İçeriğe Yönlendir

Araç Brandası Hakkında

Kemal Mert

Recommended Posts

Kemal Mert

Arkadaşlar merhaba, araç brandalari ne derece sağlıklıdır. Aracımi (mondeo mk3) genelde haftafa bir kullaniyorum. Genelde evin önünde öylece duruyor. Malum havalar çok sıcak ve araç gün boyu güneşe maruz kalıyor. Branda kullanılması ne derece faydalı olur. Boyaya zarar verir mi? Sizce alınmalı mıdır, Alınır ise ne tür önerirsiniz ve yonlendirebileceginiz site var mıdır?

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Brandanın çok sağlıklı bir koruma yöntemi olduğu söylenemez çünkü toz toprakla brandanin rüzgarla hareketi sonucu boyanız da baya bir deforme oluşacak bir de açıp kapatırken sıkılacak örtmekten vaz geçeceksiniz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Sıkılma durumu olmaz diye düşünüyorum. Çünkü aracı haftada bir veya iki kullaniyorum. Pamuklu olanlar var bunlar söylediğiniz ölçüde cizmeyebilir terleme olayı düşündürüyor beni açıkçası.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Birebir temas etmeyen yöntemleri seçerseniz siz karlı çıkarsınız naylonlar zararlı kumaş yönünde kullanırsanız sizin karınıza olacaktır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
8 saat önce, Adnan Çakır yazdı:

Brandanın çok sağlıklı bir koruma yöntemi olduğu söylenemez çünkü toz toprakla brandanin rüzgarla hareketi sonucu boyanız da baya bir deforme oluşacak bir de açıp kapatırken sıkılacak örtmekten vaz geçeceksiniz .

Dahası; branda çok kaliteli değilse aşırı sıcak ve yağmurlu havalarda boyaya temas ettiğinden vernik atması veya boya kalkmasına kadar da neden olabiliyor abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Eğer sadece size ait bir park alanı mevcutsa şundan bir tane yaptırmak bence süper olur :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Sadece haftada 1 defa kullanıyorsanız en mantıklısı arabayı satmaktır bence :)

Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Sadece haftada 1 defa kullanıyorsanız en mantıklısı arabayı satmaktır bence [emoji4]

Araba benim elim ayağım. Benim aile köyde aramız 60 km. Hanımin ailesi 8 ay diyarbakirda 4 ay antalyada. Araba olmazsa halim haraptir.[emoji3]
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Branda yerine üstünü kapayacak bir alternatif düşünmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Branda yerine üstünü kapayacak bir alternatif düşünmenizi tavsiye ederim.

Ahmet bey uzun bir aradan sonra merhaba [emoji4] dediğiniz yöntem en güzeli ama bunu evin otoparkina yapmam imkansız. Apartman olunca sıkıntı olur.
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

apt. yönetimine yıllık 300-400 tl gibi bir otopark parası öderseniz ve yönetim bunu duyuru şeklinde yayınlarsa olur biter. Kimseye de hak geçmez. :good1:

Yorum bağlantısı
Yücel Gezgin

Tavsiye etmem özellikle rüzgarlı havalarda,branda kaportaya zarar veriyor.Ayrıca biri araca çarpsa anında haberiniz olmuyor,brandayı kaldırınca sürpriz olarak karşınıza çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Camlara güneşlik-boyaya UV korumalı wax atıyorsunuz olay bitiyor, başka şeye gerek yok, sonrası şöyle, aracı düzenli olarak yıkayın, fazla kirlenmesine ve öyle günlerce kalmasına izin vermeyin, boyanız senelerce cap canlı klacaktır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert
apt. yönetimine yıllık 300-400 tl gibi bir otopark parası öderseniz ve yönetim bunu duyuru şeklinde yayınlarsa olur biter. Kimseye de hak geçmez. :good1:

Abi yönetici benim zaten ama bizim otopark ekstra şeyler için uygun değil. Sadece iskenderun kaucugu diktim büyüdü ama sadece bagaji veya ön kaputun yarısını örtüyor. Belki zamanla ilaç olur araca. Yan tarafta koca bir bina diktiler aha bitti diyorum bitmiyor yükseldikçe yükseldi. Binaya dama dökülen harçtan sıçrama oluyor minik minik. Geçen günlerde de aynı sıkıntıdan bahsetmiştim burada. Sirke ile sorunu çözüyoruz ama devami geldikçe sinir oluyoruz. Bunun da önüne geçmek için branda düşündüm ama birşey yapayım derken başka birşeyi hortlatmayim diye uzak duruyorum ve yorumlarınizi takip ediyorum. Evde büyük bir kilim var üzerine mi atsam acama [emoji16]
Yorum bağlantısı
Koray Demir
3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

araçta sorun göremedim :)

Evet boyasız araba yapmışlar ?

Şaka bir yana sadece cama güneşlikle kullanımda torpido sıfır kalıyor fordun boyası sulu boya oluyor.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Branda ben zaman zaman kullanıyorum, sizin gibi aracı 1 hafta yatıracaksam ve araç temiz ise örtüyorum, açtığımda tertemiz çıkıyor yine.

Ben bir zararını görmedim, o güneşten ne kadar koruyabilirsek kardır. Ne boya bırakıyor ne de plastik aksam.

İyi, kaliteli bir branda alın ve arkadan öne katlayarak toplayın. Fazla araca sürtmeden. Araç kirli tozlu ise örtmeyin daha iyi.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert
Branda ben zaman zaman kullanıyorum, sizin gibi aracı 1 hafta yatıracaksam ve araç temiz ise örtüyorum, açtığımda tertemiz çıkıyor yine.
Ben bir zararını görmedim, o güneşten ne kadar koruyabilirsek kardır. Ne boya bırakıyor ne de plastik aksam.
İyi, kaliteli bir branda alın ve arkadan öne katlayarak toplayın. Fazla araca sürtmeden. Araç kirli tozlu ise örtmeyin daha iyi.

Nerden aldınız yonlendirebileceginiz bir yer var mıdır Can Bey?
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

En son bu aracım için HB'dan aldım ama memnun değilim. beklediğimden zayıf çıktı. İçi miflonlu, kalın malzeme olması önemli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...