İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Sarı İşaretli Olan Hortum Ne Hortumudur?

Mustafa Kenar

Recommended Posts

Mustafa Kenar
(düzenlendi)

http://1gWmEA.png

Kolay gelsin arkadaşlar Sarı renkli işaretdeki hortum ne hortumudur motor çalışıyor ken hava kaçırıyor aşağı kısımdaki girişinden. bilgi verirseniz sevinirim

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Depodan gelen çelik benzin hortumunun enjektör galerisine giriş yapan kısmının plastik olarak devamıdır aman diyelim kaçak varsa tehlikelidir kontrol ettirmeden marş basmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar

kırmızı işaretli hortum nedir peki (sarı işaretli hortum fıs diye ses çıkarıyor bu kadar kaçırmaya benzin gelmesi gerekmiyor mu)

Yorum bağlantısı
Koray Demir

İkisi de benzin hortumu biri giriş diğeri geri dönüş hava kaçırıyorsa benzin de gelir ordan bu şekilde yangın çıkan bir çok focus gördüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar

teşekkürler Koray bey ikindin mesai çıkışı kontrol edeyim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar

Kontrol ettiğim de jack çıkardım benzin kaçırmıyor ama arabaya gaz verdiğim de o kısımdan fıs fıs sesi geliyor enjeksiyon sesi olabilirmi youtube motor seslerine baktım aynı ses onlardada var

Yorum bağlantısı
Ali Can YALÇIN
(düzenlendi)

Mustafa bey beyaz okun gösterdiği hortum 3 kollu bir parça. O parçaya iyi bakmanızı tavsiye  ederim önceki aracımda motoru istop ettiğimde hava kaçırma gibi ses geliyordu takıp ettim ve o üç kollu Kartel Havalandırma Hortumu olarak geçiyor. Motor ısınıp soğuduğundan genleşme olabiliyor. o kısma bakarsanız daha iyi olur.

tarihinde Ali Can YALÇIN tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
On 09.08.2017 at 14:59, Ali Can YALÇIN yazdı:

Mustafa bey beyaz okun gösterdiği hortum 3 kollu bir parça. O parçaya iyi bakmanızı tavsiye  ederim önceki aracımda motoru istop ettiğimde hava kaçırma gibi ses geliyordu takıp ettim ve o üç kollu Kartel Havalandırma Hortumu olarak geçiyor. Motor ısınıp soğuduğundan genleşme olabiliyor. o kısma bakarsanız daha iyi olur.

T şeklinde bir hortumdur. Özellikle arka taraflarında yırtılma veya ezilme vardır vakum anında. Araçta rolanti düzensizliği yapabilir. Sebepsiz yere stop etmelere yol açabilir. Değiştirmek gerekli. Kronik sorunlardandır.

On 08.08.2017 at 23:44, Mustafa Kenar yazdı:

Kontrol ettiğim de jack çıkardım benzin kaçırmıyor ama arabaya gaz verdiğim de o kısımdan fıs fıs sesi geliyor enjeksiyon sesi olabilirmi youtube motor seslerine baktım aynı ses onlardada var

Oralardan benzin gelmeden araç nasıl çalışıyor anlamadım. LPG mi var ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Kenar

T şeklindeki hortumda yırtık vardı değiştirdim rolanti bozukluk yok sarı renkli hortum ise jack çıkartıp baktım içindeki o ring yırtılma deforme gibi olay yok araç lpg li ama hortumu çıkardığım zaman biraz benzin aktı oda boruda kalan oda normaldir zaten benzin kaçırmıyor çalışırken kontrol ettim hiçbir sıkıntı görünmüyor hortumlarda

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...