İçeriğe Yönlendir

Lpg Kitini Söktürmek

Barış Ulus

Recommended Posts

Barış Ulus

Aracima daha yeni lpg kiti takilmis olmasina ragmen sorun ve sikintisi bitmiyor. Sanayiden cikmaz oldum. Ustune gelen lpg zamlari da hesaplayinca cok da tasarruflu bir rakam ortaya cikmadigi gibi sorunlari da cabası. Bu yuzden lpg kitini iade etmek istiyoruz.

-daha once lpg kitini sokturen var mi ya da sokturmek ne kadar mantikli?

- manifold degistirmeye gerek var mi? (Arac fiesta 2016 plastik manifold)

- muayene ve ruhsat degisimi dısinda herhangi bir islem gerekli mi?

( lpg donusumunden dolayi garantisi de bitti)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Barış Ulus

Evren abi taktigima takacagima bin pişman oldum. Her stop ettiginde aklima sen geliyorsun ? Yorumlarin geliyor.

Bir daha lpg asla. Bu hafta icinde ya sorun duzelir aracı satarim yada lpg sokturup benzinle devam ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Lpg işinde usta çok önemli olsada sorunlar yaşanabiliyor. Senede kac km yapiyorsunuz ? Benzinde ortalama tüketim ne durumda ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Ulus
2 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Lpg işinde usta çok önemli olsada sorunlar yaşanabiliyor. Senede kac km yapiyorsunuz ? Benzinde ortalama tüketim ne durumda ?

Senede 12-15 bin arası.

sehir ici kisa mesafeler genelde ve yogun trafikte, klima acik ve cekinmeden gaza basarsam 10 lt ve üstü klima kapali ve daha sakin kullanimda 8-8.5 arasi

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Lpg markanız nedir acaba. Bende 2003 fiesta mevcut ilk taktırırken atiker microfast taktılar o kadar obd li sistem gold takın dememe rağmen takmadılar. Daha sonra - ay içinde 10 kere falan gittim sanırım. Motor arıza lambası yanması, stop etme, tekleme vs. 2. Ayında dayanamayıp söktüler komple ve obd li gold sistem takıldı Allah'ıma çok şükür o gün bugün hiç bir problem Yok.

Yorum bağlantısı
Barış Ulus

2 dakika önce, Arif Aykın yazdı:

Lpg markanız nedir acaba. Bende 2003 fiesta mevcut ilk taktırırken atiker microfast taktılar o kadar obd li sistem gold takın dememe rağmen takmadılar. Daha sonra - ay içinde 10 kere falan gittim sanırım. Motor arıza lambası yanması, stop etme, tekleme vs. 2. Ayında dayanamayıp söktüler komple ve obd li gold sistem takıldı Allah'ıma çok şükür o gün bugün hiç bir problem Yok.

Brc seq32. 

- klima acinca rolanti dusup stop ettirmeye kadar variyor. Eskiden bi kere yapiyordu simdi kendini toparlayana kadar  3-4 kere yapar oldu. Her zaman yapmiyor, benzinde de sikinti yok.

- klima musuru degisti

- ecu degisti

- regulator degisti

- enjektorler degisti

- volt 12 kontak kablosu yeri degistirildi

- kranktan sase denendi

- yol ayari yapildi

- rolanti ayari hem bosta hem de tam yukte yapildi

bunlarin hic biri fayda etmedi

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bende lpg yi sökmek yerine ustayı değiştirin. Gözden kaçan yada yanlış yapılan birşeyler olmalı. LPG de marka değil, usta önemli.

Yorum bağlantısı
Barış Ulus
1 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

Bende lpg yi sökmek yerine ustayı değiştirin. Gözden kaçan yada yanlış yapılan birşeyler olmalı. LPG de marka değil, usta önemli.

Sifir garantili kit, neredeyse her gittigimde bir fiesta montajda oluyor. Hatta akl takanlar bile var sorun yasamamislar. Ben de anlamadım ki. 

Ama ciddi ciddi lpg den nefret eder oldum. Suan icimden gecen tek sey kiti komple sokturup iade etmek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 saat önce, Barış Ulus yazdı:

Brc seq32. 

- klima acinca rolanti dusup stop ettirmeye kadar variyor. Eskiden bi kere yapiyordu simdi kendini toparlayana kadar  3-4 kere yapar oldu. Her zaman yapmiyor, benzinde de sikinti yok.

- klima musuru degisti

- ecu degisti

- regulator degisti

- enjektorler degisti

- volt 12 kontak kablosu yeri degistirildi

- kranktan sase denendi

- yol ayari yapildi

- rolanti ayari hem bosta hem de tam yukte yapildi

bunlarin hic biri fayda etmedi

Merhaba 

Geçmiş olsun. Nerde yaptırdığınızıda söylerseniz kara listemize ekliyelim. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kismetsizlik valla sizinki. Ustalik kaynaklli oldugunu dusunuyorum. Dizele lpg takilsa ona bile taktiririm o derece :) Ki sanirim yurtdisinda performans artirmak amacli sirali sistem dizeller var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

LPG'den değil ustanızdan vazgeçin bence. Montajınızda bir sıkıntı görünüyor. LPG'yi sorunsuz hale getirdiğinizde iyiki de taktırmışım diyeceksiniz. -kendimden biliyorum

BRC'nin seq32 modelini ilk defa duydum. Bende aynı markanın my11 modeli mevcut. Allah'a çok şükür 1 kere sıkıntı yaratmadı 75bin km oldu. Eğer yolunuz çorum taraflarına düşerse Özençler BRC mühendisliğe Ankara tarafına düşerce Mocanlar'a uğrayın. Bu iki şube sorununuzu çözecektir. Ben Özençlerde dönüşümü yaptırdım. 100bin km ye kadar garanti bile verdiler.

Eğer LPG'yi tutturursanız aracınızdan inmek istemeyeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
25 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

LPG'den değil ustanızdan vazgeçin bence. Montajınızda bir sıkıntı görünüyor. LPG'yi sorunsuz hale getirdiğinizde iyiki de taktırmışım diyeceksiniz. -kendimden biliyorum

BRC'nin seq32 modelini ilk defa duydum. Bende aynı markanın my11 modeli mevcut. Allah'a çok şükür 1 kere sıkıntı yaratmadı 75bin km oldu. Eğer yolunuz çorum taraflarına düşerse Özençler BRC mühendisliğe Ankara tarafına düşerce Mocanlar'a uğrayın. Bu iki şube sorununuzu çözecektir. Ben Özençlerde dönüşümü yaptırdım. 100bin km ye kadar garanti bile verdiler.

Eğer LPG'yi tutturursanız aracınızdan inmek istemeyeceksiniz.

Seq32 yaklasik 2 yil oldu 2016 basindan itibaren takmaya basladilar bende Ozenclerde 2015 Kasimda taktirdim ordan biliyorum. Hatta bakimda araci nasil kullandigima bakacakti devirli vs diye seq32 degilmis diye goremediler.

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

internette lpg ecu bağlantı kabloları satılıyor, lpg sistemine uygun kabloyu alırsan ki programıyla geliyor, kendin ayarlarını yapar tahminen düzeltirsin, benzer problemleri olan çok arabayı ayarlarla düzelttim bu şekilde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Yeni kasa fiesta'nın LPG'yi (Markası ne olursa olsun) çok sevmediğini, randıman vermediğini duymuştum. Ama yine de işinin ehli ustalar bir ayar verebilirler diye düşünüyorum. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

istanbulda candan mühendislik var adamlar bence gerçekten işinin piri. Türkiyenin öbür ucundan montaja gelenler var ki bence değer yani. 

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

arkadaşımda 2013 1.6 otomatik fiesta var sanırım atiker taktılar en ufak problem yok bence montajda sıkıntı var aldığınız yer iade kabul ediyorsa edin ve farklı bi bayiye gidin bence 

Yorum bağlantısı
Barış Ulus
Bir saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

istanbulda candan mühendislik var adamlar bence gerçekten işinin piri. Türkiyenin öbür ucundan montaja gelenler var ki bence değer yani. 

İstanbula kadar gelebilme durumum yok malesef

Bir saat önce, Özgen Acar yazdı:

arkadaşımda 2013 1.6 otomatik fiesta var sanırım atiker taktılar en ufak problem yok bence montajda sıkıntı var aldığınız yer iade kabul ediyorsa edin ve farklı bi bayiye gidin bence 

İade kabul ediyor geri verecem, benzine devam

24 dakika önce, Serkan Aktay yazdı:

belkide  BRC'nin seq32 modeli sizin araca uymuyor. 

Uyumlu diyorlar ama şans işte

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...