İçeriğe Yönlendir

Osman Gazi Köprüsünde Gazi olmak

Haşmet Güngör

Recommended Posts

Haşmet Güngör

Bizim gençler kendilerini dağa bayıra vurunca, ben de yaşıma uygun, kısa bir İzmir çeşme yaptım.Daha önce hiç geçmediğimden , Feribot farkını göze alıp. Osman gazi köprüsünü  Kullandım. Hem devletimize katkı olsun dedik. Hgs bakiyem Köprüye yönelik olunca  bankayı aradım Hgs ye bakiye yüklemek istiyorum dedim  İlk dumur " olmaz limiti artırın" dediler, Ya  bankacık, belki bir daha geçmiyecem,  niye devasa bir bakiye olsun, Ogs de dedim ise de,  olmadı. Neyse, epey bir hasbıhalden sonra siz geçin, biz otomatik yükleriz dediler.Yola çıktık ve geçtik kaçak falan demedi. hafta içi olduğundan yol da boş . Kısa süre de, M.Kemal paşada olunca  keyiflendim Parayı veren yolu kullanır dimi 88.,5 Tl.  Buraya kadar iyi. Dönüşte serin olsun diye akşam saatin de çıktım. Nasılsa, köprüden geçer saat  24 gibi köprü sayesin de evde olurum diye planlıyorum.Bir sorun yok . 23 gibi köprüye girdim. Gişelerde Hgs yazıyor. Nakit gişesi de var ama Hgs gişelerin de, nakit, keş, kredi kartı, Altın, döviz de kabul ediyorlar ondan biraz kuyruk var.Vatandaşa kıyak dedik, önemsemedik gerçi dövizi  yarı yarıya hesaplıyorlar. 35 dolar = 66 tl  ya şuradan bir 100 bin dolar alıyım dedim ise de "dede çok akıllısın o sadece alımda" dedi biz buradan alıp devlete 3.50 den keptiriyoz dediler.Neyse, geçtik Gebze çıkışına doğru, geri geri giden arabalar gördüm "millet manyak oto yol da geri gidiyor" herhalde, İzmit yönüne gidecekler kaçırdılar diye düşündüm. Değilmiş Gebze çıkışı kapalı .Gebzeden çıkış veriyorlar.  Kuyruk kıyamet. Dev tır ve kamyonların arasında ezilme tehlikesiyle, yarım saat de Gebzeden  çıktık çıkarken de 2.30 tl çekirdek parası Hgs den aldılar, ya sanki gönüllü çıktım, daha köprüden yeni ücret ödemişim.Gebze den sonra açılır dedik. Senmisin diyen, E5 in Gebze, İstanbul yönü de kapalı trafik kilit. Karayollarının  güzide mühendisleri  Bu kadar eziyet  yetmez, 2 yolu da aynı zamanda, aynı yönde  kapatalım ki, belki İstanbul'a gelmeye tövbe ederler diye düşünmüşler. Allahdan Gebzeyi bildiğimden hemen yan yola saptım .Ne de olsa, King'in melmeketi.Mert'in işyerinden geçip (Nöbetçi olsa bir çayını içerdim) Trafiği atlatıp E 5 e çıktım. Tabi bu yolu bilmeyenler ve o koca Tır kamyonların girmesine imkan yok.  Gerçi bilmeseniz de, hemen Rus yardımı alın (Abd nin haberi olmasın) bu  Yandex  Rus'u Türkçeyi ve bizim yolları, bizden daha iyi biliyor.Az trafikli yola yönlendiriyor.Böylece,  hem daha az para verip,  feribot da çay içerek, keyifle eski hisardan çıkıp eve gitmek varken, bi ton para verip, hem de 1.5 saat geciktim.Uyarı falan yok tabi .

Bu Yazıda, Kıssadan, Hisse; İstanbul'a dönüş de Bu yollardaki tamirat bitmeden geçerseniz Gazi olursunuz.

Bilgi: Çeşme, Gidiş, dönüş 1200 km  Naylon 3 kişi + klima açık  7 lt yaktı.

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gebze merkez İstanbul yönü sıkıntı, yol Gebze center önünde yan yoldan veriliyor, yola çıkacakların işaret ve işaretcilere uymaları, araçlarında zincir çekme halatı ve takoz bulundurmaları, bulundurmayanların dövülme tehlikesine karşı camları kapalı tutmaları rica olunur

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bolu dönüşü paralı yolda çalışma var deyip Gebze'ye yönlendirdiler. O da ne, Gebze yolunda da çalışma. 1 saatte geçtim oradan...

Haşmet abi, Çeşme'ye kaç saatte gittin?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Gebze merkez İstanbul yönü sıkıntı, yol Gebze center önünde yan yoldan veriliyor, yola çıkacakların işaret ve işaretcilere uymaları, araçlarında zincir çekme halatı ve takoz bulundurmaları, bulundurmayanların dövülme tehlikesine karşı camları kapalı tutmaları rica olunur

Bence takozu gebze e5i yanyola verip yanyoldaki kırmızı ışığı açık tutanlara atmak için bulundurmalı. Kalabalık ediyorsunuz şehri boşaltın deseler daha iyi. Emeklilik 2044 daha çok var :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Geçmiş olsun abi. Tatilin tüm güzelliklerini yol şartları geri alıyor. 

Bugün işe gelirken ana yolda 1 şeridi kapatıp yol kenarındaki çiçek, çimen vs bakımı yapıyorlar. Bunu yapmak için seçilen saat trafiğin en yoğun zamanı, onuda geçtim işçiler yaslanmış sigara içiyor ama o 1 şerit hala kapalı. :)

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
4 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Bolu dönüşü paralı yolda çalışma var deyip Gebze'ye yönlendirdiler. O da ne, Gebze yolunda da çalışma. 1 saatte geçtim oradan...

Haşmet abi, Çeşme'ye kaç saatte gittin?

Sani, yol hız limitlerini aşmadan  giderken 7.5 saat, dönerken  Gebze gazisi olduğumuzdan 9 saat molalar da var tabi, yani hızı zorlamadan  7 saat de gitmek mümkün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
41 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Bilgi: Çeşme, Gidiş, dönüş 1200 km  Naylon 3 kişi + klima açık  7 lt yaktı.

Abi senin naylon benzinlimiydi ?

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
6 dakika önce, Ersen Tapan yazdı:

Abi senin naylon benzinlimiydi ?

Evet, Alında uzun yolda şirketin dizelini alıyordum, (o da 5lt yakardı) zaman uyuşmadı isabet oldu, doludan yırttık kaporta cam hasarı olabilirdi.Evin mutfak camı kırılmış doludan.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Şimdi, Haşmet Güngör yazdı:

Evet, Alında uzun yolda şirketin dizelini alıyordum, (o da 5lt yakardı) zaman uyuşmadı isabet oldu, doludan yırttık kaporta cam hasarı olabilirdi.Evin mutfak camı kırılmış doludan.

Herşeyde bir hayır vardır diye boşa dememişler. Cam içinde geçmiş olsun abi.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Arasaydın ya @Haşmet Güngör, o trafiğin etrafından 10 dakikada dolaşacak güzergah söylerdim teee çayırova gişelere çıkartan

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Bolu/Yeniçağa-Adana 670 km. Saat 11:30'da yola koyuldum. Saat 17:45 sularında evdeydim.13-14 TL civarında otoyol ücreti ödedim. Ne çekmişsin öyle Haşmet Abi. 

Üzüldüm diyeceğim bir gülme geliyor tövbestağfurullah. :sandalye:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Ben HGS olmasına rağmen nakit gişelerine giriyorum. Bazen okumama durumu oluyormuş. Ne olur ne olmaz.

Bu arada bence İstanbul istikametine yol çalışmaları bence bir mesaj içeriyor. Giden gelmesin diyorlar sanırım.

Ayrıca yakın zamanda vakit bolluğundan İzmit - Düzce arası eski yola girdim. Daha da otobana girmem. Ne güzel 90 la araba sollayabilmek. Ayrıca otobana nazaran doğa ile iç içe bir yolculuk oluyor. Otoban stres kaynağıymış meğer.

Şu an kullanılabilecek en hesaplı güzergah bence İstanbul - Ege için gidişte, Eskihisar - Topçular feribot keyfi ile Altınona - Bursa Kuzey otobanı, dönüşte Bursa 'dan eski yol, Yalova - Pendik feribot. Dönüş nispeten yokuş aşağı olunca rahat olur da, Altınova - Bursa Kuzey istikameti bence çok iyi olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

ay başında 100 lira atıyorum hgs ye ay sonuna para kalmıyor içinde. nereye girsem saçma sapan para alıp tokatlıyorlar artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Gebzeden öyle bir durumda çıkarsanız gebze çıkışından organize sanayi tarafına gidip yan yoldan devam edin. ta kurtköye ordan şile yoluna ordan çekmeköyden ikeanın oraya çıkabilirsiniz. Daha sert durumlarda izmitten çıkıp kandıra yolu kocaeli üniversitesi istikametine gidip ordan üniversiteye devam edin. üniverstenin önünden yukarı devam edin. "Molla Ferrari" den devam eden eski istanbul yolu virajllı olmasına karşın 50 dakikada normal kullanımla sizi kurtköy yine ankara caddesine (muayene istasyonu önü) atacaktır.

080520141713123106503.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bizi aramaza olur böyle

La get, havuz başında fotomu atacaktım ama  torunlar orada ayı ,kurt, çakalla boğuşurken ,soğuktan  titrerken,  yakışmaz dedim .Hem ben senin ayı yavrularında niye tırstığını söylüyom mu:fiuw: 

Al bak  yine de .Sakal bıraktım yine sözüm geçsin deye.

9d39a9.jpg

Emmi, İstanbul trafiğine alışığız ama kısa olsun diye  başka alternatifler varken,  üstüne o kadar para vermek  koydu.

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bende, Balıkesir gezisi için 2 defa gectin Gaziden. Haftanın İç günlerinde ve gece 24:00 sularında gectiğim için pekte trafiğe yakalanmadım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

Emmi, İstanbul trafiğine alışığız ama kısa olsun diye  başka alternatifler varken,  üstüne o kadar para vermek  koydu.

Seni çok iyi anlıyorum abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...