İçeriğe Yönlendir

Golf 5 Garip Sinyal Arızası

Yasin Şimşek

Recommended Posts

Yasin Şimşek

Öncelikle herkese iyi forumlar. Golf 5 aracımda sağ arka sinyal lambam bazen yanıyor bazen yanmıyor. Yine sağ arka stopta iki adet park ampulü var ve aynı ampül sinyalle beraber sönüyor ve yanmıyor.

Bugün sağ arka stobun tüm ampullerini yeniledim. Işık arıza lambası söndü ta ki ikinci kere sağ sinyali yakasaya kadar. Şuan sağ arka park lambasından biri yanmıyor.

Sağ sinyal ise dörtlü ve kumanda dan aç kapa işleminde yanıyor. Sağ sinyal verince ise bazem yanıyor bazen yanmıyor doğal olarak göstergede tık tık hızlı şekilde atıyor.

Bu şekildeki arızanın kaynağı ne olabilir. Sinyalle park lambasının beraber sıkıntı çıkarması biraz tedirgin etti. Sorun sinyal rolesinden olabilir mi ? Ayna ve öndeki sinyallerde hiçbir problem yok

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Herhangi bir yer led ampulle degisti mi?
Plaka lambaları değişti ancak değişeli 1 yılı geçti. Birde ayak aydınlatması çekildi onlarda bir buçuk yıl önce yapıldı
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Passat B6 ya bixenon taktik. Plaka ve park ampulleri hata verdi. Led olduklari icin araba sacmaladi. Plaka tavan vs led varsa onlari degistir bakalim sonuc ne olacak.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Passat B6 ya bixenon taktik. Plaka ve park ampulleri hata verdi. Led olduklari icin araba sacmaladi. Plaka tavan vs led varsa onlari degistir bakalim sonuc ne olacak.
Bugün işteyim yarın ilk işim hepsini sökmek olucak
Soketi kontrol ettiniz mi
Soket görünüş olarak sağlam duylarda da oksitlenme vs yok. Zaten dörtlüyü yakınca veya kumandayla kapıları açıp kapatınca sağ arka sinyal normal bir şekilde yanıp sönüyor.
Sağa sinyal verdim diyelim. Sağ arka sinyal 2-3 kez yanıp ardından sönüyor. Sağ sinyallerin digerleri normal yanmaya devam ediyor göstergede ise hızlı şekilde sinyal atıyor.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
4 dakika önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Bugün işteyim yarın ilk işim hepsini sökmek olucak

Sağ arka lambaya gelen soketi söküp wd40 veya benzeriyle temizle. Temassızlık ya da olmaması gereken temastan dolayı arka lamba grubu saçmalar. Frene basınca sinyal yanar, sinyal verince diğerleri de söner vs. Muhtemel soket sorunu.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Sağ arka lambaya gelen soketi söküp wd40 veya benzeriyle temizle. Temassızlık ya da olmaması gereken temastan dolayı arka lamba grubu saçmalar. Frene basınca sinyal yanar, sinyal verince diğerleri de söner vs. Muhtemel soket sorunu.
Abi umarım öyledir ancak dörtlü ve kumandayla aç kapada sinyal normal çalışıyor. Sağ sinyal verince ise ilk 2-3 yanışta normal sonra sönüyor bazen tekrar başlıyor.
Yarın sakin kafayla soketi wd 40 ile temizleyip bagajdaki plakadaki ledleri sökeceğim umarım çok ugrastırmaz.
Sinyal rölesi olma ihtimali var mı? Sadece sağ arka sinyal için ayrı röle mi oluyor acaba.
Park lambasının yanmamasıda iyice gözümü korkuttu
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ampulleri kontrol et. Özellikle çift flamanlı olanları. Kopup diğer uca değebiliyorlar. Birde lehimlerini kontrol et. Aralarında şase oluşabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Abi umarım öyledir ancak dörtlü ve kumandayla aç kapada sinyal normal çalışıyor. Sağ sinyal verince ise ilk 2-3 yanışta normal sonra sönüyor bazen tekrar başlıyor.
Yarın sakin kafayla soketi wd 40 ile temizleyip bagajdaki plakadaki ledleri sökeceğim umarım çok ugrastırmaz.
Sinyal rölesi olma ihtimali var mı? Sadece sağ arka sinyal için ayrı röle mi oluyor acaba.
Birde konfor modul lehim catlagi vs olabilir aklima geldi. Role arizali olabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Birde konfor modul lehim catlagi vs olabilir aklima geldi. Role arizali olabilir.
Umarım modül değildir :(
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Modul olursa eger tamir edecek arkadas var.
Teşekkür ederim abi ilgin için bakalım yarın sorunu bulurum inşallah
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Modüle benziyor. :(
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Modüle benziyor. [emoji20]
Yeni ağır bakım yaptırdım abi modülse bu sefer bana ağırlık gelecek :D
Araba İstanbula gitti geldi dönüşte bu ampul arızası olmuş daha sonra ise v kayışı kasnağında sorun olmuş .
Dün v kayısı bilyaları ve devirdaim değişti. Acaba kasnak yalpalayınca sigortalara etki etmiş olabilir mi diye düşünüyorüm.
Yarın işe geç gidicem sabahtan ben bakıp olmadı elektrikçiye göstereceğim.
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Kasnakla alakası yok bence Yasin.
Bende bağlantı kuramadım sadece arkasından o sorunun olması dışında. Neyse cevaplar için çok teşekkür ederim yarın tekrar sonucu yazacağım
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Modul olursa eger tamir edecek arkadas var.
Modülün konumu tam olarak ne tarafta bilgin var mı abi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Modülün konumu tam olarak ne tarafta bilgin var mı abi
Yorum yok :) Bilmiyorum tam olarak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dörtlü sinyal flaşörü ekseriyetle röle gibi çalışır. Normalde kapalı kontağı geçirmiyor, dörtlü açık iken aktif oluyor. Dörtlü düğmesi içine entegre ise düğmeyi değiştirip dememek gerekir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Dörtlü sinyal flaşörü ekseriyetle röle gibi çalışır. Normalde kapalı kontağı geçirmiyor, dörtlü açık iken aktif oluyor. Dörtlü düğmesi içine entegre ise düğmeyi değiştirip dememek gerekir
Az önce tekrar denedim sorun hep aynı. 4.-.5 inci yanıştan sonra ekrandaki sinyal işareti hızlanıyor ardından sağ arka sinyal sönüyor. Sinyal kolunu ortaya alıp tekrar sağ sinyal verince yine aynısı oluyor ilk 5 kere yanıp sönme normal ardından arıza. Yarın ustamı arayacağım sigorta ve röleleri kontrol etsin. Röle veya dediğiniz flaşör arızasında böyle birşey mümkün mü? Belli süreden sonra kesiyor ve hep aynı süre
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kurcalamak nasip olmadı vag serisini. Ben sistem mantığı üzerine fikir veriyorum

Aklıma geldi, sağ ve sol arka ampulleri yer değiştirene. Fazla akım çekiyor diye korumaya alıyor olmasın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Golf 5'deki flaşör sistemini araştırıp bakmak lazım. Benim hatırladığım Golf5'den itibaren flaşör devresinin elektronik olduğu. Ancak haricen flaşör rölesi değilde bcm üzerinden kontrol ediliyor diye hatırlıyorum.

düzeltme: model yılına göre değişiyormul sanırım. Bir de elektronik olsa hızlı yanıp sönme olayı olmaz. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Golf 5'deki flaşör sistemini araştırıp bakmak lazım. Benim hatırladığım Golf5'den itibaren flaşör devresinin elektronik olduğu. Ancak haricen flaşör rölesi değilde bcm üzerinden kontrol ediliyor diye hatırlıyorum.

düzeltme: model yılına göre değişiyormul sanırım. Bir de elektronik olsa hızlı yanıp sönme olayı olmaz. 
Hızlı yanıp sönme olayı ampulde değil ekrandaki sinyal simgesinde oluyor. Birazdan ustaya gideceğim bakalım
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Elektrikçi sorun bulamadı. Vag kablosu olan bir yerde baktır mümkünse yetkili serviste yazılıma baksınlar dedi. Ya yazilimsal yada konfordan diye düşünüyoruz.

İzmirde tavsiye edeceğiniz vw servisi var mı. Olmadı haftaya işi bırakacağım zaten yetkili servise göstereceğim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...