İçeriğe Yönlendir

Xenon Mercek Kararması Yapar mı?

Osman Ünal2

Recommended Posts

Osman Ünal2
(düzenlendi)

Merhabalar Titanyum X focusumuzun kısa farlarına xenon ampül sistemi takmak istiyorum ancak zamanla mercekte kararma olduğu yönünde bazı yazılar okudum. Bunun doğruluk payı var mıdır? Daha önce halojen merceğe xenon takanlar varsa tecrübelerini paylasirlarsa sevinirim. 

tarihinde Osman Ünal2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Merhabalar Titanyum X focusumuzun kısa farlarına xenon ampül sistemi takmak istiyorum ancak zamanla mercekte kararma olduğu yönünde bazı yazılar okudum. Bunun doğruluk payı var mıdır? Daha önce halojen merceğe xenon takanlar varsa tecrübelerini paylasirlarsa sevinirim. 
Oem xenon mercekte bile yila bagli kararmalar oluyor ki halojen mercektr bu sure daha kisadir.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Paraya kıyıp Led ampul alarak hem verimli hemde çok uzun ömürlü mercekli sisteminiz olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Abi bende böyle bi konu acmistim  örnek olarak nasıl bir marka olabilir?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mercek markasına göre değişiyor Ledler. Neydi araç, link versene bakayım konuya

Yorum bağlantısı
28 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Mercek markasına göre değişiyor Ledler. Neydi araç, link versene bakayım konuya

Bende h7 mercekli halojen var. 

Ben ledden verim almak için merceği mi değişmeliyim ?

kısalara deneme amaçlı LED'leri takmıştım ama gece aydınlatmadı yolu sadece karizma oldu fluance ?

Yorum bağlantısı

bende püsküllü h7 cree led var. uzunlarda onu kısalarda denedim yolu iyi göstermedi. uyacak başka bir tip varsa güçlü aydınlatan mis gibi olur

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Ali Gök yazdı:

bende püsküllü h7 cree led var. uzunlarda onu kısalarda denedim yolu iyi göstermedi. uyacak başka bir tip varsa güçlü aydınlatan mis gibi olur

Yorum bağlantısı
Anıl Ercan

Renault'lar valeo kullanıyor kimisine göre dandik, kimisine göre iyi mercek.

Bu aracımdan once megane 2 kullanıyordum Mercekli fardı. Xenon kit takılıydı. Yaklasık 3 sene sonra filan kararmaya basladı mercekler gostermiyordu yolu. Farlarda aynı sekilde. Farları Sıfırladım xenonu bi taktım resmen kör gidiyormusum :) Halojen 5 Senede karartıyorsa xenon 3 senede karartır baska bisey olmaz. 

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Daha önce ben de püsküllü led kullandım ancak yağışlı havada yolu görmekte sıkıntı çektiğim için söktüm. Anlaşılan böyle devam edecez:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağlar Bayur

Led ler çok çeşitli ve ucuzu pahalısı mevcut. Güçlü ışık için yüksek sıcaklık oluşuyor dolayısı ile püsküllü soğutma yeterli gelen cob tan aydınlatma çıkmaz. Fan lı tercih edilmeli

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...