İçeriğe Yönlendir

Yeni Kasa Honda Civic Araçlarda Çıkan Kronik Kaporta Göçmesi Sorunu

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Uludağ
On 22.01.2018 at 17:26, Ali Gök yazdı:

yaklaşık 1 aydır 1 tane bile hondada göçük görmedim. heralde ilk seri sorunlu geldi onlarıda tamir ettiler bişekilde yok oldular.

her gelen honda sorunlu olsaydı illaki görürdük heralde

Geçen hafta kuzene Kia bakıyorduk, yan tarafında Honda var. Çaktırmadan dolandım bir tanesinin etrafında, dalgalanmalar yerinde duruyor. Bu kadar tantanadan sonra o arabayı oradan alan adama ben Honda olsam ben de acımam. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selman Yalçın

Hondanın bu son FC5 kasadaki durumu aşikar. Kimi kabul eder kimi etmez. Ancak satış rakamları ortada. Ne kadar kaporta aksamında sorunda olsa, asıl HONDA CIVIC kullanıcıları bunu göz ardı edip sorunsuzluğun peşinde giderek yine Honda alıyorlar. Göçük problemi diye aracın iadesini isteyen bir çok kullanıcı 83 binliraya aldığı sıfır aracı 1 yıl sonra 90 binliraya çok rahat bir şekilde satabiliyor. 

Şahsi görüşümdür; bir aracın yürüyen aksamında ve motor konusunda bir sıkıntısı yoksa kaportada oluşan(tamiri mümkün) ufak tefek göçükler dert edilmemeli. VW kullanıcılarının bir çoğu acaba bugün şanzıman problemi yaşar mıyım yolda kalır mıyım korkusuyla araçlarının marşına bastığını duyuyor forumlardan okuyoruz. O yüzden bu göçük olayı biraz fazla büyütüldü gibi geliyor. Araç kullanıcılarından çok farklı marka araç sahiplerini daha çok üzmüşe benziyor.

Not : Hondadan herhangi bir prim almıyorum. Sadece efsane bir accord kullanıcısıyım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
On 20.03.2018 at 11:15, Selman Yalçın yazdı:

O yüzden bu göçük olayı biraz fazla büyütüldü gibi geliyor. Araç kullanıcılarından çok farklı marka araç sahiplerini daha çok üzmüşe benziyor.

Kendileri büyüttü.. Amaçları Honda Türkiye'ye yüklenmekti.. 

Sonrasında diğer marka holiganları devreye girdi. Hep yapılan aşağılama kampanyasına başladılar. Alay etmeye başladılar.

Farklı marka araç sahiplerinin üzülme sebebi de, Honda severleri anlayamamak. Kabullenememek.   

Yorum bağlantısı
Ali Gök

kaportada oluşan bu göçüğe kullanıcı hatası diyince millet haklı yere tepki verebilir normaldir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 20.03.2018 at 11:15, Selman Yalçın yazdı:

Şahsi görüşümdür; bir aracın yürüyen aksamında ve motor konusunda bir sıkıntısı yoksa kaportada oluşan(tamiri mümkün) ufak tefek göçükler dert edilmemeli

Bence de, taşıyıcı  rijitlik sağalayacak C sütun bölgesinde gözle görülür bir sorun varsa, diğer şase noktalarından endişe ederdim. Hondayı pek severim bir çok da hondam oldu. Vw ayrı bir konudur,Türkiye distribütörü üniversiteye tez olur  hatta iyi yorum yazanı bile kovalıyorlar ona girmeyeleim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Bence de, taşıyıcı  rijitlik sağalayacak C sütun bölgesinde gözle görülür bir sorun varsa, diğer şase noktalarından endişe ederdim.

Sorun perde sacında, şasede kalıcı burulma benzeri hasara rastlamamış çekik gözlü Kocaelililer.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zaten hepsi müşteri hatası çekik gözlülere göre, rastlasa söyleyebilemez ki

Yorum bağlantısı
Ali Gök

konu nereye bağlanır en son bilmiyorum ama her civic görüşümde sadece çökük varmı die illaki bakıyorum refleks haline geldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Ekinci2

Benim aracımda  oluşan güçlükler nedeniyleİstanbul Topkapıda bulunan Honda ceme başvurdumKarşında herhangi bir muhatap bulamadım 8.05.2018 tarihinde aracımın tavanında göçük meydana geldi aracımın bulunduğu yerdeki güvenlik kamerasından baktığımda tavanın kendi kendine göçtüElimdeki video kayıtları ile Honda cebe başvurdum şu anda Sonucu bekliyorumğü  gördümElimdeki video kayıtları ile Honda cebe başvurdum şu anda Sonucu bekliyorum bana ulasmak ısteyen arkadaslar 0538 881 21 44 ulasabılır

https://www.youtube.com/watch?v=UYTYb_a84ac&feature=share

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Videoyu izleyince çay kaşığı bükme videoları aklıma geldi. Allah sahiplerinin yardımcısı olsun. Bu arada Civic 'ten caydırdığım 4 kişi var, keşke Ramazan 'da yapaydım, kat kat birikirdi mübarek :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aklımda C sütunu kaldığından video da ne var diye bakıyorum, orta taraf öyle kendiliğinden gidiyor mübarek.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bu nedir yahu, c sütunu çöker tavan çöker, komple hata var galiba, ya mazlemede ki bence ondan değil,  bana göre bu aracın tasarımında hata var, yahu bir dava açacaksın bilirkişi adam gibi raporu verdimi emsal olacak bu, daha davaya gerek yok, devlet gereğini yapacak, tüm araçlar iade, parasıda iade, tüm araçlar yalllah geri, acımayacaksın, bizdemi üretiliyor vallahi yapacak birşey yok, hatayı yapan sonucunada katlanır :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
6 saat önce, Murat Ekinci2 yazdı:

Benim aracımda  oluşan güçlükler nedeniyleİstanbul Topkapıda bulunan Honda ceme başvurdumKarşında herhangi bir muhatap bulamadım 8.05.2018 tarihinde aracımın tavanında göçük meydana geldi aracımın bulunduğu yerdeki güvenlik kamerasından baktığımda tavanın kendi kendine göçtüElimdeki video kayıtları ile Honda cebe başvurdum şu anda Sonucu bekliyorumğü  gördümElimdeki video kayıtları ile Honda cebe başvurdum şu anda Sonucu bekliyorum bana ulasmak ısteyen arkadaslar 0538 881 21 44 ulasabılır

https://www.youtube.com/watch?v=UYTYb_a84ac&feature=share

şaka gibi . sormadan geçemedim, gerçek dimi bu video :s

c sutunda göçük haberleri başladığında , bu iş içerdeki bir sorundur diye düşündüm, ileride tavan akabinde arka cam da patlar bu şekilde ise sorun ,içerde ise, cam tavanların çatladığı gibi başka markada

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok afedersiniz, oha! Ağzım açık izledim. 1dk'dır falan da hala açık ağzım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

devlet gereğini yapacak

:hahahoho: Güldürmeyin Ali bey ya :D

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Kullanici hatasi iste arabayi 4 tekeri betona parkedilmis 1 teker toprakta kalacakti

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Bu konu kesinlikle davalık. Bilirkişinin bunu gördükten sonra Hondanin lehine karar vereceğini hiç düşünmüyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...