İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Şanzıman Arızası

Emir Özdeniir

Recommended Posts

Emir Özdeniir
(düzenlendi)

Merhabalar, bir aracımız bulunmaktadır aracın şanzıman dişlilerinde bir problem olduğunu söylediler bundan 3-4 ay önce servise baktırdık 5 ay falan idare eder dedi sonra şanzıman düşer dedi dün itibariyle sistemde Şanzıman Arızası çıktı araç 10 yıldır bizde nerdeyse herhangi bir problemi çıkmadı hiç ufak tefek çıktı onları hallettik lakin bu şanzıman arızasına 5.000 TL civarı para istediler uygun mudur fiyatı bir sormak istedim ve söylenen şeyde bu Otomatik Şanzıman zor bulunuyor başına gelen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim. yerim bursa bursada tanıdığınız kişi varsa uzman olan söylerseniz sevinirim iyi forumlar

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cvt şanzımanlar haziran sonuna kadar garantiden karşılandı... 

Artık ford bu şanzımanlara destek vermiyor.. 

5000 lira onarım maliyeti uygun. 

Yorum bağlantısı
Emir Özdeniir

Arabada 1 den 2 ye atınca sorun var sadece 1 den 2 ye atınca sanki birşey engelliyor gaz kesiyor 3 ten 4 e atınca bir sorun yok araba otomatik olduğu için kendim deneyemiyorum ibreden takip ediyorum 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Manuel mod yok mu onda.. 2 ile kalkabiliyor ve manuel vites değiştiriyor olabilmelisiniz.. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bu şanzımanı dururken  2 ye alamazsınız.Daha eski teknolojiye sahip şanzımanlarda oluyordu yeni nesil şanzımanlarda o özellik yok olmaya başladı.Otomatik şanzıman yada araba motorundaki bir duruma bir süre idare eder denilmesi kadar yanlış bir yaklaşım olamaz.Her geçen zaman arızayı artırmaya devam eder.

Yorum bağlantısı
Emir Özdeniir

Doğru diyorsunuz arabadaki ses dahada çoğaldı arızası artmaya devam etti fakat yarı otomatik araba arkadaşın dediği doğru bişi kalkışta 2 ye kadar alıyor devamını almıyor manuel modda manuelde o kadar bir sıkıntısı yoktu fakat şuan ikiside eşit bir şekilde ses veriyor yaptırmayı düşünüyoruz teşekkür ederim herkese

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...