İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Park Ampulü Değişimi

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik
(düzenlendi)

Merhaba muhteremler. Aracı çalıştırdığımızda yanan ufak (ön) park lambasinin biri yanmiyor. Patlamis sanirim. Herhangi bir oto elektrikci halleder mi? Hangi ampulü almaliyim? Ikisini birden degistireyim mi?

Tesekkur ederim simdiden.

Not: Fotoda yaniyor gozuken ampul sagdakinde yanmiyor.

DdqN9Z.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Ampulunuz, w5w yada T10 denilen tip ampullerden. Kaliteli led alıp takabilirsiniz. Yada ayni tip halojen sarı ışıklı yada mavi kaplamalı beyaz ışık takabilirsiniz. Ampulu degistirmek icin fari sökmeniz gerekmekte..
Ben mercekli led takmiştım ama biri pır pır yapiyor suan, değişimi gerekli. Aklimda RBG denilen renk degistirenlerden mi taksam diye soru isaretleri var [emoji5] 5fa1afa567d77ceb5ef5f4a585d71823.jpgef7ca9bb5b1e6b02883ce4af7f7ea943.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Usta
Ampulunuz, w5w yada T10 denilen tip ampullerden. Kaliteli led alıp takabilirsiniz. Yada ayni tip halojen sarı ışıklı yada mavi kaplamalı beyaz ışık takabilirsiniz. Ampulu degistirmek icin fari sökmeniz gerekmekte..
Ben mercekli led takmiştım ama biri pır pır yapiyor suan, değişimi gerekli. Aklimda RBG denilen renk degistirenlerden mi taksam diye soru isaretleri var [emoji5] 5fa1afa567d77ceb5ef5f4a585d71823.jpgef7ca9bb5b1e6b02883ce4af7f7ea943.jpg
Cin mali ledler en fazla bir ay dayaniyor photon marka led takin 2 yil garantili oluyor fiyati biraz pahali olsada kaliteli urun
Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Cin mali ledler en fazla bir ay dayaniyor photon marka led takin 2 yil garantili oluyor fiyati biraz pahali olsada kaliteli urun

Daha önce de çinden kullanmistim sorun olmamisti ama bu sefer tam "çin malı" cikti, 3 ay anca dayandi..
Photon da çin menşeili muhtemelen, hiç kullanmadım ama biraz daha kaliteli olabilir..
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

C-Max ın ampul grubunu değiştirmek biraz zahmetli,farı çıkarırken dikkat edin.Hazır çıkarmışken düzgün kaliteli led le değiştirmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Daha önce de çinden kullanmistim sorun olmamisti ama bu sefer tam "çin malı" cikti, 3 ay anca dayandi..
Photon da çin menşeili muhtemelen, hiç kullanmadım ama biraz daha kaliteli olabilir..
Cinden 3 cesit farkli 30 tane ampul aldim hepside uzun sure isininca yanip yanip sonme yapiyor.ayak aydinlatmada bile bozuluyor.photon philipsin mali surekli parklar acik olmasina ragmen 1 senedir ariza vermedi.Tavsiye ederim.taywan uretim yeri.57251a1d46ffb54a0e815e86ddddc90c.jpg
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Arkafaslar rica etsem tavsiye ettiginiz led'in linkini atar misiniz?

Bir de madem degistirmek zor, nerede yaptirayim bu isi? Herhangi bir oto elektrikci zorlanir mi? Su an Karaman'dayim. Persembe Konya, Cuma Adana. Servis canımızı yakar muhtemelen fiyat konusunda.

Yorum bağlantısı
Emre Usta
294LdN.png

Su urunu alayim mi? Fiyati nasil? Dogru urun mu? [mention=62302]Emre Usta[/mention] sizin tavsiye ettiginiz sanirim.
Evet bundan fiyatida cok uygun resimde cinden alinan bozulan led var [emoji23][emoji23]3134c610403d39397f6abc8f4528a5a8.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Abiler herhangi bir oto elektrikci halleder mi bu isi? Nerede taktirayim?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Oto elektrikçilerin işi bu zaten. 5 dakikada hallederler. Park ampulü değiştiremeyecekse açmazlar zaten o dükkanı :)

Herhangi bir elektrikçi halleder.

Yorum bağlantısı
Emre Usta
Kendinizde takabilirsiniz elektrikciye gerek yok.
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Bekir Çelik

Ampulleri netten alıp taktırmaya götürdüğümde fark ettim ki, aracın direksiyonunu sağa ya da sola çevrili bıraktığımda aksi istikametteki park lambası yanmıyormuş. Dönüşe duyarlılık ile alakalı sanırım. Patlak falan değilmiş ampul.

Teşekkür ederim alanız için.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bekir sanırım bahsettiğin lambalar park değil, viraj aydinlatmalar... direksiyon sola çevriliyken soldaki,saga cevriliyken sağdaki tek yanar. Far ayar dügmesinde soldan sağa
1. Konum kapalı
2. Konum parklar yanar
3. Konum kısa farlar yanar
4. Konum otomatik yanan farlar
olduğuna göre sen 2. konuma alıp sağ ve sol tarafın yanıp yapmadığını kontrol et.

f81fa6bb91c1380a7829dff7cc7afc8f.jpgaf54ad082fd8a5958c510616a1bddccf.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

direksiyonunu sağa ya da sola çevrili bıraktığımda aksi istikametteki park lambası yanmıyormuş.

Evet doğru.. 

8 saat önce, İnan Çınar yazdı:

Bekir sanırım bahsettiğin lambalar park değil, viraj aydinlatmalar...

Çoğu araçta parkta bu özellik var.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...