İçeriğe Yönlendir

Baştan Sona Bir Modifiye Hikayesi.. Hyundai İ30 Evrimi.. :) 34 ZV 4021

Anıl Ercan

Recommended Posts

Anıl Ercan

herkese merhaba saygı deger forum ahalisi.. Simdi sizlere Bir modifiye hikayesi paylasacagım.. 

Öncelikle Şunu söylemek istiyorum.. Bu İ30'um haricinde Özenle Alıp Modifiye ettigim boyattıgım adam ettigim 206 Cabrio Aracım vardı.  Eğer Bu Konu tutarsa Peugeot 206 Cabrio Restarasyon Hikayemide paylasacagım.. O Daha Keyifli Olacak İnşallah :) 

Kimimiz modifiyeli arabalarda kimimiz orjinal arabalardan hoslanırız. Ben Extreme derecede modifiyeli Bir bakanın bir daha baktıgı araçlardan hoslanırım. 

2015 Ekim Ayında Sıfır KM Aldıgım Hyundai i30 Elite 1.6 CRDİ 7 İleri DCT Vitesli aracımı bastan sonra modifiye ettigim hikayemi sizlere sunmaktan gurur duyarım. Kimimiz begenecek, kimimiz bana apaçi damgası vuracak, kimimiz begenmeyip bana hitap etmiyor diyecek. Sizlerden tek istegim saygı ve sevgi cercevesi içinde yorum yapmanızdır. 

Oldum olası modifiye ve restorasyon konularını keyifle kahve eşliginde sıkılmadan saatlerde Okurum. Yapılan Tüm uygulamaları size detaylıca anlatıp fotoğrafla gösterecegim. Umarım Sizde  sıkılmadan keyifle konumu okursunuz.. :)

Artık Konumuza gecelim bir çok fotoğraf var. Aralarından Eleyerek 60'dan fazla resim ile size Evrim hikayesini Gösterecegim..

Aracım 2015 Model. Rengi Özel Siparis ettigim '' ULTİMATE RED PEARL '' Yani Hakiki Metalik İnci Kırmızı. :) 

Aracımın Genel Olarak En Full Donanım Manyagı Bi Arac. Daha Full'u Yok En Full'u Bu. Arabada Otomatik Park Asistanından tutunda 2 Camlı Acılır Cam tavanına kadar Yok Yok. Dosemeleri Bej Yarı Deri. Jantlar Fabrikasyon 17 İnc. Ön Arka park Sensörleri , Geri Görüs Kamerası, Start Stop, vs. vs. Full Donanımlı Bi Araç Gercekten Arabanın Donanımına Diyecek bişey yok :) 

Aracım 1.6 CRDI 136 PS 300 Tork Yeni Nesil 7 İleri DCT Cift Kavramalı Otomatik Sanzımanlı. Kore Harikası bi arac :) 

Arac Kasa Olarakta Sportif Fakat Modifiyeyle Ayrı Bi Spor Oluyor. 

Rengine Extra Ücret Ödedim Rengi Özel Bi Renk Oldugundan TÜRKİYE Genelinde Cok Nadir görülebilecek bi Renk. Neden Çok Nadir Onuda Hemen Accıklayayım İ30'mda Kullanılan Renk Hyundai İX35 Ve Tucson'larda Opsiyonlu Kullanılan Metalik İnci Kırmızı. Bayii'den Aracı Alırken (2015 Ve Üzeri Makyajlı Kasalarda Gecerli) Metalik Kırmızı İstiyorum Demezse Alıcı Sadece Kırmızı Olsun derse TWR Kodlu Opak Kırmızıyı Getiriyorlar :) Ben Metalik Renk İstedim Ve Çok Sükür Mükemmel bi Renk Geldi.. 

Renk Farkını görmeniz Acısından Bu resime bakmanız yeter li :) 

İkiside 2015 Model Makyajlı Kasa İkiside Ekim 2015 Cıkıslı Sol'da Benim Aracım Metalik İnci Kırmızı, Sag'daki Arkadasımın aracı Opak Kırmızı. Farkı Canlı Görebilirsiniz.. 

OL6zLD.jpg

Aracı siparis ettik ve arac Kagıthane Elmas Otomotivin Otoparkına geldi :) 

r2kNJ3.jpg

dGdN7D.jpg

Aracımızın Plakaları, Trafik sigortası, kaskosu ve Boya Koruması bayii tarafından halledildi ve arac teslim edildi Evin önüne getirildi :) 

1gWZJN.jpg

RPZpn7.jpg

Evet İlk Günümüz Bu :) Gece tabi uyku tutmadı hemen Modifiye Hayalleri bas gösterdi.. Ertesi Gün İlk İşim Sirinevlerde Cam Filmi Oto kaplama işi yapan arkadasıma gidip En Ön Cam Dahil Komple Bütün camlara Cam Filmi Çektirmekti. 

nW6NlM.jpg

En Ön Cam 0.75 Özel Film, Ön 2 Cam 2 Numara, Arka Camlar Orjinal Siyah Oldugundan Üzerine 1 No Cam Filmi Çekildi. Aynalar, Spoiler ve Depo Kapagı Parlak Siyah Olarak Kaplandı.Ve Mutlu Son'la Ayrıldım :) 

Artık Sıra Bodykit'imize Geldi Leş To Leş bi Body Kit yapıldı arabaya JPC Tuning'de. Standart Her İ30'da Olan Bodykitmiş. Bodykit ve APP Plaka & Pleksi Plakalarımız takıldı ve Aracımıza İlk Pasta Cilamızı Attık.. 
Aracımın Orjinal 17 İnc Gun Metal Jantlarını Sattım ve Yerine gene 17 İnc Advanti SL Jant Aldım.. 

dGdNBp.jpg

dGdNBp.jpg

aGQNl2.jpg

Arka Stoplara Cerceve yaptırdım Daha Bi Sekil Oldu 

7Nn1aL.jpg

Aracın Üzerindeki Standart Bodykit Artık Hosuma gitmemeye Basladı Bende Bursada Polsan Dizayn İsminde fiber tampon üzerine calısma yapan Firmaya Komple Arka Tampon, Yan Marspiyel, Spoiler, Ön Ek Siparisi verdim Ürünler Hazır Olunca Arandım ve Bastım Bursaya gittim bodykiti taktırdım ..

3qZlO9.jpg

YNLEdk.jpg

BAQbOL.jpg

1gWZpB.jpg

Bodykit'i giydirdik İstanbula geldik. Dedik Bu Arabada bişeyler Eksik Hemen Onları Düsündük :D Sizinde Tahmin Etceginiz Gibi Led Stop ve Egzoz Cıkıslarımız Eksik :) 

Öncelikle Led Stoplarımı Cok Güzel Bir Fiyata Sıfır Kutusunda Hyundai Servisinde taktırdım.. Bu Araca En Cok Yakısan Aksesuar Kesinlikle Led Stop gerisi fasa fiso  ..

dGdNMn.jpg

aGQNgg.jpg

Simdi Sıra 18 İnc Vossen CVT Jant + 225 40 18 Lastik + 90'Lık Sag ve sol'a Ciftli Egzoz Cıkıslarımızı Taktırmaya geldi. Onlarıda Taktırdık Araba Mükemmel Oldu :) 

zBkpp4.jpg

XX1380.jpg

WQvp8P.jpg

Aracımın Far ve Sislerinde 6000k Xenon Kit, Amerikan Park Modulu, Tavan bagaj plaka torpidolarda Led Ampüller gibi ıvır zıvır bir Cok Sey var. Onların Fotolarını Almadım.. 

Megachips'te yazılımı yaptırdım Aracım 136 Beygirden 168 Beygire, 300 Tork'tan 370 Tork'a Cıktı.. :) Roket gibi gidiyor Vallahi billahi 18 Jantlar Olmasına rağmen..

vp2NVm.jpg

Şakiriştain Amortisör'de Önlere Coilover, Arkalara Spor Yay Uygulaması Yapıldı :) 

JlJzNW.jpg

WQvpaP.jpg

okWNlQ.jpg

1gWZ0Y.jpg

PrWaz7.jpg

Arabama bursada bodykit yaptırmıstım sizde biliyorsunuz ön ek, arka komple spor tampon, yan marspiyel, arka bagaj spoileri vs. yapıldı. Fakat fibercinin boyadıgı parcalar cok kotuydu. Mat ve renk farkı vardı Aracımı coillerden sonra Kaporta Boya Ustalarıma bıraktım ve Komple Arka tamponu, Ön Eki, Arka spoileri, Yan marspiyelleri boyattım Cincik gibi oldu..

7Nn1pa.jpg

AkMXvr.jpg

zBkp19.jpg

Mutlu Sooon :)

aGQNAB.jpg

BAQbdD.jpg

18 inç jant ve lastiklerimi i30'cu bi arkadasıma sattım üzerine cüzi bi miktar para koyup Sıfır Blade jant ve sıfır lastik takımı taktırdım 
Lastikler 225 40 18 ebatında petlas pt741 modeli. gitmişken sivri mermi bijon taktırdım ve rot ayarı yaptırdım.. Jantlar ön 8.5 arka 9.5 ofset blade ..

WQvpzE.jpg

7Nn1Jr.jpg

7Nn1Jr.jpg

sirinevlerde arac kaplama cam filmi işi yapan bi arkadasıma gittim Ön Panjurdaki gun metal yerleri parlak siyaha kaplattım.. Daha güzel oldu.. 

aGQNQd.jpg

Aracıma Navigold'un androidli double teyp'ini taktırdım.. Harika ötesi bi cihaz.. 

VMnznq.jpg

G0A4My.jpg

Coilleri söktürdüm sattım ve yerine Eibach'ın spor yayını aldım. Coillerle araba asırı sertleşmişti. Konforsuzluktan arabanın içinde durulmuyordu. Eibachın yaylarını aldım montajlattım vallahi billahi araba orjinalden daha konforlu :) 

mkyNAy.jpg

gW0YJL.jpg

RPZplG.jpg

spoilerimizide taktırdık :) araba leş to leş kusura bakmayın:)

1gWZXD.jpg

nW6NBl.jpg

bGXEWd.jpg

Nazarlıkıda cıktı arabanın bu arada. Ufak fakat can sıkıcı bi kaza yaptım. Aslında pek kazada sayılmaz önümdeki araba ani durunca arkadan kaktırdım kendine Maalesef Ön tampon, Sol Ön Far ve Sol Sis farı Kırıldı. Akabinde ertesi gün Silahtar bilgi üniversitesinin orda belediyenin mahvettigi yolda tovbe hasa mezar büyüklügünde cukura girince Kazada kırılmayan Ön Ek Param parça Oldu. 

Yeni Bir ön ek siparisi verdim. Ayrıca yeni tip yan marpiyel sipariside verdim hazır araba yapılırken onlarda yapılıp takılsın.. Bu arada aracı serviste yaptırmadım Kendi kaporta boya ustalarımda yaptırdım. Cünkü serviste hem incik boncuk yapmayacaklar hemde hasar kaydı asırı sisik cıkıcaktı. En Ufak vidaya bile para yazıyorlar. Sagolsun ustalarım aracımı 1 hafta içinde teslim ettiler ve kendi aracları gibi ilgilendiler.. 

Siparisini verdigim ön ek'imiz, ve yeni tip marspiyelimiz geldi. Tampon sıfır gelince hemen ön ek boyanıp takıldı. Marspiyellerimizde boyandı ve takıldı. Bu arada detay katması acıısndan ön Panjurdaki Cerceveyi D69 Boya kodlu Metalik GRİ'Ye boyattım. Ön Ekin Ortasınıda eskisi gibi Parlak Siyah'a Boyattım. Arabanın Ön Görünüşü daha bi karizma oldu :) 

YNLEml.jpg

ZEBzmZ.jpg

1gWZqp.jpg

XX13mR.jpg

N1B2P5.jpg

Evet Aracım Bitti ve teslim aldım. İlk İşim Blade jantları satmak akabinde yerine Cüzi bi miktarla Gene 18 inç ön 8.5 Arka 9.5 Ofsetli FORGİATO Model jant almak oldu. Jantlardan Sonra gene rot ayarımızı unutmadık tabiki :) 

r2kNr7.jpg

r2kNr7.jpg

JlJzoY.jpg

y3ap7L.jpg

okWNDm.jpg

Vee en Sonn İşleme gelelim.. Aracıma Air Süspansiyon Yaptırdım.. 

Rami'de işinin ehli bi Air Firmasıyla Konustum Anlastım. 4 Teker Birbirinden Bağımsız + Çift Kompresörlü Olarak Anlaştık. Ve Aracı Bıraktık. 

Aracımı Teslim Aldıgımda Mutluluk göz yaşları Döktüm. Tıss Pıss İndir Kaldır Cok Zevkli :)  4 Aydır Sıkıntısız Keyifle Aracımı Air Süspansiyonlu Bir Sekilde Kullanabiliyorum. İstedigim Tekeri Basıp İstedigimi Kaldırabiliyorum. Konfor Ve Yol tutus Harika. Kesinlikle Air Yaptırmak isteyen arkadaslara tavsiye edebilirim. Körük Patladı Su Oldu Bu Oldu Gibi Laflara İtibar Göstermeyiniz.. :)

BAQbqp.jpg

G0A46Z.jpg

lWGNor.jpg

6XVv40.jpg

okWqP9.jpg

Lnz87Z.jpg

Sooon Olarak Karizmatik Bir poooz :D:p 

G0AWQr.jpg

Eveeet arkadaslar konumuzun sonuna geldik. Begenen begenmeyen herkese cook ama cok teşekkür ederim. Herhangi bir uygulama yapıldıgında bu konu altına yazacagım.. İlginize teşekkür ederim.. 

• Beğen 19
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Kesenize bereket ama ben beğenmedim. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben çok beğendim harika olmuş. Tek beğenmediğim şey arabanın yere çok yakın olması anca air ile istediğiniz seviyeye alabiliyorsunuz sanırım. Maşallah diyelim. 

Yorum bağlantısı
Ayberk Edim Ergün
(düzenlendi)

Emeğinize sağlık. Harcanmış vakit ve nakit var bolca. Sözüm yanlış anlaşılmasın açık açık beğenmedim demeyi kusura bakmayın ama kaba buluyorum. iyi günlerde kullanın ama hakketten çok alçak araba tedirgin olmuyor musunuz kullanırken:biggrin::biggrin:

tarihinde Ayberk Edim Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Güle güle kullanın. Güzel bir anlatım olmuş. Aracınızın rengide gerçekten çok farklı. :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Çok abartılı modifiye benimde pek hoşuma gitmez ama bazı şeyler hariç güzel olmuş. Büyük emek ve Zaman harcanmış. 

Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Elinize ve emeğinize sağlık:nazar:

Zevk sizin tabi ama spoiler ve jantlar pek hoş durmamış. Geri kalan her şey muazzam.:good1:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Elinize sağlık. Arka spoileri abartılı buldum ama arabayı çok beğendim. Çok kollu jantlar daha mı yakışıyordu acaba. Vossen Cvt dediğiniz.

Yorum bağlantısı
Ugur Demir

spoiler dışında bence güzel olmuş son jantlar çok iyi ama bu arada aracın garantiside bozulmuş olmadı mı?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Emek büyük. Harcama elbette olacak. Gönlünüzce olduysa problem yok demektir. Karşısına geçip keyifle çayınızı yudumlayın. Kazasız belasız kullanın.

Yorum bağlantısı
Anıl Ercan
(düzenlendi)

Yapılan seviyeli yorumlar herkese çok ama çoook teşekkür ederim. 

Spoiler evet biraz abartılı fakat dikkat çekme acısından en ön planda o var diyebilirim. Aracım sadece park halinde bu kadar yere sıfır. Kullanırken normal yükseklige yada normal orjinal yükseklikten bi tık daha basarak kullanıyorum. Türkiye yolları malum basık gezmek işkence :) Air süspansiyon sayesinde istedigim yükseklikte istedigim basıklıkta keyifle kullanıyorum..

Jant konusuna gelince maalesef Bijon aralıgım cok kotu 5x114.3 . Bu aralıkta Güzel jant maalesef yok. Olanlarda işte benim taktıklarım. Bi tane model var İnforged Yıldız tarzı Kısmet olursa onu takacam 1 2 ay'a Fiyatı biraz Tuzlu Fakat Aracın Üzerinde efsane duracagına eminim. 

Bunlarca Aracımın bir kaç amatör cektigim videosu

https://www.youtube.com/watch?v=zdN-rrmUlak

https://www.youtube.com/watch?v=qNq4cWT-EwM&t=12s

https://www.youtube.com/watch?v=4LcQbT7xt2Y

tarihinde Anıl Ercan tarafından düzenlendi
Link EKleme..
Yorum bağlantısı

Anıl bey merhaba,  aracını güzelmiş güle güle kullanın. modifiyeler değişik olmuş tam genç arabası.lastikler biraz kalın gibi kalmış sanki.

açıkca bişey soracam geçen hafta pazar günü sefaköy rampada bulundunuzmu havalimanı nın önündeki yokuşta saat  16: 30 17:00 civarında ??

Yorum bağlantısı
Anıl Ercan
26 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Anıl bey merhaba,  aracını güzelmiş güle güle kullanın. modifiyeler değişik olmuş tam genç arabası.lastikler biraz kalın gibi kalmış sanki.

açıkca bişey soracam geçen hafta pazar günü sefaköy rampada bulundunuzmu havalimanı nın önündeki yokuşta saat  16: 30 17:00 civarında ??

Merhaba. Cok teşekkür ederim. Lastik ofsetlerden dolayı kalın daha dolgun duruyor :) Gecen hafta pazar günü o tarafa hiç gitmedim. Bulunmadım dediginiz yerde. Baska bi arabayla benzetmiş olabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
18 dakika önce, Anıl Ercan yazdı:

Merhaba. Cok teşekkür ederim. Lastik ofsetlerden dolayı kalın daha dolgun duruyor :) Gecen hafta pazar günü o tarafa hiç gitmedim. Bulunmadım dediginiz yerde. Baska bi arabayla benzetmiş olabilirsiniz. 

olabilir tam göremedim bile 15 saniye anca gördüm beni öldürmeye üstüme kırdı gitti makas ata ata . 

aracın performansı nasıl yeni alt takım ve jantlarla hızlanması biraz törpülendimi.

yazılım varmı araçta ?

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

emeğinize sağlık.

Bence LED stoplar dışında yaptıklarınız aracı bozmuş,özellikle jant seçimleri uymamış.

tabi siz beğeniyorsanız sorun yok.  

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Güle güle kulllanın. Jant seçimi ve spoiler dışında gayet yerinde olmuş.

Yorum bağlantısı
Anıl Ercan
25 dakika önce, Ali Gök yazdı:

olabilir tam göremedim bile 15 saniye anca gördüm beni öldürmeye üstüme kırdı gitti makas ata ata . 

aracın performansı nasıl yeni alt takım ve jantlarla hızlanması biraz törpülendimi.

yazılım varmı araçta ?

Yok benim öyle şeylerle işim olmaz :) Benzetmişinizdir. Kimsenin üzerine Asırı Damarıma basılmadıkca ne sürerim ne Makas atarım. Performansı cok iyi. Yazılım var konuyu okursanız dikkatlice zaten yapılan yeri alınan gücüde yazmıstım :) Törpülenme yok. Varda Yok diyim yazılım absorme ediyor. Roket gibi gittigini söyleyebilirim. 

Yakında 206 Cabrio Restorasyon konumuda acacam o daha keyifli :)

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Emeğinize sağlık aracınızı masallah fakat spoiler ve yakıt deposundaki kaplamayı cıkartırsanız çok daha güzel olur:)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Maşallah mat kırmızı arabalarda hic sevmem. Jant spoiler seciminizi begenmedim ve genelde on kısımda yama gibi duran ekleri begenmiyorum. On tampon tumleşik olmalı. Golf te R32, Opel de Opc tampon gibi. İlk stoplara siyah kenarlık eklemiştiniz devam etseydi kiraz renk olmalı bir kat film cekilmeli diyecektim led stop harika olmuş renk uyumu acısından yine kiraz renk olmalı diyorum. Kazasız belasız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

vossen jantlı hali benim daha hoşuma gitti araç her haliyle güzel gerçekten 

Yorum bağlantısı
Bir saat önce, Anıl Ercan yazdı:

Yok benim öyle şeylerle işim olmaz :) Benzetmişinizdir. Kimsenin üzerine Asırı Damarıma basılmadıkca ne sürerim ne Makas atarım. Performansı cok iyi. Yazılım var konuyu okursanız dikkatlice zaten yapılan yeri alınan gücüde yazmıstım :) Törpülenme yok. Varda Yok diyim yazılım absorme ediyor. Roket gibi gittigini söyleyebilirim. 

Yakında 206 Cabrio Restorasyon konumuda acacam o daha keyifli :)

epey okudumda atlamışım :)  diğer konuyuda bekliyoruz

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Kırmızı gerçekten ateş ediyor :) Allah kaza bela vermesin. Yazılım öncesi ve sonrası dyno sonucları var mi? Yani grafik olarak?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...