İçeriğe Yönlendir

Baştan Sona Bir Modifiye Hikayesi.. Hyundai İ30 Evrimi.. :) 34 ZV 4021

Anıl Ercan

Recommended Posts

Anıl Ercan

Körük patlama daha dogrusu yırtılma mevzusu soyle oluyor. Airi yaptırırken Basıma gelen bi olayı anlatayım ; 

Benim aracımdan önce bi tane Honda civic yapıldı. Benim aracım montajlanırken 1 Gün önce montajdan cıkan civic'in sahibi aradı Basladı körük patladı bilmem ne demeye Ben tabi basımdan asagı kaynar sular döküldü Dedim Usta vazgeçtim sök sistemi. Usta Dur bi aga körük patlamaz yırtılmaz durduk yere Gidelim bakalım dediler Gittiler Adamın yanına 1 Saat sonra sökmüşler amortisörü getirdiler Ben tabi o 1 saat Aklımdan neler geçti neler Nolmuş dedim Meger bu civic air'den cıkar cıkmaz LPG Taktırmaya gidiyor LPG'nin valfinide Kulenin oraya takıyorlar ve Bayagı uzun vida atıp deliyorlar kuleyi vida'da körüge gelince sürtüne sürtüne yırtıyor körügü :) 

Aynı olay Ben air yaptırmadan bi kac hafta once daha gelmiş baslarına Yaptıkları astra'da air patladı olayına girmiş hatta bayagıda giydirmiş sizin yapcagınız işin vs. vs. diye Bunlar tabi atlayıp gidiyorlar bi bakıyorlar Elektronik blow off taktırmıs arabaya blowuda kulelere takmıslar uzun vidayı vurunca vida körüge gelmiş sürtünerek onuda yırtmıs Bu tarz kullanıcı hatalarından dolayı körük yırtılma olayı meydana geliyor. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sistemi bilmediğimden soruyorum, bu körükler yayların yerine geçiyor değilmi. ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Land rover, körük patlayınca hız sınırlı moda giriyor, air takılan araca entegre etmek kolay ayrıca risk aynı normal sistemle

birşeyler şart yani...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Uğur Çınar yazdı:
2 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Abi o körükler in patlama riski sıfır komple kort beziyle yapılıyor kullanılan Kauçuk ta arabalar da kullanılan Kauçuk karısından yapılıyor sadece keskin birşey olmadık ca patlamaz patlar ek yerlerin de patlar sadece

zaten patlayacağı yerde ek yerinden,  getir sen onu, bak ben anında nasıl patlatıyorum :)   öyle extrem şeylerede gerek yok, sıfır risk diye birşey yok, tabii vur diyincede öldürmemek lazım, sağlamlar, yinede asla helezonunun verdiği güveni vermez, yok öyle bir dünya...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kadir Pulat

Öncelikle bi maşallah diyeyim aracın ilgin gercekten güzel bende severim modifiyeyi tabi çok fazla olmamak kaydı ile mesela yürüyen aksama motora el sürmem orjinal spor modeline benzetmeye çalışırım aracı zarar verecek şeyler beni rahatsız eder zira arabam değerlidir benim için air olayına bi türlü anlam veremedim bi aracı neden yere sıfır kullanirlar vs bunun disinda spoiler gerçekten kaba jant konusunda vossen ve son taktiğin jantlar güzel olmuş gerisi gerçekten çok hoş güle güle kullan

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Güzel günlerde kullanın. Ben beğendim aracınızı çok emek var üzerinde. rengi de çok yakışmıs:nazar::bravo:

Yorum bağlantısı
Anıl Ercan

herkese cok tesekkürler. Tabiki helezon yayın verdigi %100 güveni vermez. Sonucta körük kauçuk demir metal helezon gibi %100 güvenli olmaz. Fakat kullanılan körüklerde helezon'a yakın güvenlikte ve saglamlıkta. 

Ayrıca Kırılan helezon yaylarda olabiliyor buna gozumle kac defa sahit olmusumdur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Öyle yada böyle, sonuçta güzel oldu, şu jantlar ve spoyler zevk işi tabii, benim tarzım değil, ama onun dışında cillop gibi olmuş araç :)

Birde ön cam filmi 0,75 hakkında yorumunu alalım, geceleri nasıl, görüşte kısıtlama oluyordur elbet ama ne derece,  uzun yolda ön cam yüzünden yana yana eve varana dek yüzüm gözüm bronzlaşıyor vallahi...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
21 saat önce, Anıl Ercan yazdı:

Ali abi Servet abininde dedigi gibi Airmatic Olarak adlandırılan Sistemler yurt dısında yapılıyor. Maalesef TR'de boyle bi uygulama yok. Fiyatıda servet abininde dedigi gibi asırı pahalı. Air-Ride tamamen dedigim gibi havanın sabit kalmasını saglıyor ve Spor yay uygulanmıs arac gibi yol tutuyor. Senin dedigin sistemi Accuair İsimli bi firma var yurtdısı menşeili o yapıyor. Citroen C5'teki Airmatic özelligi gibi. Belli bir hızdan sonra arac otomatik yere oturuyor yada kalkıyor. Bu Uygulamanın TR'ye gelmesi cok uzun yıllar sürer. Gelse bile yaptıracak araba sayısı cok azdır. Cunkü Air süspansiyon yaptıran kesimin Buda bende dahil %100'e yakını tamamen görsel amaclı yaptırıyor, Park halinde yere oturtarak aracı dikkat cekmesi amacıyla yaptırıyor. Senin dedigin airmatic sistemle arac tamamen yere oturmuyor maalesef belli bi basıklıga kadar basılıyor yere buda tabi bende dahil kimsenin işine gelmez. Aynı işi 800 TL'lik Eibach spor yay'da yapıyor mantıgı devreye girer :)

Foruma bir kaç ay erken gelseydin.. Anti C5 çetesiyle savaşımda yardımcı olsaydın... :biggrin:

22 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ali, onu yapan sistemler var. Her körüğe entegre sensör aracın eğimini hesaplıyor ve aracı motorsiklet gibi viraja sokuyor. Yurt dışı rakamı 16.bin tl idi vaktinde.

C5 de fabrikasyondu canım, original, yazıldığı gibi oku: original.

On 09.08.2017 at 20:46, Mert Yeldan yazdı:

...

:p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

C5 de fabrikasyondu canım, original, yazıldığı gibi oku: original.

:p

Yedin gül gibi C5'i.. Gittin kulağı patlak focus aldın :p

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yedin gül gibi C5'i.. Gittin kulağı patlak focus aldın :p

Öyle demeyeydin eyiydi ya :blush:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
2 saat önce, Önder Özcan yazdı:

C5 de fabrikasyondu canım, original, yazıldığı gibi oku: original

Körükleri ayrı satsaydın araba 2 katına giderdi :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Anıl Ercan

Ön cam filmi benim için olmazsa olmaz. Cünkü aracımın içinin gözükmesini asla istemiyorum bundan onceki her aracımda vardı zifiri film en ön camda dahil. 

Ön cam filmi ince cekmiş bizim arkadaslar Bayram sonra onu değiştirip daha kalınını cektirecem İyice Zifir olsun :) AKSAMLARI sıkıntı yasamıyorum hiç bir sekilde.

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Emeğinize sağlık ama sanki güzelleşmek için estetik yaptıran ancak tam oldu derken estetiği abartıp değişik bir hale gelen kişilere dönmüş son hali halbuki cam film ve spoiler sonrası cok güzel ondan sonrası abartı olmuş kendi açımdan ancak önemli olan sizin beğenmeniz kazasız sürüşler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

tüm camlar zifir ve gece sıkıntı yokmu :shok: uzun yola gece çıkma bence, xenon bile görmeni sağlayamaz, önünü benim filmsiz ön camıma göre aynı görmen imkansız, mümkün değil, 1 numara çeksen bile çok tehlikeli seviyede görüş kaybın olur, dediğim gibi, o filmli ön camla gece uzun yolu düşünme bile, aman diyim.....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Evrim deyince girdim... Araba konusuymuş. Neyse çıkıyorum. :D

Şaka bir yana gerçekten çok hoş bir çalışma olmuş. Spoiler ve ön cam olayını beğenmedim.

NOT: Tam bu cam kaza yaptırmaz mı diye yazayım derken kaza fotolarını gördüm. Güneş gözlüğü+ön cam azizliği mi diyelim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Ercan

Yaptıgım Ufak tıklatmanın Cam filmiyle alakası uzaktan yakından yok :) Carptıgım clio Gidiş gelişli yolda geliş'in yoluna girdi karsıdanda araba gelince aniden önüme kırıp asıl gitmesi gereken gidiş tarafına gecti bende maalesef frene bastım fakat Yollar Buzlu oldugundan kayarak ufaktan tıklattım dikkat ederseniz zaten Sol tampon kavis yerinden tıklattım Önüme atladıgı için. Tabi suclu gene ben cıktım arkadan vurdugum için. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Spoiler dışında yaptıklarınızı beğendim. Maşallah, tekerine taş değmesin, büyük emek var. Spoiler için başka seçeneklere bakabilirsiniz bence...

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

şu arkadaki tavana takılan kuyruk dışındakilere bir şey diyemem zevk meselesi. ancak arkadaki kuyruk kesinlikle olmamış. diğerleri ise bu tarz araçları sevenler için aranan kan gibi.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Jantlar iyiden kötüye gibi gitmiş benim zevkime göre. Ben çok beğendim kazasız belasız ancak spoiler bence de hiç olmamış :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 11.08.2017 at 15:02, Anıl Ercan yazdı:

Ön cam filmi benim için olmazsa olmaz.

Hem yaya hem diğer sürücüler için tehlikeli.. Her gün, Sizin bakıp bakmadığını görüp görmediğini anlamayan yüzlerce yaya ve sürücüyü tereddütte bırakıyor riske atıyorsunuz. 

Ön camda film olmamalı, yan camdan görülebilmelisiniz. Diğer yaya ve sürücüler ile göz kontağı kurulmalı.. yada diğerleri sizinle bu kontağı kurabilmeli. Kurmasa da gördüğünü yada görmediğini bilmeli.. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...