İçeriğe Yönlendir

Geniş Bagajlı Dizel Araç

Cem Dilmen

Recommended Posts

Cem Dilmen
Bir saat önce, Olgu Erhan yazdı:

C3 Picassoya Kolibri 3.60 botu çantası ve tam takım Aliminyum taban halinde sığdırdım :)

Olgu Bey o zaman C4 de neler sığmaz ki :)

Teşekkürler... Hakikaten faydalı oldu. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
4 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

hocam sedan geniş bagaj, sw derken yavaş yavaş minivan, crossover, suv a yönelceksiniz galiba:=)
100-130 arası qq yerine ben x-trail e bakardım, gerçi ben 4x4 manuele bakardım ama size farketmediği için buyrun örn:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-28.600-km-full-orjinal-servis-bakimli-dosta-gidecek-arac-465597204/detay

Megane ile bu araç arasında çok gittim geldim.Çok güzel bir araç, illaki 4x4 olacak demiyenler için. Yeğenimde platinum premium var çok memnun. Süratli gitmeye hala çok meraklı olmasaydım almıştım bir tane....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
42 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Megane ile bu araç arasında çok gittim geldim.Çok güzel bir araç, illaki 4x4 olacak demiyenler için. Yeğenimde platinum premium var çok memnun. Süratli gitmeye hala çok meraklı olmasaydım almıştım bir tane....

Fatih Abi süratli derken? hız sınırlarını zorlayıp geçeceğini pek tahmin etmemiştim, telefonla bile konuşmuyorsun ya:unsure2:
Abim zararın neresinden dönersen kardır, bırak şu naylonu x-trail seni çağırıyor, artık Senin benim gibi adamlar biraz yüksekte olmalı, sedanlara oturması kalkması da zor oluyor:=)

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

X-trail güzel araç ancak Nissan'ın başı belada X-trail ile diye biliyorum. Tuhaf kronik problemleri var. Otomatik şanzıman ve klima ile ilgili çok şikayet var. Nissan olayı da çözemiyor. İyi araştırmalı.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

3 gündür c4 picasso ile yollardayız 4 yetişkin 1 çocuk bagaj hiç sıkıntı çıkarmadı araç 2013 model dizel yarı otomatik geçen Yen'i 3008 inceledim bagaj derinliği çok düşük geldi bana

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

C3 Picasso ile çevirmeye girdim,

Polis pis pis sırıtıyor "Radara girdiniz" diye. Dedim girmedim memur bey hızım sabit cruze açık.

Ruhsatı istedi, 10 saniye sonra gülümseme kayboldu "Aaa otomobilmiş bu" dedi :) sonra nasıl olur diye şaşırdı. Dedim bu modeller böyle :)

117 km ile takılmışım radara hızım cruze ile 121 km sabitti.

Eğer ruhsatta kamyonet yazsaymış yiyormuşum cezayı öyle söyledi.

Aynadan arkaya bakarken Fiat Fiorino Doblo türevleri 3 aracı durdurduğunu gördüm. :)

512def5670a62a279535b18b43020dec.jpg31a17dbfd09b8a342e97cba94fa35371.jpga377058e2541892b2770350ce88fe583.jpg

Cam tavanıda feribottan izlemesi güzel oluyormuş :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
15 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

X-trail güzel araç ancak Nissan'ın başı belada X-trail ile diye biliyorum. Tuhaf kronik problemleri var. Otomatik şanzıman ve klima ile ilgili çok şikayet var. Nissan olayı da çözemiyor. İyi araştırmalı.

Bunu duymamıştım Mustafa Bey. İyi oldu teşekkürler...

14 saat önce, Fatih Keskin yazdı:

3 gündür c4 picasso ile yollardayız 4 yetişkin 1 çocuk bagaj hiç sıkıntı çıkarmadı araç 2013 model dizel yarı otomatik geçen Yen'i 3008 inceledim bagaj derinliği çok düşük geldi bana

Teşekkürler Fatih Bey. Ben de sizin dediklerinizin benzerleri duydum genellikle C4 için. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hep yaştan ve geçmeyecek.. Yaş arttıkça yapılan kilometre artıyor.. :fiuw:

Abi Qashqai için ne diyorsun. 4*4 olan modelleri hangileri. platinium pack baya dolu görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi Qashqai için ne diyorsun. 4*4 olan modelleri hangileri. platinium pack baya dolu görünüyor. 

Yeni modelleri bilmiyorum hocam.
İç malzeme kalitesizliği hariç çok çok yeterli bir araç.

Yolda çok iyi. Arazide Land gibi.

Benimki bundan.
Donanımı yeterli.

2008 DİZEL OTOMATİK QASHQAI ORİJİNAL 125.000 KM
İlan No: 471018170
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-2008-dizel-otomatik-qashqai-orijinal-125.000-km-471018170/detay

Qashqai al alma bişey demem ama. Bence senin 4x4 yaşın geldi. :)
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
23 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

qq da ve x-trail de aynı şanzıman kullanılmıyor mu? x-tronic cvt..
ilk msjımda da belirttiğim gibi ben 4x4 manuel tercih ederim, qq da olsa.. ama x-trail varken qq ya bakmam, tercih meselesi diyelim.. 
mesela; bu iki araç benim favorilerimde:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-fiyat-dustu-ilk-gelen-alir-4x4-full-plusfull-boyasiz-degisensiz-465628998/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-sifir-kadar-temiz-2016-model-4x4-ilk-sahibinden-468516590/detay/

Mehmet Abi, yakıtı nasıl senin aracın?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Şanzıman aynı mı değil mi bilmiyorum ama tek problem şanzıman değil. Dijital klimada da baya sorun yaşayan olmuş. Elektronik problemler yaşayanlar var. Nissan'da sorunları çözemedi, kullanıcıları mağdur etti filan. Ben şahsen uzak dururdum veya tekrardan iyi araştırırdım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

qq da ve x-trail de aynı şanzıman kullanılmıyor mu? x-tronic cvt..
ilk msjımda da belirttiğim gibi ben 4x4 manuel tercih ederim, qq da olsa.. ama x-trail varken qq ya bakmam, tercih meselesi diyelim.. 
mesela; bu iki araç benim favorilerimde:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-fiyat-dustu-ilk-gelen-alir-4x4-full-plusfull-boyasiz-degisensiz-465628998/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-sifir-kadar-temiz-2016-model-4x4-ilk-sahibinden-468516590/detay/

Mehmet Abi, yakıtı nasıl senin aracın?

Arazide tork konvertörlü otomatiğin üstüne yok.. Cvt ile falan dağa çıkmazdım ben şahsen :)

Şehir içi 9-10 litre. (Kısa Mesafe Nevşehir)

Uzun yol hıza göre, 5,5'un altını görmedim ben, 120 ile 6 litre yakar. 160-170 8 litre.. 

12 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Şanzıman aynı mı değil mi bilmiyorum ama tek problem şanzıman değil. Dijital klimada da baya sorun yaşayan olmuş. Elektronik problemler yaşayanlar var. Nissan'da sorunları çözemedi, kullanıcıları mağdur etti filan. Ben şahsen uzak dururdum veya tekrardan iyi araştırırdım.

Son qashqailerden şikayet çoktu. Benim kasada, benim motorda, benim şanzımanda sıkıntı yok.. Hobi aracı olacaksa benim kasa (J10) göz kapalı alınır.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

cvt olsun, çift kavrama olsun, dağ bayır harici normalde de güven vermiyor bana, patlamaya hazır bomba gibi geliyor, ya da ben çok paranoyayım, manuel candır, oto olcaksa da zf olacak o da zor,  çok duygusal olmak lazoım, en iyisi klasik tork konvertorlu, mesela 2008 grand cheeroke 3,0 crdi :=)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

11 sene bomba yüklü cvt kullandım bir gün dahi beni mahçup etmedi.Tam sattım kurtuldum derken yine bomba yüklü edc aldım.Diğerini patlatmayı bir türlü beceremedim bakalım bu nasıl olacak :D

Cem bey,

Yukarılarda bir yerde megane4 ile ilgili olumlu düşünceler belirtmişsiniz. Boş bir zamanınızda test etmenizi tavsiye ederim.Bagaj konusunda içinize sinerse araç çok güzel olmuş diyorlar :p

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

11 sene bomba yüklü cvt kullandım bir gün dahi beni mahçup etmedi.Tam sattım kurtuldum derken yine bomba yüklü edc aldım.Diğerini patlatmayı bir türlü beceremedim bakalım bu nasıl olacak :D

Arazide çok zorluyoruz abi. 

Geçen servetle çıktığımız yere çift kavrama bir araçla çıksam kesin yanardı :)

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
16 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Qashqai al alma bişey demem ama. Bence senin 4x4 yaşın geldi. :)

Ben de aynını düşünüyorum Mehmet Abi. HAyırlısı.

1 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Cem bey,

Yukarılarda bir yerde megane4 ile ilgili olumlu düşünceler belirtmişsiniz. Boş bir zamanınızda test etmenizi tavsiye ederim.Bagaj konusunda içinize sinerse araç çok güzel olmuş diyorlar :p

Fatih Abi evet bagaj 500 küsür litre görünüyor. Motor zaten tabiri caizse Eşşek gibi binilecek kendini ispatlamış bir motor, bir de donanım çok zengin,  Tasarım efsane olmaya aday ( Bana göre tabiki). Ayrıca en büyük artısı Çankırı'da yetkili servisi ve showroom u olan tek marka. Bu gün sahibini aradım. Yarın inşallah, megan ve Kadjar'ı uzun uzadiye bir test edeceğiz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
3 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

:=) Abim bomba cvt için değildi (zira outbackde de var, hoşuma gittiğini biliyorsun, ama manuel, olmadı zf, tork kon... diye benim şahsıma münhasır listem) , bomba tabirim (bu da şahsıma münhasır, olur olmaz bir fikrim) çift kavramalar içindi, benden kaynaklı anlatım bozukluğu olmuş sanırım, pardon.. edc den inşAllah hiç patlamaz, kıyamam Sana :=)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
9 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arazide çok zorluyoruz abi. 

Geçen servetle çıktığımız yere çift kavrama bir araçla çıksam kesin yanardı :)

Ben çift kavramalı şanzıman için daha yorum yapacak kadar tecrübeli değilim ama (az tüketim sağlamasını söylenen bu)  bir artısınıda henüz göremedim. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla evladiyelik bir şanzıman türü değil. Arazidede fazla bir işe yarayacağını pek sanmıyorum çünkü biraz kibar yapısı var ve çokta akıllı değil :) Forddaki cvt edc'den daha kararlıydı ve bunun gibi karasızlığı pek yapmıyordu.Mk3'deki 4 ileri otomatikte beni bazen delirtirdi aptallığından dolayı ama ondaki şanzıman 90'lı yılların teknolojisine sahipti.Aradan geçmiş 25 sene ama edc hala gerektiği kadar akıllı olamamış. Nede olsa getrag alman malı pekte zeki olmasını beklememek lazım :D 

6 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

:=) Abim bomba cvt için değildi (zira outbackde de var, hoşuma gittiğini biliyorsun, ama manuel, olmadı zf, tork kon... diye benim şahsıma münhasır listem) , bomba tabirim (bu da şahsıma münhasır, olur olmaz bir fikrim) çift kavramalar içindi, benden kaynaklı anlatım bozukluğu olmuş sanırım, pardon.. edc den inşAllah hiç patlamaz, kıyamam Sana :=)

Şaka yaptım yahu :) Herkesin kronik arızalı,bu modeller hep bozuk, bomba gibi kelimeler kullanması çok hoş olmuyor sadece. Bu konuyu açan kişi doktor olduğuna göre sağlıktan örnek vereyim. Mesela bir doktor 100 ameliyat yapr 98 hastası sağlığına kavuşur kalan 2 sinde ufak sorunlar çıkarda onlarıda sonradan telefi ederse bu doktor oldukça iyi hatta mükemmel bir doktordur. Ama bu rakam oranı 90 hatta biraz daha altına inse bile bu hala iyi bir doktor sayılır ama bu rakam 70 lere yaklaşırsa nu doktor için başarılı demek doğru olamaz.Başarı oranı % 50 ve altına inerse bu doktorun diplaması varmı diye düşünmedende edemem. Varsayalımki başarı oranı oldukça düşük olsa bunu baz alıpta kim diyebilirki bütün doktorlar berbat yada kronik özürlü bir ameliyat etmesini bile bilmiyor demek yada bir genelleme yapmak ne kadar doğru olur ? Hayatımızdaki her olaya hep kötü yanından bakmak adet olmaya başladı ve bu gittikçede artmaya başladı. Biraz tevekkül etmeyi yada hafiften polyannacılık oynamayı kimse bilmiyor yada olumlu bakış açısı unutulmaya yüz tutmaya başladı. Mutsuzluk çıkarmak çok kolay. Önemli olan yaşadığın zamanı keyif alarak mutlu geçirmeyi becerebilmek. Ben elimdekiler yada sahip olduklarımla ile iyi geçinmeye, onların + yönleri daha çok ön plana çıkartmaya ve bardağın dolu tarafına bakmaya daha çok önem verenlerdenim. Bu kafa yapımda bu dünyayı biraz daha çekilir hale getirmemi sağlıyor hepsi bu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
39 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Şaka yaptım yahu :) Herkesin kronik arızalı,bu modeller hep bozuk, bomba gibi kelimeler kullanması çok hoş olmuyor sadece.

Saygılar Abim:=)
herkesin 2011 sprinterlarda sıkıntı var motor dağıtıyor dediğine kulak asmadım, paramda 2012 ye yetmiyordu, biraz araştırdım, yapabilir yapmaya da bilir, 2012 de yapıyor kapalı kutu diyenler de oldu, bir şey olmaz ya dedim aldım,6 ay kadar sonra 13,5 bine motor yaptırdım.. aldığım fiyatında da aşağısında sattım.. artık biraz dinliyorum insanları:=) gerçi pek tutulmayan araçlara hala ilgim var, subaru, grand cherokee, gibi, konuşuyorum böyle ama yarın bir gün dsg  tiguana binersem şaşırmayın, öle de garibim :=)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...