İçeriğe Yönlendir

Golf 5 Garip Sinyal Arızası

Yasin Şimşek

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

Hızlı yanıp sönmenin sebebi sinyal ampullerinden biri bozulursa sinyal normalden daha hızlı yanıp söner.Örneğin sağ taraf ön veya arka sinyal lambasından biri bozulursa sağ sinyalde sinyaller normalden daha hızlı yanıp söner.

Sende 4. veya 5. kezden sonra hızlı yanıp sönüyor dediğin de ilk 4-5 kerede arka sinyalin yanıyor. Ama sonra ne oluyorsa sönüyor. Doğal olarak sinyal artık hızlı yanıp sönüyor. 

Sorun flaşör rölesi veya bcm olsa sağ-ön sinyalde yanmaz. Yani sağ sinyallerin hiç biri yanmaz. (Ön ve yan sinyalleri de yine bir kontrol et.)

Bu durumda geriye tesisat geliyor akla. Ampullerin takılı olduğu duy belki bir ihtimal. Ampulü de her ihtimale karşı değiştirmek gerek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Biraz daha araştırma ile elde ettiklerim;

J519 denilen komfor modülünde fotoda görünen B soketinin 10 nolu pini arka sağ sinyale giden pin. Ön ve arka sinyaller için ayrı çıkışlar var.

A97-10215.jpg

Bu durumda sorun yüksek ihtimal konfor modülünde. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Biraz daha araştırma ile elde ettiklerim;

J519 denilen komfor modülünde fotoda görünen B soketinin 10 nolu pini arka sağ sinyale giden pin. Ön ve arka sinyaller için ayrı çıkışlar var.
A97-10215.jpg

Bu durumda sorun yüksek ihtimal konfor modülünde. 
Abi yardımların için çok çok teşekkürler. Bugün elektrikçi kontrol etti duylar tertemiz ampulleri ben değiştirdim evde hepsi sağlam duruyor eskileri denedim. Elektrikçimde kendisi yeni sinyal ampulü takıp denedi sonuç aynı.

Cihaza bağlayıp test etti cihaz sağ arka sinyal ampulü arızası diyor. Elektrikçim ya beyinden ( bu bcm modülünden) yada yazılımsal dedi. Mümkünse yetkili serviste aracın yazılımını kontrol ettirmemi tavsiye etti.

Bence de modülde sıkıntı. Modülün soketini bugün elektrikçim baktı sağlam görünüyor beyin tamiri yapan arkadaşına gitti ancak beyinci meşgul olduğundan modülü söküp ona gösteremedik. Ben bu akşam modülün kodunu okumaya ve bahsettiğin pine bakayım.
Elimde daha önce yapmış olduğum oto 12 v kontrol kalemi var bir ucunu şaseye bir ucunu o dediğin pine değdirip kontrol edeyim mi eğer sinyal kontrol kaleminde yanarsa sorun tesisatta ancak ampuldeki gibi 3-4 kere sonra sönerse o modülde?
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Bugün özel vw servisinde kontrol edildi ve bcm ünitesi arızalı denildi. Pazartesi bcm ye bakılacak umarım tamir olabilir

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Sağ arka ledi süren akım kontrollü sürücü arızalı muhtemelen. Onarımı yapılır
Led değil abi tüm aydınlatmalar orjinal halojen ampul. Bakalım pazartesi sabah bırakacağım inşallah onarım olur basit bir sıkıntıdır
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
20 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Bugün özel vw servisinde kontrol edildi ve bcm ünitesi arızalı denildi. Pazartesi bcm ye bakılacak umarım tamir olabilir

Gecmis olsun. Bcm den oldugu kesinlesirse daha once tamir eden arkadasim vardi. Danisir sorariz. Servis muhtemelen bcm yi degisir.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Gecmis olsun. Bcm den oldugu kesinlesirse daha once tamir eden arkadasim vardi. Danisir sorariz. Servis muhtemelen bcm yi degisir.
Babamın elektronikçi arkadaşı bakacak bcmye.
Servis tamiri sadece lehimleri tazeleyerek yapıyormuş onada güzel bir fiyat çıkardılar ancak sorun lehimden değilse daha da yükselir fiyat dediler bizde aracı servisten aldık. Arkadaşında şikayet neydi ve nasıl çözdü acaba öğrenebilirseniz çok memnun kalırım
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Babamın elektronikçi arkadaşı bakacak bcmye.
Servis tamiri sadece lehimleri tazeleyerek yapıyormuş onada güzel bir fiyat çıkardılar ancak sorun lehimden değilse daha da yükselir fiyat dediler bizde aracı servisten aldık. Arkadaşında şikayet neydi ve nasıl çözdü acaba öğrenebilirseniz çok memnun kalırım
Kendisi tamirci kodlamaci donanimci eklemeci vs vs vs sikayetci degil [emoji23]
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Kendisi tamirci kodlamaci donanimci eklemeci vs vs vs sikayetci degil [emoji23]
Anladım abi keşke İzmir de olsaymış :D
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 saat önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Anladım abi keşke İzmir de olsaymış :D

Gönderirsin yapar... ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Gönderirsin yapar... [emoji6]
Bakalım sabah bıraktık babamın tanıdığı bir elektronikçiye sonuca göre olmadı gondericez abi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sahibinden sitesinde Ali Delen ismiyle arayıp çıkan numarayı arayıp bilgi alabilirsin Yasin. Vag üzerine uzman olup çok eski arkadaşımdır. İzmirde bir tanıdığı illaki vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Sahibinden sitesinde Ali Delen ismiyle arayıp çıkan numarayı arayıp bilgi alabilirsin Yasin. Vag üzerine uzman olup çok eski arkadaşımdır. İzmirde bir tanıdığı illaki vardır.
Teşekkür ederim abi. Yarın belli olacak eğer bıraktığımız yer yapamazsa ilk işim aramak
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
On 13.08.2017 at 19:57, Metin Akbal yazdı:

emoji16.png Saglik olsun.

Abi gösterdiğimiz tamirci bunun tamiri olmaz dedi. Sorunu biliyorsun sadece sağ arka sinyal.. 

özel servise çektim ve sabahtan beri 3-4  adet çıkma bcm denedik... Sinyal düzeliyor ancak 2sinde arka parklar tek duy yandı.Golflerde parklarda ikişer lamba yanıyor.Çıkmalarda yanmamasının nedeni caddy den çıkma ünite olmasıymış. Ben daha sonra işe gittim babam kaldı aracın başında birebir kodlu çıkma bulmuşlar bu seferde stop lambalarındaki 1 park lambası fazla diğeri daha kısık yanmış.. Bunu kodlayarak çözebilmeleri gerekmiyormuydu.. 

Özel servisteki elektronikçi sağolsun çok ilgilendi ve senin bcm sağlam sadece sağ arka sinyalle ilgili kısımda arıza var dedi ve bir kaç tamirci önerdi. PArça yokken yanlış hatırlamıyorsam kapılar kitlenmiyor? SEnin arkadaşının numarasını alabilirmiyim veya bu yazdıklarımı kısaca iletirmisin ne yapılacak nasıl bir yol izlenilecek.. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Abi gösterdiğimiz tamirci bunun tamiri olmaz dedi. Sorunu biliyorsun sadece sağ arka sinyal.. 
özel servise çektim ve sabahtan beri 3-4  adet çıkma bcm denedik... Sinyal düzeliyor ancak 2sinde arka parklar tek duy yandı.Golflerde parklarda ikişer lamba yanıyor.Çıkmalarda yanmamasının nedeni caddy den çıkma ünite olmasıymış. Ben daha sonra işe gittim babam kaldı aracın başında birebir kodlu çıkma bulmuşlar bu seferde stop lambalarındaki 1 park lambası fazla diğeri daha kısık yanmış.. Bunu kodlayarak çözebilmeleri gerekmiyormuydu.. 

Özel servisteki elektronikçi sağolsun çok ilgilendi ve senin bcm sağlam sadece sağ arka sinyalle ilgili kısımda arıza var dedi ve bir kaç tamirci önerdi. PArça yokken yanlış hatırlamıyorsam kapılar kitlenmiyor? SEnin arkadaşının numarasını alabilirmiyim veya bu yazdıklarımı kısaca iletirmisin ne yapılacak nasıl bir yol izlenilecek.. 

Benbi kendisine ileteyim halledebilirim derse ona gore iletisime gecersin. Cikma bcm ile de olmadiysa var bi dandiklik.
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Benbi kendisine ileteyim halledebilirim derse ona gore iletisime gecersin. Cikma bcm ile de olmadiysa var bi dandiklik.
Çıkma takınca sinyal problemi kalmıyor ancak stoplar tek ampul yanıyor.. cikmacilar kodlama yapmadan araca tanıtmadan olmaz diyor servis ise birebir olması gerek diyor
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çıkma takınca sinyal problemi kalmıyor ancak stoplar tek ampul yanıyor.. cikmacilar kodlama yapmadan araca tanıtmadan olmaz diyor servis ise birebir olması gerek diyor

Tanitma degilde kodlama isi var sanirim. Arabanin yedek kodunu alip yenisine aktarilmasi gerekebilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Tanitma degilde kodlama isi var sanirim. Arabanin yedek kodunu alip yenisine aktarilmasi gerekebilir.
Bende öyle biliyorum ancak özel servisteki arkadaşlar kodlamaya gerek kalmaması gerekiyor diyor..
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bende öyle biliyorum ancak özel servisteki arkadaşlar kodlamaya gerek kalmaması gerekiyor diyor..
Ama ihtimal dahilinde olabilir. Vag com bilen bir yer varsa her iki beyninde kodunu kooyalayip eski beynin kodunu yenisine aktarip deneyin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
5 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
7 dakika önce, Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Ama ihtimal dahilinde olabilir. Vag com bilen bir yer varsa her iki beyninde kodunu kooyalayip eski beynin kodunu yenisine aktarip deneyin.

abi tüm çıkmacılar senin dediğini diyor son harfi farklı olsa bile uyduruyorlar kodlamayla diyor. Yarın başka bir özel servise durumu anlatıp kodlama işini soracağım. Senden de haber bekliyorum :) iki özel serviste de vag com var

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
Bcm fiyatina ne diyorlar peki?
Çıkması 300-600 arası sıfırı özel servis 1060 diyor bazı yerler 1500
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...