İçeriğe Yönlendir

Connect - Yağ Değişimi Tavsiyesi

Fevzi Göktaş

Recommended Posts

Fevzi Göktaş
(düzenlendi)

2006 model 90 ps 77B km de olan connectt yağı değişeli bir yıl oldu,

Yağ değişimi yapacağım hangi yağı kullanmalıyım?

Fiyat ne kadar olmalı? 

Bilgilendirirseniz sevinirim

Not:yağ motorun gürültülü çalışmasında.etkili olur mu

tarihinde Fevzi Göktaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
4 saat önce, Yunus Şenyiğit yazdı:

5 /30 castrol  magnetec start stop al kafan rahat etsin.

Star stop fazla olmaz mı,boşuna fiyat artırmayalım

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
14 saat önce, Yunus Şenyiğit yazdı:

Birşey olmaz. Fiyat 20-30tl var normal 110 -120 arası diğeri 130-150 arası. 10/30 yağ 7-10 binde değişmesi 5 / 30 da 12-15 bin. Gidiyor. Tavsiye ederim .

İki araç olduğu için fazla km yapmıyoruz. Hele ki sene de 7 bin km imkansız. 2006 model 76 binde daha.

Yağı değiştireli bir 14 ay oldu. Dizeller de sene de bir yada belli km değişim yapılması gerektiği için değiştiriyorum.

Değiştirmez İsem olur mu..

Yağı iyi ya da kötü olduğuna bakabilir mıyız?

Yorum bağlantısı
Yusuf Özdemir

arabanızın orjınal yagı 10/30 castrol 7 lt lıktır fıyatıda 90 ıle 100 arası degısmektedır. kullanmanız gereken yag o dur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
On 01.08.2017 at 15:28, Fevzi Göktaş yazdı:

2006 model 90 ps 77B km de olan connectt yağı değişeli bir yıl oldu,

Yağ değişimi yapacağım hangi yağı kullanmalıyım?

Fiyat ne kadar olmalı? 

Bilgilendirirseniz sevinirim

Not:yağ motorun gürültülü çalışmasında.etkili olur mu

Orjinal yağı 5 30 ama bu yağ ince olduğu için mübarek içiyor motor. Ben castrol 10 30 kullanıyorum.Sıkıntısız devam bir ara usta castrol kalmadığı için elf 10 30 koymuştu o bile çok güzel.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bekir Memur
(düzenlendi)

Konuda yazdığım gibi 3 yağ var. Bu yağlar connectin üretim spesifikasyonlarını karşılayan yağlardır. Bunların haricide olabilir fakat bunlar connecte tam uyum sağlayacak yağlardır. Ben mobil 3 bini tercih ettim fakat motul kullanıp şiddetle öneren sayısı çok fazla. Karar sizin. Tam uyumlu yağ lazım diyorsanız bunlar haricindeki yağları önermem.

135 liraya yağı aldım 5 lira karter tapası 25 lira orjinal yağ filtresi 15 liraya orjinal süngerli hava filtresi ve 25 lirada işçilik verdim çıktım.

Bildiğim bir usta olduğu için ucuza hallettim eğerki yağ değişimi yapan garantili servislere gitseydip mobil super 3 bin x1 formula fe ile değişim yapsaydım 300 liradan aşağı çıkamazdım. Ek olarak yağı ve diğer parçaları özellikle araştırıp orjinal ürün satan yerlerden aldım getirdim.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...