İçeriğe Yönlendir

Fethiye- Mersin

Anıl Kocaman

Recommended Posts

Anıl Kocaman

Arkadaşlar Allah nasip ederse haftaya yola çıkacağız. Bir Burdur üzeri yol var bir de Antalya üzeri yol var. Yollar hakkında bilginiz varsa bilgilendirebilirseniz çok sevinirim i.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Fethiye'den Antalya'ya 2 ihtimal var biri Kaş Kemer üzeri, bu yol 3-4 saat sürer ve yorar ama gezmelik bir yoldur. Diğeri Korkuteli yolu, normalde insanlar buradan gider.

Söğüt'ten sağa dönerseniz Korkuteli Antalya'ya devam eder, Alanya'yı biraz geçene kadar 2 saat daha rahat gidersiniz ama sonrası gidiş geliş ve çok virajlı bir yol. Tahmini 5 saat de orası sürer ve diğer ihtimalden daha çok yorar. 

Söğüt'ten sola döner Burdur üzeri devam ederseniz Konya'ya kadar 3-4 saat daha orta ayarda bir yolda devam edersiniz ne iyi ne kötüdür. Konya'dan sonra da hep düzlük hep duble ve otoban olacak şekilde yolculuğunuz devam eder. Bu yol en kısa değil ama en güvenli yol olacaktır. Diğer yollara gezme niyetiniz yoksa ve dinlenmiş olmadan girmenizi tavsiye etmem.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Burdur Konya  daha uygundur. Antalya yolu zevkli ama çok virajlı  ve uzundur .Araçta ki diğer yolcular, hele bu sıcak da hiç menmun olmazlar. Zor olsun  ama biraz  yol keyifli  olsun derseniz , Side den karamana  devam edebilirsiniz ama  Side mersin sahil  yolu muhteşem manzaralı ama   bol inişli ,çıkışlı ,virajlıdır bir kere gittim araba da kusmayan kalmadı:) Keyfinize göre. Tabi yakıtı da düşünmek gerek ,bence bu sıcak da denemeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Kocaman

Hocam Burdur Konya yolu nasıl peki yoğun mu? Duble yol olmayan yeri nereler? Araçta çocukta olacağı için biraz rahat bir yolculuk olsa daha iyi olur?

30 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Fethiye'den Antalya'ya 2 ihtimal var biri Kaş Kemer üzeri, bu yol 3-4 saat sürer ve yorar ama gezmelik bir yoldur. Diğeri Korkuteli yolu, normalde insanlar buradan gider.

Söğüt'ten sağa dönerseniz Korkuteli Antalya'ya devam eder, Alanya'yı biraz geçene kadar 2 saat daha rahat gidersiniz ama sonrası gidiş geliş ve çok virajlı bir yol. Tahmini 5 saat de orası sürer ve diğer ihtimalden daha çok yorar. 

Söğüt'ten sola döner Burdur üzeri devam ederseniz Konya'ya kadar 3-4 saat daha orta ayarda bir yolda devam edersiniz ne iyi ne kötüdür. Konya'dan sonra da hep düzlük hep duble ve otoban olacak şekilde yolculuğunuz devam eder. Bu yol en kısa değil ama en güvenli yol olacaktır. Diğer yollara gezme niyetiniz yoksa ve dinlenmiş olmadan girmenizi tavsiye etmem.

Hocam sanırsam Burdur yolunu tavsiye ediyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Tek seçeneğiniz Burdur üzerinden gitmek. Sahil yolu girintili çıkıntılıdır, yorulursunuz. Antalya,Taşucu arası gitmiştim otobüs ile.. Yollar virajlı idi eski hali tabii. Ama manzara ve görüntü aklıma geldikçe hala gözlerimin önünden gitmez. Vaktiniz bol ve yorulmayacaksanız sahilden devam,diğer türlü Burdur Konya yolu. Onun da iki seçeneği var zannedersem.

Isparta -eğridir ve çay yolu yanlış bilmiyorsam.

Hayırlı yolculuk

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Durmuşlu

Antalya Mersin arası 500 km ve insanı yolculuk yaptığına pişman eden bir yol. Sakın ola bulaşmayın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Antalya mersin yolu bayaa duzeldi yaklasik 10 tane tunel var ama hala virajlar var

ben gecenlerde sabah 4 30 gibi  anamurdan mersine yola ciktim saat 6 30 gibi otoban girisindeydim yolun acemisi olmamamiz avantaj sagladi illaki

Antalya mersin yolu hakkinda yorum yapanlar eski halini bilen arkadaslar muhtemelen eger gezerek yolculuk yapmak istiyorsaniz yollarda dura dura sakin sakin kah sideye kah manavgat selalesine alanya ya akabinde yol kenarlarindan muz çeşitli meyveler odun atesinde cay icerek yolculuk yapmak istiyorsaniz secilir. Ama hiz yapayim bir an once varayim diyorsaniz yollarimiz bir kisim yapilmis olsada virajlarimiz tamamen bitmedi hizli yolculuklarda sıkıntı yaşayabilirsiniz ayrica yaz mevsimi olmasindan dolayi antalya alanya arasi tasucu mersin arasi bir hayli kalabalik bunuda goz onunde bulundurun derim.

Kisaca amac ulasimsa diger yollar ama hem gezeyim  hem ulasayimsa sahil yolunu tavsiye ederim saygilarimla...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
On 06.08.2017 at 17:40, Anıl Kocaman yazdı:

Hocam Burdur Konya yolu nasıl peki yoğun mu? Duble yol olmayan yeri nereler? Araçta çocukta olacağı için biraz rahat bir yolculuk olsa daha iyi olur?

Hocam sanırsam Burdur yolunu tavsiye ediyorsunuz.

Burdur Konya yolu çok yoğun olmaz ama bu mevsimde Antalya-Alanya aşırı yoğun, Alanya-Mersin de biraz yoğun olacaktır diye düşünüyorum.

Evet ben de Burdur yolunu tavsiye ederim. :) Eğirdir-Konya arasında Eğirdir'e yakın bölgeler duble olmayabilir ama acele etmezseniz çok çok rahat geçersiniz çünkü çok engebeli değil ve trafiği rahatlatacak yerler mevcut yani konvoy oluşmuyor. Bayram trafiğinde bile girdim, o yoğunlukta oluşan  konvoylar bile 1-2 km sonra rahatlıyordu muhakkak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Anıl Kocaman

Arkadaşlar kusura bakmayın anca yazabildim. Mersin'e Konya üzeri geldim ve yaklaşık 12 saatte geldik. Yollar genel itibariyle güzeldi. Fakat baya yerde de yol çalışması vardı. Özellikle Konya Karaman arası yola dikkat edin. Yeminle işkence insanı hipnoz ediyor. Yol aşırı düz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...