin merkez diger ayagin ilce köy olursa yeri gelir inek bile atarsin [emoji23][emoji23][emoji23]

Sedanda yan yana 2 valiz koyarsin hb de dikine 3 4 valiz atarsin.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
5 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Abi bi ayagin merkez diger ayagin ilce köy olursa yeri gelir inek bile atarsin emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Sedanda yan yana 2 valiz koyarsin hb de dikine 3 4 valiz atarsin.

:bravo::bravo::bravo::D:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Honda Tr nin attığı kazık uzun yıllar hatırlanır

:bravo::bravo::bravo:[emoji3][emoji3]

Kurban arifesinde Bursadan koyun atacaktım arkaya sonra istanbulda büyükbaşa döndü iş. Sedan ölü yatırım [emoji3]

Ama şu da var kangoo bagaj derinliği 80 cm, focus 2 sedan 100 cm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Köksal Yılmaz yazdı:

Honda Tr nin attığı kazık uzun yıllar hatırlanır

Kurban arifesinde Bursadan koyun atacaktım arkaya sonra istanbulda büyükbaşa döndü iş. Sedan ölü yatırım emoji3.png

Ama şu da var kangoo bagaj derinliği 80 cm, focus 2 sedan 100 cm.

hazır arabayıda sattım gaz vermeyin bana şimdi :bravo::D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
hazır arabayıda sattım gaz vermeyin bana şimdi :bravo:[emoji3]
Astra h hb cdti+yazılım tek geçerim şu ortamda.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Hb ile bir damlık kiremit taşıyanları gördü bu gözler.. [emoji3]

Caktirmaaaa [emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sedan ın uzun yol zevki bir başka ama
Bagaj kapağı üstünde mangal mı yapıyon
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Eğer resimdekiler darbe deil ise ve kendiliğinden oluşuyorsa,  bu arabanın şasesi çok zayıf ve esneme burulma yapıyor. Şasede oluşan esneme c  stununa yansıyarak dar bölgedeki şerit şeklindeki kaportayı kırıyor. U şeklinde kağıt yapıp bükmeye çalıştığımızda da aynı şekilde kırılıp iz kalıyor.

Fordun kapı içlerinde contaların kenarlarını, gözle görülmeyen yerlerinde belli belirsiz boya damlası var diye kötüleyenler şimdi ford bayisine gidip satışcıların elini öpüp birer ford alsınlar :D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sanıyorum fc5 ile ilgili farklı hatalarda var bknz >

Gosterge paneli tamam da dayi biraz abartmis. Benim sifir aldigim aracta bile tampon kaput cizgileri tutmuyor. Kapilarin araliklari ayni. Kapi kapanmiyor diyor kapiyi kapatmasini bilmiyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunun için değişim mi istiyormuş.

Aynen mahkeme yolu açık. Dava açarsa hakim kovar bu arkadaşı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bunu paylaşmadan edemeyeceğim kadın arabaya vurmuş kim suçlu?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

O nasıl kaporta, yay çeliğindenmi yapmışlar :D

Yorum bağlantısı
Onur_Aydın

Biraz geç oldu ama bu konuyla ilgili benim fikrim yapıştırıcıdan olduğunu düşünmüyorum zaten yapılan kaza testlerindede güvenlik opsiyonlarıyla 4 yıldızı alan bu araç saf haliyle hiç iyi bir izlenim vermiyor. Bu bükülmelerin bence 2 sebepten oluştuğunu düşünüyorum

1. Aracın şasesi olması gereken rijitliğe sahip değil bununla beraber araçta kullanım sırasındaki vibrasyonlar ve esnemeler şase tarafından soğurulamıyor  o yüzdende kasanın ne yazıkki sağlam olması gerekirken zayıf olan tarafı baskı kuvvetine maruz kalıyor buda içbükey bi burulma yapıyor.. eğer bu sebepten ise çok yazık.

2. Si ise aracın c sütünundaki saç malzemenin gerekli mukavemete göre yapılmadığı ve tasarımından kaynaklı gerilmeye maruz kalmasından dolayı oluşabilir. Umarım böyledir demekle yetinebiliyoruz çünkü bunun bi çözümü var ama ilk başta bahsettiğimim şekilde ise ozaman çok kötü....

bu olayı gündemde tutmak gerekir çok mağdur insanlar var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Gerçek madurlar burada. 25 dakikanız varsa bu insanları dinleyin. Göçük dışında paslanma sebebiyle şikayetçi olan bile var. Yazık gerçekten.

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

seneye 2 elde 50bine alabileceğiz gibi gözüküyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...