İçeriğe Yönlendir

Geniş Bagajlı Dizel Araç

Cem Dilmen

Recommended Posts

Cem Dilmen
(düzenlendi)

Arkadaşlar Merhabalar...

Bu aralar gezme tozma işleri arttı, yaştan mıdır nedir :) Hal böyle olunca hanımın focus sedanla gidip geliyoruz ama bagaj baya dar geliyor. Bir de malum benzinli benzin de epey arttı. Bu nedenle değiştireyim istiyorum.

C-D segmenti şöyle bagajı geniş, station, dizel, vites önemli değil otomatik- manuel farketmez, afedersiniz EŞŞEK gibi binebileceğim bir araç arıyorum. Donanım olarak iyi olsun istiyorum. Teknolojik zımbırtıları seviyorum biliyorsunuz. Şerit takip, kör nokta uyarı falan olursa iyi olacak çaıkçası. Ama, aman aman olmazsa olmaz değil. 

Bütçe 100 civarı, Çok iyi bir alternatif olursa 110 da olabilir.

Aklımdan geçen Yeni Astra Sports Tourer ( ikinci elleri 90 civarı özellikle Exellence donanımı olmalı tabi) 

Yeni kasa Cmax Titanium X tekno paket sanırım beklentilerimi karşılıyor 100 civarı.

Yeni megan ama onun da ST olanı yok. Sedanının bagaj hacmi geniş görünüyor ama ne kadar kullanışlı bilmiyorum. 

İnsignia 1.6 CDTI Sports Tourer gayet güzel ama eli yüzü düzgün bi tane almak için 130 lara çıkmak gerekiyor. Bir de 4 tane insignia değiştirdim tekrar almak beni pek heyecanlandırmayacak sanırım.

Passat Variant var ama bana göre biraz kaba bir araç. Diğerleri gibi spor bir havası yok. Donanımlı ve düşük km lileri almak için 140 ı gözden çıkarmak gerekiyor sanırım. 

Ha bide Kia Ceed SW Premium var. Şerit takip vs yok ama donanım olarak iyi. Özellikle 2015 sonrası 136 BG lik motor daha iyi sanırım. Bende de Proceed GT olduğu için aracı iyi biliyorum. 

Aklıma gelenler bunlar. 

Siz ne önerirsiniz. Alternatifler ne olabilir.Çevrenizde referans olabileceğiniz bu özelliklerde ikinci el araç var mı?.  Açıkçası hep d segmenti ve güçlü moptorlu araçlarla ilgilendiğim için pek bu sınıfta alternatif neler var bilmiyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

tarihinde Cem Dilmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Megane 4 bagaj ve iç hacim olarak focustan çok farklı değil dolayısıyla ihtiyacı pek karşılamaz.Bagaj ve gezi için en ideali Cmax, pejo 5008 gibi araçlara yönelmek, olmazsa doğal olarak sw türündeki bir model en iyisi olacaktır.11 sene cmax kullanan biri olarak cmax bunların içindeki en mantıklı araç olur. Kullanımı çok rahat bir araç olarak normal zamanlardada Hanım'ın işinide çok güzel görecektir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Seat Leon 4x4 stationlar var. Octavia da 4x4 leri de var zannedersem.  Donanım olarak sizi karşılar mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Kamil Dede

merhaba , iş yerınden arkdasıma 92.000 TL'ye 2014 model 74.000 km de comfortlıne paket hatasız cam tavan passat variant aldık donanım olarak yakıt olarak çok güzel kullanma sansım oldu epey hosuma gitti düşünülebilir derim 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Aklıma gelen Mercedes C180 Estate'ler var. Bir de piyasasını sorun etmem derseniz D sınıfı değil ama Subaru Levorg'lar var.

Duzeltme: siz dizel demisiniz ben benzinli yazmisim en iyisi göz doktorundan bi randevu alayim

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

başlığı okuduğumda ilk aklıma gelen araç superb oldu ama konuyu okuyunca ve bütçeyi görünce jip olmayacaksa; v60 diyorum, gönül ister a4 allroad.. suv-crossover tarzı da olur derseniz, dizel subaru outback de olur, biraz sw biraz jip, yakıtı güzel çekişi efsane..  o kadar çok ki :=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

peugeot 3008 öneririm kullandığım en güzel ve donanıma sahip geniş araçlardan bir tanesidir 

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Cem Hocam benimki nacizane bir tavsiye kullanıcı olarak @Servet Aydın abi iyi bilir. Lakin hem Mazda hem dizel hem otomatik hem bahsi geçen şerit takip ve kör nokta uyarı donanımı içermesi sebebiyle CX-3 olurmu? Ebatlar bagaj ne kadar tatmin eder bilemiyorum.

Örnek ilan

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mazda-4x4-mazda-cx-3-1.5-sky-d-awd-power-hatasiz-tramersiz-469278093/detay

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)
19 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Aklıma gelen Mercedes C180 Estate'ler var. Bir de piyasasını sorun etmem derseniz D sınıfı değil ama Subaru Levorg'lar var.

Duzeltme: siz dizel demisiniz ben benzinli yazmisim en iyisi göz doktorundan bi randevu alayim

levorg harika, çok güzel tek kötü tarafı benzinli olması, 1.6 dizeli olsa tadından yenmez, benzinli de adamı üzer ya 7-10 lt..

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
23 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Megane 4 bagaj ve iç hacim olarak focustan çok farklı değil dolayısıyla ihtiyacı pek karşılamaz.Bagaj ve gezi için en ideali Cmax, pejo 5008 gibi araçlara yönelmek, olmazsa doğal olarak sw türündeki bir model en iyisi olacaktır.11 sene cmax kullanan biri olarak cmax bunların içindeki en mantıklı araç olur. Kullanımı çok rahat bir araç olarak normal zamanlardada Hanım'ın işinide çok güzel görecektir.

Abi dediğiniz gibi şu an C max biraz önde gidiyor kafamda. Pejo 5008 çok klasik bir araç gibi geliyor. 

23 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Ersen Bey. KEsinlikle güzel araç hatta direkt olarak almayı düşünüdüğüm bir araçtı ama bir yatırım işinden dolayı 6 ay için bütçemi aşacak o yüzden bakmadım. Yoksa düşünmeden alınır. Bagaj geniş donanım mükemmel ötesi. Motor çok ekonomik daha ne olsun. 

23 saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Seat Leon 4x4 stationlar var. Octavia da 4x4 leri de var zannedersem.  Donanım olarak sizi karşılar mı bilmiyorum.

Cavit Bey iyi bir alternatif olabilir özellikle Leon bakayım muhakkak. 

23 saat önce, Kamil Dede yazdı:

merhaba , iş yerınden arkdasıma 92.000 TL'ye 2014 model 74.000 km de comfortlıne paket hatasız cam tavan passat variant aldık donanım olarak yakıt olarak çok güzel kullanma sansım oldu epey hosuma gitti düşünülebilir derim 

Kamil Bey beni kesecek donanım High line olacak sanırım o yüzden fiyat epey artıyor. Ama dediğim gibi bakıyorum. Teşekkürler... 

23 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

LEvorg ilk çıktığından beri takipte olduğum bir araç hatta direkt olarak pazarlığını bitirdiğim bir araç. 1 yıldır Eye Sight donanımı geldi mükemmel bir şey. Tam beni kesen bir donanım. Aracın yol tutuşu efsane, Bagaj yeterli, Motor zaten ver coşkuyu diyor. Tek sıkıntı benzinli olması. Benim için dert değil de hanımın dırdırından sıkıldım çok yakan araba alıyorsun sürekli diye. :) 

23 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

başlığı okuduğumda ilk aklıma gelen araç superb oldu ama konuyu okuyunca ve bütçeyi görünce jip olmayacaksa; v60 diyorum, gönül ister a4 allroad.. suv-crossover tarzı da olur derseniz, dizel subaru outback de olur, biraz sw biraz jip, yakıtı güzel çekişi efsane..  o kadar çok ki :=)

V 60 muhakkak bakacağım Osman Bey

22 saat önce, Ahmet Kiriş yazdı:

3 ay önce 2013 A6 sedan sattım :) O yüzden inanın Audi lere pek bakmıyorum. Biraz sınıf küçültmek gerekecek zira bu aracı hanıma vermeyi düşünüyorum direkt olarak. 

22 saat önce, Tamer Olcay Çiçek yazdı:

peugeot 3008 öneririm kullandığım en güzel ve donanıma sahip geniş araçlardan bir tanesidir 

+1

20 saat önce, Olgu Erhan yazdı:

C3 Picasso

Gerçi onu bile doldurdum emoji85.png

Port bagaj taktım. :)

c126175b4d1f2ffd54f324e25f7009ae.jpgc0e60fab3e5bf7c71411c5d060ee0919.jpg

Tavsiye,

Son fiyat konfor paket c3 picasso
İlan No: 438439264
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-son-fiyat-konfor-paket-c3-picasso-438439264/detay

Olgu Bey C3 değil de C4 picasso nasıl. Fena durmuyor aslında hem donanım, hem de bütçe olarak uygun. Takibimde var C4 

8 saat önce, Recep Demirci yazdı:

Cem Hocam benimki nacizane bir tavsiye kullanıcı olarak @Servet Aydın abi iyi bilir. Lakin hem Mazda hem dizel hem otomatik hem bahsi geçen şerit takip ve kör nokta uyarı donanımı içermesi sebebiyle CX-3 olurmu? Ebatlar bagaj ne kadar tatmin eder bilemiyorum.

Örnek ilan

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mazda-4x4-mazda-cx-3-1.5-sky-d-awd-power-hatasiz-tramersiz-469278093/detay

Recep Bey Baktım ama bagaj fındık içi kadar :) Yoksa çok iyi br araç katılıyorum. Hele ki tasarım çok iyi. 

3 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

levorg harika, çok güzel tek kötü tarafı benzinli olması, 1.6 dizeli olsa tadından yenmez, benzinli de adamı üzer ya 7-10 lt..

+1

2 saat önce, Mehmet Cihat yazdı:

Abi Levorg :bravo:

+1 ama işte benzin durumunu üst mesajda belirttim. 

50 dakika önce, Uğur Kaya yazdı:

Uğur Bey yeni üretimi sanırım yok Smaxin. Bu modellerin de donanımı biraz yetersiz geliyor. Abartıyor olabilirim kusura bakmayın :) Hanıma kalsa sırf otomatik park var diye Focusta ısrarlı. O yüzden onu da biraz tatmin etsin istiyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Cx3'ün arka stepne içindeki bass kabini sökülünce hacimi artıyor. Uzun yolda biz ihtiyaç durmadık ama. 4 yetişkin ve 3'ü bayan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geniş bagaj ve konfor arıyorsanız D segmenti SW araç bakmanız lazım. Diğer araçlar sizi tatmin etmez.

A4 SW

Passat SW

Insignia SW

Mondeo SW

V60

Bunların dışında en ilgi çekicisi Levorg ama dizeli yok.

Ben olsam Insignia ve V60 bakarım. Passat ve A4 donanım olarak üzebilir bütçenizden dolayı highline almanız lazımki fiyatlar uçuk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
On 14.08.2017 at 17:29, Cem Dilmen yazdı:

Arkadaşlar Merhabalar...

Bu aralar gezme tozma işleri arttı, yaştan mıdır nedir :) Hal böyle olunca hanımın focus sedanla gidip geliyoruz ama bagaj baya dar geliyor. Bir de malum benzinli benzin de epey arttı. Bu nedenle değiştireyim istiyorum.

C-D segmenti şöyle bagajı geniş, station, dizel, vites önemli değil otomatik- manuel farketmez, afedersiniz EŞŞEK gibi binebileceğim bir araç arıyorum. Donanım olarak iyi olsun istiyorum. Teknolojik zımbırtıları seviyorum biliyorsunuz. Şerit takip, kör nokta uyarı falan olursa iyi olacak çaıkçası. Ama, aman aman olmazsa olmaz değil. 

Bütçe 100 civarı, Çok iyi bir alternatif olursa 110 da olabilir.

Aklımdan geçen Yeni Astra Sports Tourer ( ikinci elleri 90 civarı özellikle Exellence donanımı olmalı tabi) 

Yeni kasa Cmax Titanium X tekno paket sanırım beklentilerimi karşılıyor 100 civarı.

Yeni megan ama onun da ST olanı yok. Sedanının bagaj hacmi geniş görünüyor ama ne kadar kullanışlı bilmiyorum. 

İnsignia 1.6 CDTI Sports Tourer gayet güzel ama eli yüzü düzgün bi tane almak için 130 lara çıkmak gerekiyor. Bir de 4 tane insignia değiştirdim tekrar almak beni pek heyecanlandırmayacak sanırım.

Passat Variant var ama bana göre biraz kaba bir araç. Diğerleri gibi spor bir havası yok. Donanımlı ve düşük km lileri almak için 140 ı gözden çıkarmak gerekiyor sanırım. 

Ha bide Kia Ceed SW Premium var. Şerit takip vs yok ama donanım olarak iyi. Özellikle 2015 sonrası 136 BG lik motor daha iyi sanırım. Bende de Proceed GT olduğu için aracı iyi biliyorum. 

Aklıma gelenler bunlar. 

Siz ne önerirsiniz. Alternatifler ne olabilir.Çevrenizde referans olabileceğiniz bu özelliklerde ikinci el araç var mı?.  Açıkçası hep d segmenti ve güçlü moptorlu araçlarla ilgilendiğim için pek bu sınıfta alternatif neler var bilmiyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

S Max tam size göre bence o rakama en dolu ve temizinden 2. Elini bulursunuz.

Mesela bu donanım sizi tatmin eder.

463632582

Malum site ilan no 463632582

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Ayrıca S max hala üretilen bir araç ama ülkemize fazla gelmiyor.Önümüzdeki yıllarda sayısı daha da artacaktır.Ben 1 yıldır 2008 model tit. X kullanıyorum.Binip de beğenmeyen olmadı daha.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Cem hocam bu size uyarmı alırsanız Mehmet abiyle forumda sayısı artmış olur :) arabadaş olmuş olursunuz.

http://www.ikincielotomobilim.com/nissan-qashqai-1.6-dci-visia-s-s-xtronic/ikinci-el-oto-ilan-7035

Fiyat tam bahsettiğiniz rakam sınırında piyasası zaten var ayrıca satan yer genel olarak hep iyi araç satan kurumsal bir firma tabi ne kadar iyi firma bilemiyorum.Donanımı belirtilmemiş göremedim.Bagajı yeter diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
20 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Cx3'ün arka stepne içindeki bass kabini sökülünce hacimi artıyor. Uzun yolda biz ihtiyaç durmadık ama. 4 yetişkin ve 3'ü bayan :)

Abi helal olsun valla. 3 bayanla yetiyorsa. Ben biri 3 yaşında 2 bayan için neredeyse traktör römorku bağlamayı düşünüyorum arabanın arkasına. Her uzun yola çıkarken başlıyoruz tartışmaya 1 gün rezil oluyor tatilde barışıncaya kadar. Bir de dönüş yoluna başlarken kavga oluyor tabi. Gerisini sen düşün artık. Sonra hanım diyor ki sen tatile gitmeyi sevmiyorsun :) 

17 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Geniş bagaj ve konfor arıyorsanız D segmenti SW araç bakmanız lazım. Diğer araçlar sizi tatmin etmez.

A4 SW

Passat SW

Insignia SW

Mondeo SW

V60

Bunların dışında en ilgi çekicisi Levorg ama dizeli yok.

Ben olsam Insignia ve V60 bakarım. Passat ve A4 donanım olarak üzebilir bütçenizden dolayı highline almanız lazımki fiyatlar uçuk.

S60 a baktım bence de değerlendirilebilir. Teşekkürler...

16 saat önce, Mustafa Yanar yazdı:

S Max tam size göre bence o rakama en dolu ve temizinden 2. Elini bulursunuz.

Mesela bu donanım sizi tatmin eder.

463632582

Malum site ilan no 463632582

Aaaaa. Bakın ben bunu görmemiştim. Hakikaten çok hoş duruyor. Km biraz yüksek ama araç çok diri görünüyor. Performans ve yakıtta baya iyiymiş. Bir görüşmek lazım satıcı ile. 100 civarı bitebilir diye düşünüyorum...

16 saat önce, Mustafa Yanar yazdı:

Ayrıca S max hala üretilen bir araç ama ülkemize fazla gelmiyor.Önümüzdeki yıllarda sayısı daha da artacaktır.Ben 1 yıldır 2008 model tit. X kullanıyorum.Binip de beğenmeyen olmadı daha.

+1 Ben de çok beğeniyorum ama yeni modeli yok diye biliyordum. Meğer varmış. Bakacağım muhakkak.

15 saat önce, Mert Gülkokan yazdı:

Kia ceed 1.6 dizel otomatik station wagon 2. Elde fiyatlarında 100 bin limitinin altında eşşek gibi binilecek araç. Premium donanımlar zebil gibi dolu ayrıca

Aynı fikirdeyim Mert Bey. Donanım gayet iyi. Sadece son çıkan magazinsel donanımlar yok ( Şerit takip çarpışma önleme falan ). Aklımda olan bir ara. Özellikle 2015 ve sonrası motor şanzıman çok daha uyumlu olmuş. 

14 saat önce, Ramazan Turan yazdı:

MEgane 4 bagaj hacmi 500 litre civarında, gayete yeterli oluyor. 

Bende düşünüyorum aslında ama hiç canlı olarak bagajı görmedim. Bir bakmak lazım. Zira son kasa çok hoş. Bence efsane olabilir. 

4 saat önce, Recep Demirci yazdı:

Cem hocam bu size uyarmı alırsanız Mehmet abiyle forumda sayısı artmış olur :) arabadaş olmuş olursunuz.

http://www.ikincielotomobilim.com/nissan-qashqai-1.6-dci-visia-s-s-xtronic/ikinci-el-oto-ilan-7035

Fiyat tam bahsettiğiniz rakam sınırında piyasası zaten var ayrıca satan yer genel olarak hep iyi araç satan kurumsal bir firma tabi ne kadar iyi firma bilemiyorum.Donanımı belirtilmemiş göremedim.Bagajı yeter diye düşünüyorum.

Recep Bey. Hiç aklımda yoktu ama sizin ilandan sonra başka yerlerden de baktım. ÖZellikle PRemium Pack donanımı eksiksiz görünüyor. 1.6 dizelleri 100- 130 civarı alınabliyor gibi. Aklıma girdi. Bir değerlendireyim. Zaten neden başlık açtık ki. Sayenizde 3-4 farklı alternatif daha oldu kafamda. Teşekkürler...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...