İçeriğe Yönlendir

Hoparlör Tavsiyesi

Yusuf Çayır

Recommended Posts

Yusuf Çayır

Arkadaşlar araç değişikliği yaptım. 2015 style focus aldım,  içinde navitech marka navigasyon - multimedya  cihaz var. Titanium daki ses kalitesini çok arıyorum.

Anfi-subvwoofer işlerine girmek istemiyorum. Sadece şimdiki aracımdaki hoparlörleri, sony hoparlörlerle değişikliğe gitsek sonydeki ses kalitesini yakalarmıyım, yada sonyden daha kaliteli hoparlör markası önerirmisiniz?

Değişikliğe gidersek hangi çapta hoparlör alıcaz ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Merhaba bende 2011 focus var. Sony teyp olduğu için ses kalitesinden çok memnunum. Şuanki yaşadığınız ses sorunu yüzünden bende multimedya bi teyp almaya cesaret edemiyorum. Sony kalitesini aratmayacak bi mutlimedya cihaz olsa alırdım. En son şuanda sizin kullandığınız marka cihaza baktım yorumlara göre iyi demediler en azından ses kalitesi olarak o yüzden vaz geçtim. Sorunuza cevap olmadı sadece içimi dökmek istedim:) Ama hala arıyor ve bulamıyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Burda kullandığınız multimedia teyp çok önemli. Yazılımda amfikatör ayarı varsa ince bir ayarla mevcut kolonlarınızdaki seside bir nebze iyileştirebilirsiniz. Yeni hoparlör alacaksanız mutlaka teybinizin ses çıkışının kaç rms verdiğine bakıp karar verin.

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır
Bir saat önce, Ufuk Memiş yazdı:

Merhaba bende 2011 focus var. Sony teyp olduğu için ses kalitesinden çok memnunum. Şuanki yaşadığınız ses sorunu yüzünden bende multimedya bi teyp almaya cesaret edemiyorum. Sony kalitesini aratmayacak bi mutlimedya cihaz olsa alırdım. En son şuanda sizin kullandığınız marka cihaza baktım yorumlara göre iyi demediler en azından ses kalitesi olarak o yüzden vaz geçtim. Sorunuza cevap olmadı sadece içimi dökmek istedim:) Ama hala arıyor ve bulamıyorum..

Bendeki Navitech Nx-232 R bir dünya fiyatıda var. Kesinlikle değiştirmeyin sony düzeneğini, çok ararsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Öztürk
(düzenlendi)
1 saat önce, Yusuf Çayır yazdı:

Arkadaşlar araç değişikliği yaptım. 2015 style focus aldım,  içinde navitech marka navigasyon - multimedya  cihaz var. Titanium daki ses kalitesini çok arıyorum.

Anfi-subvwoofer işlerine girmek istemiyorum. Sadece şimdiki aracımdaki hoparlörleri, sony hoparlörlerle değişikliğe gitsek sonydeki ses kalitesini yakalarmıyım, yada sonyden daha kaliteli hoparlör markası önerirmisiniz?

Değişikliğe gidersek hangi çapta hoparlör alıcaz ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

1 saat önce, Ufuk Memiş yazdı:

Aynı olayı bende 2008 fiesta collectin'dan 2011 Focus Collection'a geçince yaşamıştım hatta mp3 bile çalmıyordu track format çalıyordu ve sonradan titanyumlardaki sony'den altım bi nebze düzeldi ama sanırım kolonlar sony degğil galiba ve bu yüzden halen fiestamdaki ses kalitesini halen arıyorum :D

tarihinde Adem Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır
Bir saat önce, Erdem Dertsiz yazdı:

Burda kullandığınız multimedia teyp çok önemli. Yazılımda amfikatör ayarı varsa ince bir ayarla mevcut kolonlarınızdaki seside bir nebze iyileştirebilirsiniz. Yeni hoparlör alacaksanız mutlaka teybinizin ses çıkışının kaç rms verdiğine bakıp karar verin.

Benmi ayar yapamadım acaba?

Yorum bağlantısı
Adem Öztürk
(düzenlendi)
2 dakika önce, Yusuf Çayır yazdı:

Bendeki Navitech Nx-232 R bir dünya fiyatıda var. Kesinlikle değiştirmeyin sony düzeneğini, çok ararsınız.

aynen öyle çok doğru ve ford alırsanızda mutlaka titanyumdan aşağısını almayın :)

tarihinde Adem Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır
1 dakika önce, Adem Öztürk yazdı:

Aynı olayı bende 2008 fiesta collectin'dan 2011 Focus Collection'a geçince yaşamıştım hatta mp3 bile çalmıyordu track format çalıyordu ve sonradan titanyumlardaki sony'den altım bi neze düzeldi ama sanırım kolonlar sony degğil galiba ve bu yüzden halen fiestamdaki ses kalitesini halen arıyorum :D

Kolonlar sony değil.

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Benimde araç 2011 collection mp3 çalmaz ses çıkmaz dandik bi teyp vardı. Hatta bende bu aracı almadan once 2007 model clio hb vardı onun teybinde mp3 calar vardı orjinal fabrika çıkışlı:)
Sonra gittim tahtakeleden titanyumdan çıkma sony teyp aldımda kurtardım kendimi:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ekin Güney
(düzenlendi)

Teybinizin arkasında anfi girişi mevcuttur. Ufak bir anfi 2 takım kompenantla çok iyi bir ses alırsınız. Bu tarz teypler sadece orjinal hoparlörlere iyi ses vermez anfiyle destekleyince cok iyi ses alırsınız.

tarihinde Ekin Güney tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...