İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Ufak Bir Hasar Hakkında

Serkan Gülderen

Recommended Posts

Serkan Gülderen

Ufak bir hasar hakkında sizlerin tecrübelerini almak istedim. Aracı park ederken Demir duba varmış fark edince de iş işten geçti. Aracımda kasko var mini onarım için oto zenitle görüştüm direk boyanması Laz'ım diyince direk oto hasar Merkezi var avcılar sanayıde oraya gittim çekme yapılabileceklerini söylediler vernikte birkaç noktada atma var onuda düzgün rütuş yapan bir yer varmış oraya yaptırabileceğimizi söyledi yaklaşık 500-600 civarı fiyat verdi. Araç geçmişinde boya Yok boyatma yoluna gitmeden yaptırsam sizce iz kalıyor mu ne dersiniz.

6254bca48475907337d06aa71d406d51.jpg

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)

pek çekme,vurma ile düzelecek gibi durmuyor. Hasarlı yeri düzelttirip, macunlatıp yarım boyatabilirsiniz. Ben olsam öyle yapardım. Arabayı alacak adamda kapının yarısı boyalı diye almayacaksa zaten o adama da arabayı asla satmam.

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Özgül

Geçmiş olsun...

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

geçmiş olsun, göçükçü düzeltir, ama istanbuldaysanız şu aralar işiniz zor. kafaya takmam beklerim derseniz acele etmeyin bence. yaptırsanız da fazla isterler ve aceleye getirirler. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
1 dakika önce, Sadık Taşyürek yazdı:

geçmiş olsun, göçükçü düzeltir, ama istanbuldaysanız şu aralar işiniz zor. kafaya takmam beklerim derseniz acele etmeyin bence. yaptırsanız da fazla isterler ve aceleye getirirler. 

Aynı fikirdeyim. Beklemeniz sizin için daha yararlı olacak,

Zira göçük işi yapanlar şu anda fırsatçılık peşinde saçma sapan paralar istiyorlar...

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Aynen sadık bey , muhtemelen kaskodan yaptıracağım pazartesi evrakları expere göndereceğiz Exper gelimi akabinde de bir günde aracı verme sözü aldık dediğin gibi dükkan dolu yaralı araçlar doluydu. Kafama takılan tek nokta vernik atığı var onuda Topkapı'da bir yer varmış profesyonel rutüş Laz'ım giderirsek tam olacak

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Hasar boyasız düzelir iyi bir ustanın elinde. Ancak renkten dolayı rütuş için pek ümitli konuşamayacağım. Gümüş renkte rütuş her zaman belli olur, kusursuz olması neredeyse imkansız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sırf bu tür muhabbetlerden korktuğum için boyanmadan düzeltilebileceği kadar düzelttirirdim ben olsam. Bir dahaki arabam da tavan hariç komple boyalı olacak inşallah :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Boya olayına zaten girmeyeceğim gri renkte boya tutmama sorunu bariz Ortada gördüğüm her araçta, Benim sıkıntım vernik te zaten ki boya katmanında çizik Yok can sıkıcı durum malesef, cana gelmesin gözümüz alışır artık bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Siz dert etmeyin insan her şeye alışır, benim arabadaki boyalar eskiden çok gözüme batardı, şimdi hiç yokmuş gibi. Ah şu aytozu gri :)

Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Siz dert etmeyin insan her şeye alışır, benim arabadaki boyalar eskiden çok gözüme batardı, şimdi hiç yokmuş gibi. Ah şu aytozu gri [emoji4]
Geçmiş olsun

Aynen. Tekrar dan sagolasın
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Bu boya konusunda ne sıkıntılı ülkeyiz. 20 yaşında araba alırlar boya sorarlar çok garip geliyor :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek
11 saat önce, Serkan Gülderen yazdı:

Aynen sadık bey , muhtemelen kaskodan yaptıracağım pazartesi evrakları expere göndereceğiz Exper gelimi akabinde de bir günde aracı verme sözü aldık dediğin gibi dükkan dolu yaralı araçlar doluydu. Kafama takılan tek nokta vernik atığı var onuda Topkapı'da bir yer varmış profesyonel rutüş Laz'ım giderirsek tam olacak

11 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Geçmiş olsun. Hasar boyasız düzelir iyi bir ustanın elinde. Ancak renkten dolayı rütuş için pek ümitli konuşamayacağım. Gümüş renkte rütuş her zaman belli olur, kusursuz olması neredeyse imkansız.

bence de rütuş işine hiç girmeyin, renk bariz şekilde rütuşu yama gibi gösteriyor. tecrübeyle sabit.

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Bana kalsa boyatırım duzelse bile kötü gozukur oraya ufak bir lokal boyayla tertemiz yapılır

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Ufak boya maalesef olmuyor kapı kolu altı kapı komple boyatılacak diğer türlü

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Arkadaşlar haklısınız ama hangimiz araç alırken boya sormuyor ki. Alan kişinin de boya sorması gayet normal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Boyatmak da çözüm değil bu rengi.. 

Boyatınca da kapı komple sırıtacak.. Renk tutmaz bu renkte.. 

Bu sebeple boyasız ne kadar düzelebiliyorsa düzeltilmeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Boyatmak da çözüm değil bu rengi.. 
Boyatınca da kapı komple sırıtacak.. Renk tutmaz bu renkte.. 
Bu sebeple boyasız ne kadar düzelebiliyorsa düzeltilmeli. 

Aynenn senin düşündüğün gibi yapacam abi boyasız göçük düzeltme uygulanacak hafif bi çizik kalacak oda olsun okadar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Sonuç [emoji4] tatmin etti beni 394614e1674b705931b4917edf045bb8.jpgf54e6061fc75ea7e12adb7b1045f7a62.jpg

Ayrıca rütş yapılmadı henüz sanırım yaptırmayacam da

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...