İçeriğe Yönlendir

Yeni Kasa Honda Civic Araçlarda Çıkan Kronik Kaporta Göçmesi Sorunu

Emrah Altun

Recommended Posts

Ali Gök

yaklaşık 1 aydır 1 tane bile hondada göçük görmedim. heralde ilk seri sorunlu geldi onlarıda tamir ettiler bişekilde yok oldular.

her gelen honda sorunlu olsaydı illaki görürdük heralde

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

amann en son octavya diyen artık aramızda deel :rofl: tehlikeli bölge

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bugün kaza oldu, 50 gibi bir hızla tam yandan ortadan cıvıc a kamyon çaprtı (Ford) kamyonun tampon yamuk, civic top gibi sekiyor 2 ağacın arasından bankete, cıvıc in son durum, B sutunu neredeyse diğer B sütununa yapışacak durumda, aracı gördüm, benim için bitmiştir cıvık...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kamyon ile otomobil çarpışması. Ne bekliyordun ki. 20 ton oldu 200 ton darbe ile

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Focusa yandan kamyon vursa sağlam mı kalacaktı sanki 1 cm daha eksik içe göçmez

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

valla o iş öyle olmaz kardeşler, araç zayıf, focusuda bilirim çoğu aracıda, siz nasıl diyorsanız diyin, ben gördüğüme bakarım, cıvıv hikaye, 20 ton yada 200 ton farketmez, üstüne çıkmadıya, itiyor, esneme daha az olarak itiyor, 10000 tonda olsa 20 tonda 50 ile esnemesiz bir şeyi cıvıc a çarptır aynı hasarı verirsin gibi, aslında ağırlık itme şiddetinin sürekliliğine etki eder ama o derece fark yoktu, boş kamyon ve hız düşük, neyse  duvara çarptığını düşün arabanın, duvar 1mt. kalınlıkta çelik olsa ne yazar 10 mt. kalınlıkta olsa ne, esnemiyor değilmi, bitti gitti,  200 le duvara çarpan focus videosunu hatırlayın, onun gibi birşey.....  sekip gitmiş civic, bu kadar göçmemeli....

yalnız şuda var, civic tam şeridin ortasında yola dik ve hareketsiz, sürücüsü kalp kirizi geçirmiş, kavşaktan geçerken yolun ortasında kalmış,  duran araca kamyon çarpıyor, sektirmesi doğalda aracın aldığı hasar fazla gibi geldi gözüme, kamyonun fren izide 5 mt. bu arada, sonra zınk diye duruyor kamyon, bilardo toğu gibi sektirmiş resmen, ama top tavaya dönmüş....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tamam Ali sen haklısın. Civciv beş para etmez peynir tenekesi. Allah bizim cezamızı versin hiçbir şey öğrenemedik şu hayatta

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:
Tamam Ali sen haklısın. Civciv beş para etmez peynir tenekesi. Allah bizim cezamızı versin hiçbir şey öğrenemedik şu hayatta

Estağfurullah, ne kızıyorsun kardeşim, beş para etmez demedim zayıf dedim, bana göre.....  öğrenememenden benmi sorumluyum yahu, öğreneydin [emoji4]

bak portif bu, bunuda biliyorsundur sen, bakta öğren :tongue:

61aeaa099d121347afdef4b30d94cb64.jpgc8841f9a464bec063b82d4fca4e35186.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bi kere dacia logana arkadan çarpan focus görmüştüm kaput 2 ye bükülmüştü cıvıc olsa bükülmezdi gibi geldi o kadar . Hadi bakalım ikna edin şimdi beni??

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kavgada bile söylenmez
Para almak nedir
Alın size Honda [emoji4]
Honda iyi marka ama Türkiye ayağı çok kötü yönetiliyor

Dsg patlayınca parasız mı yapılıyor sandın?
O araçlar da garantide ama alınıyor. İlk patlayan ücretsiz, sonrası ücretli oluyor.

Mazda yakıt filtresi sorunu var. Üç kere ücretsiz değişim yapılıyor, sorun temeli olan yere müdahale yok. Onlarda sonradan ücret almaya başlıyor.
Mb, kapı su alıyor, işlem ile onarım yapılıyor ücretsiz. Sonra yine su alan kapıya işlem ücretli oluyor.
Reno direksiyonu soyuluyor. Ücretsiz değişiyor. Yine soyuluyor, ücretli değişim yapılıyor.

Bunların hepsi garantide olan araçlar.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

amann en son octavya diyen artık aramızda deel :rofl: tehlikeli bölge

Haha... 

En son kroniğe kronik diyeni de 15 gün uzaklaştırmıştık.. :)

3 gün boyunca sürekli sordum, Octaviada göçük gören var mı diye.. Yok, çıkmadı kimse. 

Demekki yokmuş, demekki marka kötülüyordu  sadece. İyi yapmışız..

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Dsg patlayınca parasız mı yapılıyor sandın?
O araçlar da garantide ama alınıyor. İlk patlayan ücretsiz, sonrası ücretli oluyor.

Mazda yakıt filtresi sorunu var. Üç kere ücretsiz değişim yapılıyor, sorun temeli olan yere müdahale yok. Onlarda sonradan ücret almaya başlıyor.
Mb, kapı su alıyor, işlem ile onarım yapılıyor ücretsiz. Sonra yine su alan kapıya işlem ücretli oluyor.
Reno direksiyonu soyuluyor. Ücretsiz değişiyor. Yine soyuluyor, ücretli değişim yapılıyor.

Yo biraderin dsg mekatroniği 2 kere değişti. Bir kuruşta vermedi.

Aracı tamir edilene kadar da passat verdiler sıfır ikame.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Mert Gülkokan yazdı:

İş arkadaşımda 2012 model golf 7 var aracın kavraması

Garantisi yokken değil mi ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

3 kez değişim yapıldıysa mahkeme yolun açık ve kesin kazanıyorsun yalnız, daha ne duruyorsun helva yapsana :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
41 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Mert senin 1.2 TSİ da motor kitlendiğinde ücretsiz yapılmıştı di mi ? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Haha... 
En son kroniğe kronik diyeni de 15 gün uzaklaştırmıştık.. [emoji4]
3 gün boyunca sürekli sordum, Octaviada göçük gören var mı diye.. Yok, çıkmadı kimse. 
Demekki yokmuş, demekki marka kötülüyordu  sadece. İyi yapmışız..

Çağlar'la sanayide gördüm dedi, bende iki tane seyir halinde gördüm ama emin olamadım dedim.

Satış sonrası hizmet ile müşteriyi kolluyor, cebinden para çıksa bile müşteriden. Japon bunu yapmıyor.
Servet abim buradaki sorun dsg falan değil. Üretim hatası olduğunu hepimiz biliyoruz. Adamlar ne yapıyor peki ücretsiz yapmayarak olayı bizde sorun yok kullanıcı hatası demeye getiriyor. Ayıp olan kısım burası...

İş arkadaşımda 2012 model golf 7 var aracın kavraması garantiden değişti kavrama aslında baskı balatası aracın ama vw demişki en az 100 bin km gitmesi gereken bir parça 80 binde bozuldu diye 2500 tllik kavrama garantiden ücretsiz şekilde değişti aşağıda faturasını görebilirsin
Arkadaş sadece işçilik parası ödedi...
Kavramanın toplam ücreti 2800 tl civarı sadece malzeme parası

392bb458f5038b647b5c3d40671f1893.jpg
Dsg de üretim hatası? Garantide iken üç kere patlasın, çatır çatır alıyor parayı, kötü kullandın diye. Civic ile fark yok.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
10 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Mert senin 1.2 TSİ da motor kitlendiğinde ücretsiz yapılmıştı di mi ? 

Evet kardeşim. Zincir, devirdaim, yağ pompası ve zincirin dokunduğu her şeyi ücretsiz değiştiler. Sadece yağ ve filtre parası ödemiştim. Ki aracım son bakımda servise gitmemiş öncesi servis bakımlı idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

dsg yi tasarım hatası var diye mahkemeye veren olmuşmu acaba, makeme sonucu raporda hata çıktıysa iş biter çünki, varmı böyle dava açan sonuç alan?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Çağlar'la sanayide gördüm dedi, bende iki tane seyir halinde gördüm ama emin olamadım dedim. 

Görmüş olabilirsiniz ama sebebini bilmiyoruz. Benim qashqainin sağ arka kapı üstünde de var.. 

Octavia adı geçtiği günden beri forumları ve facebook gruplarını takip ediyorum.

Bir satır şikayet yok bu konuda ki, gruplarda fanatiklik yok zaten, herkes her şikayetini yazıyor.  Sebebini bilmediğimiz üç göçük için kronik üretim kusuru diyemeyiz.

Bizim forumdan başka hiç bir yerde konuşulmamış bir konu.. 

Çağlar bana demişti ki, ford bunu bize sorarsa ne deriz. Ben de aynı şekilde düşündüm, Skoda bunu bize sorarsa, bu konu nereden çıktı kardeşim bir tane bile müracaat yok bize derse ne deriz demi.  

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Var dendi, bizde varlığını tartışıyoruz deriz. O zaman da yazdım. İki araç iki aynı nokta. Ancak ben adamlara yaklaştıkça onlar kaçtı bişey var sanıp. Bi sağına bi soluna yanaştım durdum. Çattık belaya dediler kesin :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
27 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Var dendi, bizde varlığını tartışıyoruz deriz. O zaman da yazdım. İki araç iki aynı nokta. Ancak ben adamlara yaklaştıkça onlar kaçtı bişey var sanıp. Bi sağına bi soluna yanaştım durdum. Çattık belaya dediler kesin :)

Geçen böyle senin gibi yaklaşmaya çalışanı pompalı ile vurdular :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Çağlar'la sanayide gördüm dedi,

inkar ederim. pompalı ile vuruyorlarmış bak

8 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Arkadaş sadece işçilik parası ödedi...

bana da devirdaim değiştk dediler sadece işçilik ödedim, değişmemiş meğer... sağlammış.. kabul de etmediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...