İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - 1.0T Performance Upgrade Loading Complete.

Misafir

Recommended Posts

20 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Yaptığınız işler gerçekten güzel ama alınan hedeflenen güçlerde güzel fakat benim mantığıma yatmayan aklıma takılan soru şu böyle bir işlem yükleme yapılan araç biraz hacimli olmalı şimdi sesli düşünüyorum 1.6 ecoboost focus alarak sadece stage 1 ile 1000 tl maliyetle 210 hp yapmak mı yoksa 1.0 ecoboost motordan 235 beygir almak için 20-25 bin harcamak mı ?

Siz bir yola girmişsiniz tamamen tercih meselesidir hayırlı olsun güle güle kullanın kazasız belasız cezasız ....

Hangi focus modeline 1000 tl maliyet ile 210 hp yapılıyor merak ettim?Ayrıca bu harcanan paranın tamamı beygir için değil dikkat ederseniz. Çünkü beygiri para ile satın alamayız :)

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Hangi focus modeline 1000 tl maliyet ile 210 hp yapılıyor merak ettim?Ayrıca bu harcanan paranın tamamı beygir için değil dikkat ederseniz. Çünkü beygiri para ile satın alamayız [emoji4]

1.6 ecoboost 182 hp manuel 6 ileri süperchips sitesini inceleyebilirsiniz :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Superchips Bluefin 202hp veriyor K&N filtre ve egzost ile 210hp idi....
4bba09769a0d3f27f3c677aa2efe55c7.jpg

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

6000 TL lik frenler nasıl , tahmini kaç metrede durabilir.

Lastikleri​ merak ettim bir de.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Olay focusu güçlendirmek değilki, Fiesta sever bir arkadaşımız Fiestayı güçlendiriyor, yani zevk işi dediğiniz gibi,  bende yapacak olsam Fiestayı acaip yapardım, güçlendirilmiş focusun tepesinden atlamak zevkli olurdu mesela :D yoksa iş mantığa kalsa zaten ne fiesta nede focus almazdık...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

6000 TL lik frenler nasıl , tahmini kaç metrede durabilir.

Lastikleri merak ettim bir de.

Frenler çok iyi,daha frene basmayı düşünürken araç yavaşlamaya başlıyor :) fakat sert fren yapamıyorum arka kısım bağımsız süspansiyon olmadığından arka kısım atıyor,billstein amortisör kilitli diferansiyel ve powerflex burçlar elinden gelenlerin çok daha fazlasını yapacaklarına eminim 

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
Olay focusu güçlendirmek değilki, Fiesta sever bir arkadaşımız Fiestayı güçlendiriyor, yani zevk işi dediğiniz gibi,  bende yapacak olsam Fiestayı acaip yapardım, güçlendirilmiş focusun tepesinden atlamak zevkli olurdu mesela [emoji3] yoksa iş mantığa kalsa zaten ne fiesta nede focus almazdık...

Abi yanlış anlaşılma olmasın arkadaşımızın yaptığına saygı duyuyoruz yalnızca Ufkunu genişletmesini sağlıyoruz :)
Aynı işi şu an focus 1.6 ecoboost 182 hp likte yapan arkadaşım servet Özkan var Ankara'da redline performans komple motoru forgedledi dereceli egzantrik şanzıman güçlendirilmesi kilitli difransiyel big intercooler komple egzos sistemi İngiltere'den gelen big turbo be yazılımınıda servet yaptı şu an rodaj yeni bitti gayet keyifli ve şu an 400 hp 500 tork civarı :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yanlış anlama olmaz canım :) kendim için yazayım,  mesela ben yapacak olsam Fiestam için yapardım, bunu satıp focus alıp bu işleri yapsam daha iyi sonuç alırdım belki ama dediğim gibi, ben Fiesta yı seviyorum, bu araba ile oynamak isterdim, yoksa yapacak olduktan sonra neler yapılır, anlatmak istediğim buydu, yoksa her ikisinide boşverip harbi spor araç alıp onada modifiye yapabilirdik, tercih meselesi kısacası...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Bende olsam farzı misal AUDİ a3 2.0 turbo quatro manuel 6 ileri yaparım mis gibi komple forgedle alt yapı zaten hazır canavar olur K 04 veya gtx3076 turbo upgread ve 350 -500 hp alınır tertemiz yan yan tutuna tutuna gidilir :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 12.08.2017 at 23:40, Serkan Ütebay yazdı:

İlk izlenimim olarak motoru 5 km kadar ısıttıktan sonra ışıklarda sert bir kalkıştan sonra 1.2.3. vites derken yüzümde gıcık bir gülümseme ve mimik oluşumuna müdahale edemedim:)Son kullandığım fiesta gitmiş yerine bambaşka bir araç gelmiş resmen.İvmelenme vites değiştirme hissiyatı ve turbo basıncı enfes,resmen ısıra ısıra gidiyor.Hele devir yükselirken debriyaja basıp bir üst vitese geçerken bov dan çıkan tıss sesi insanın içini gıcıklıyor.

Bu duyguları yaşatabilen araç sayısı çok azdır :)

Yorum bağlantısı
15 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Bende olsam farzı misal AUDİ a3 2.0 turbo quatro manuel 6 ileri yaparım mis gibi komple forgedle alt yapı zaten hazır canavar olur K 04 veya gtx3076 turbo upgread ve 350 -500 hp alınır tertemiz yan yan tutuna tutuna gidilir :)

Adaş o zaman ben sana akşam benim diğer tune ettiğim aracımı buraya koyayım belki onay verirsin ona :) bakalım beğenecekmisin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...