İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Gaz Pedalı Takılı Kalıyor

Sercan Çalışkan

Recommended Posts

Sercan Çalışkan

İyi geceler öncelikle son bi haftadır fark ettim.araçta gaza yüklendiğimde vites değistirmek için debriyaja bastığımda devrin yavaş indiğini gördüm. sonra gaza yüklenıyım dedim hafifden gaz takılı kalıyodu. dün gece asker yolladık biraz üzdük arabayı gaz cubuğu bu sefer 1-2 saniye takılı kaldığını fark ettim. sabahına bindiğimde normalleşmisti. Bi sanayiye gitmeden size sorayım dedim sıkıntısı nedir simdiden cevaplarınız için teşekürler...

Yorum bağlantısı
Serdar Karagonlu

Karter havalandırma hortumu olabilir.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sercan Çalışkan

Yok abi sadece gaza yüklendik öyle sey  yapilir mi :)) bugün biraktim sabah servise araci gaz kelebeği temizlencek dedi. 

Yorum bağlantısı
Sercan Çalışkan
(düzenlendi)

Abi konuyu bulamadim ama gaz kelebegi rolanti sensörü temizlendi.maf sensöru kontrol edildi. 70 tl bi ücret alındı. Arabanin gidişi bile değisti daha seri gidiyo.rölenti dalgalanma sorunum vardı bunla birlikte oda kayboldu. Ama gel gelelim 50 km yol yaptim bi süre sonra yine takilma oldu. Başka ne problem olabilir. 

tarihinde Sercan Çalışkan tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kontrolsüz hava girişi.. 

Gaz kelebeğindeki contalara bakın kıyılmış ve hava almaması gereken yerden hava alıyor olabilir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
On 04.08.2017 at 10:38, Sani Gerşon yazdı:

Havalandırma hortumu ile beraber gaz kelebeği, maf sensörü ve rölanti valfi kontrol edilmeli.

Ayrıca asker uğurlama ile aracı yormanın alakası nedir? Ondan sonra şu haberleri okuyoruz işte...

http://www.hurriyet.com.tr/cocugu-vurdular-tuneli-tikadilar-yolu-kapattilar-boyle-asker-ugurlama-40539897

Bu haberdeki magandalari polise şikayet ediyoruz ama kimin umrunda polis bile gelip müdahale etmiyor. Elemanlar askermi uğurluyor makineli tüfeklerle çatışiyorlarmi belli değil... yazıklar olsun... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...