İçeriğe Yönlendir

Lincoln Navigator Hava Filtresi

Bayram Yazar

Recommended Posts

Bayram Yazar

Merhabalar 99 model lıncon navıgator araç aldımda aracın ford üretimi bir araç oldunu biliyorum hangi ford aracın hava firtresi ve yağ firtresi bu araçınki ile aynıdır acaba amacım maliyeti düşürmek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
49 dakika önce, Bayram Yazar yazdı:

.

Bayram Bey mesajınız uygun bölüme taşınmıştır. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

120 tl galiba bende daha önce 2001 ford explorer vardı ona yanlış olmasın laguna mı farklı bir aracınki oluyordu benımki 50 tl di ozaman onu 15 tl ye alıyordum mahsat maliyeti düşürmek

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

Amerikan f 350 ler falan galiba bunlardan kullanıyolar ama yine onlarında maliyeti aynı çağlar abi bilirse bilir bunlara hangi firtre olur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 14.08.2017 at 17:58, Murat Atagenç yazdı:

Explorerı Fordtan saymıyor muyuz :)

O da böyle değil galiba :)

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

Arkadaşlar ford explorer 5.0 olanlar yağ firtresi fl- 820s mi kullanıyorsunuz siz 

Yorum bağlantısı
Ahmet Öcalır

Amerika ve Avustralya yapımı Ford pick up'larda kullanılıyormuş bu filtreler. Ford Expedition, F-150, F-250, F-350.
Ford OEM: F50X9601BA ve F50Y9601A

Linkteki fotoğrafla üreticinin fotoğrafı aynı gibi duruyor. Belki yükseklikleri filan fark edebilir. Alabilirsiniz bence.

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

Yağ firtresi almak için bir tane yağcıya girdim tabi bulamadım firtreyi adam bana hava firtresi var dedi fiyatını sordumda 40 tl oldunu söyledi adamlar 90 tl ye satıyolar demekki insandan insana fark var 

Birsey sormak iştıyorum simdi 80 km hızl gidiyorum yolda ayağımı gazdan cektimde araba biranda motordan gaz kesiyor gibi yığılıyor düşük süratte yapmıyor bunu sizce neyle alakalıdır hava firtresi yeni değişti yağ bakımı geçti acaba ondan yaparmı 

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

Ford 5.0 veya expeditionlara benzın ponpası alan varmı aracına hic benım ponpa yandı aracım lıncon navıgator bu eşki fordculardan kimsede yok formda nerdeler acaba 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

amerikan parçacılardan sipariş ile temin edilebilir ancak. hazır rafta olmauyabilir

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

Cağlar abi nerdesin sen uzaksın formdan abi ponpayı baska amerikandan falan uyduramazmıyım sonuçda lınconda ford un bir arabası. İllaki aynı kullandı markalar vardır 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

benzin pompalarını markalar üretmez bosch siemens gibi firmalar üretir genelde zaten. bulunamaması halinde söküşlüp muadil basınçta takılabilir ancak sonrasında arıza yapabiliyor. son çare yani. deniz zamanı internete ulaşım az oluyor hali ile.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 01.09.2017 at 16:39, Bayram Yazar yazdı:

Birsey sormak iştıyorum simdi 80 km hızl gidiyorum yolda ayağımı gazdan cektimde araba biranda motordan gaz kesiyor gibi yığılıyor düşük süratte yapmıyor bunu sizce neyle alakalıdır hava firtresi yeni değişti yağ bakımı geçti acaba ondan yaparmı 

Cut off yapıyor... 

Genelde 40-50 km nin altında yapmaz.. 

Bence normal bir durum. 

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar

çağlar abi aracımın benzını azdı bıryere park ettım aradan 4 dakka falan geçtı geldim marş yaptım calışmadı bunu 13 defa falan tekrarladım sıralı sıstem oldundan gazda da calışmadı zavolı marka lpg var neyse gittim benzın aldım bıdonla geldım yıne calışmadı sonra tamirci abinin teki alttan depoya vurmamı söyledi vurdum calıstı  sonra daha ogun aksama kadar calısmamazlık yapmadı ertesi gün sabah yıne calısmadı yıne vurdum depoya yıne calıştı bu sabah. Tek marşda calıstı simdi uzun lafın kısası benzın ponpası yanmış olsa araba çalısırmı yoksa boşuna hem maddı hem manevı sıkıntıya gircem 

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Cut off yapıyor... 

Genelde 40-50 km nin altında yapmaz.. 

Bence normal bir durum. 

Mehmet abi daha önce öyle birsey yapmıyordu ama uzerınde kış lastıklerı vardı araxı yenı aldım 10 gün önce cıkardım yazlıkları taktım yolda giderken dıkkatımı cekti 80 100 km arası hızda giderken hafıf rampa dahi olsa ayagımı cektımde hem motorda bı nasıl desem normal fıteslı arabalarda fiteşle motor freni yaparlar ya oyle oluyor arac  3000 bin  devirde diyelım oyle yaptında 2000 devire düşüyor ayagımı koyuyorum gaz pedalına hemen yıne 3000 bin devıre cıkıyor cözemedim derdi nedir  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

park edilen yer düzmüydü? eğimli mi? düzi se bu şekilde vurma ile çalıştı ise benzin pompası sesi dinlenmeli alttan. sorun onda olabilir

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar
9 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

park edilen yer düzmüydü? eğimli mi? düzi se bu şekilde vurma ile çalıştı ise benzin pompası sesi dinlenmeli alttan. sorun onda olabilir

Abi bundan 3 yıl öncede ford explorer 5.0 vardı bende ondan bunların kafa eyık oldunda calışmadını bılıyorum eyık bir yer degildi onun için suanda ponpada sorun belli gibi ama ya tıkandı pıslık geldı benzın az diye yada başka bırsey yanmış olma imkanı olsa calışmaması gerekmezmı

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Benzin pompaları ömürlerinin sonuna doğru böyle tepkiler veriyorlar. 

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar
Bir saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Benzin pompaları ömürlerinin sonuna doğru böyle tepkiler veriyorlar. 

Yani eli kulanda diyorsunuz peki ensektör temizleyici atsak kurtulma imkanı yokmu 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
1 dakika önce, Bayram Yazar yazdı:

Yani eli kulanda diyorsunuz peki ensektör temizleyici atsak kurtulma imkanı yokmu 

Nihayetinde elektirikli pompa. Arızalı ise değişimden başka şans yok. En güzeli işin ehli birisine pompanın sesini dinletin. O karar versin. 

Yorum bağlantısı
Bayram Yazar
6 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Nihayetinde elektirikli pompa. Arızalı ise değişimden başka şans yok. En güzeli işin ehli birisine pompanın sesini dinletin. O karar versin. 

Bezdırdı bu araba benı off offf araç bu aksam samsuna gidicek arkadasımın düğünü var ona verdım insallah yolda kalmaz bilgisayara baglattım tabı bilgisayarda lıncon yokdu ford ka aracının bilgileriyle  baktık benzın ponpasıyla ilgili orda sıkıntı vardı sildi hatayı ama ordan insallah düzelir giderken enjektör temizleyici arıcak depoya umarım faydası olur insanı maddi olarak yormasının yanında ruh halımıde bozuyor 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
On 14.08.2017 at 17:58, Murat Atagenç yazdı:

Explorerı Fordtan saymıyor muyuz :)

Expedation o.

https://www.google.com.tr/search?q=ford+expedition&oq=ford+exp&aqs=chrome.3.69i57j0j5j0.5636j0j4&client=ms-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=Oxht7KtitO5IeM:

4 saat önce, Bayram Yazar yazdı:

Bezdırdı bu araba benı off offf araç bu aksam samsuna gidicek arkadasımın düğünü var ona verdım insallah yolda kalmaz bilgisayara baglattım tabı bilgisayarda lıncon yokdu ford ka aracının bilgileriyle  baktık benzın ponpasıyla ilgili orda sıkıntı vardı sildi hatayı ama ordan insallah düzelir giderken enjektör temizleyici arıcak depoya umarım faydası olur insanı maddi olarak yormasının yanında ruh halımıde bozuyor 

Bu tip araçlar alırken ucuz binerken can yakan fantezi araçlar. Tercih meselesi ama lincoln e ford ka diye bakılınca arıza olması aşikar bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...