İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Koltuk İçin Döşemeci Tavsiyesi

Emre Yaşar

Recommended Posts

Emre Yaşar
(düzenlendi)

Arkadaşlar ghia x mondeonun derilerin arasında kalan alkantra kumaşlar eskidiği için delikli vinleks deri ile değiştireceğim. Değişecek kısmın kumaşını aldım. Aynı zamanda koltuk ısıtma da çalışmıyor. Bunun içinde aliekspresten koltuk ısıtma tertibatını komple aldım. Muhtemelen sadece koltuğun içindeki pedler değişecek. Elektrikçi baktı ve pedler kopmuştur. Yeni pedleri tak ve öyle yaptır, dedi.  Bunu Ankara'da yapabilecek sağlam usta kim vardır. Yardımlarınızı bekliyorum. 

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 15.08.2017 at 12:36, Emre Yaşar yazdı:

Arkadaşlar ghia x mondeonun derilerin arasında kalan 1)alkantra kumaşlar eskidiği için delikli vinleks deri ile değiştireceğim. Değişecek kısmın kumaşını aldım. Aynı zamanda 2)koltuk ısıtma da çalışmıyor. Bunun içinde aliekspresten koltuk ısıtma tertibatını komple aldım. Muhtemelen sadece koltuğun içindeki pedler değişecek. Elektrikçi baktı ve pedler kopmuştur. Yeni pedleri tak ve öyle yaptır, dedi.  Bunu Ankara'da yapabilecek sağlam usta kim vardır. Yardımlarınızı bekliyorum. 

1) Aynı sorunu bende yaşıyorum. İnşallah bende düzgün kumaş bulursam amcama değiştireceğim. ilker abi kendi yapmayabilir ama mutlaka sizi birilerine yönlendirir. Daha önce bana yardımcı oldu.

2) koltuk ısıtmaların en büyük sıkıntısı pedlerin kablo bağlantıları kopuyor aslında yapılırdı o.

Yorum bağlantısı
Emre Yaşar
(düzenlendi)
2 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

1) Aynı sorunu bende yaşıyorum. İnşallah bende düzgün kumaş bulursam amcama değiştireceğim. ilker abi kendi yapmayabilir ama mutlaka sizi birilerine yönlendirir. Daha önce bana yardımcı oldu.

2) koltuk ısıtmaların en büyük sıkıntısı pedlerin kablo bağlantıları kopuyor aslında yapılırdı o.

Mehmet bey o kumaşı bulmak çok zor. Ayrıca orjinal deriden daha da pahalıymış. Ben delikli vinleks deri aldım. Koltuklar krem rengi. Aldığım deri de aşağı yukarı aynı renk. Birde kumaşı aldığım yere kumaş almaya gelen döşemeci ustalarda aldığım kumaşı tavsiye etti. Aynı kumaşı Mercedes'lerin deri koltukları için kullandıklarını söylediler.  Bakalım iyi bir usta arıyorum. Bu arada aldığım kumaş toptancısı Ankara'da Nur oto döşeme. Sadece döşemelik kumaş ve deri satıyor.  

2 m lik vinleks ve süngerini aldım. 

Padlerle ilgili elektrikçi değiştir, dedi. Çıkanlar tamir olursa gene kullanılır, dedi. Bende pad ve komple koltuk ısıtma tesisatını aldım. Gelen ürün oldukça kaliteli bir şeye benziyor. Birde ürünün anahtarı da bizim fordlardaki gibi 5 kademeli. Oyüzden bu ürünü aldım. 140 tl gibi bir paraya geldi. Ancak ürünün sadece padlerini taktıracağım. Padler yenilenmiş olacak. 

tarihinde Emre Yaşar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 15.08.2017 at 12:36, Emre Yaşar yazdı:

Elektrikçi baktı ve pedler kopmuştur. 

İkisi de mi çalışmıyor. Tespit yapmadı mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Yaşar

Mehmet bey ikiside çalışmıyor. Elektrikçi baktı. %90 Pad arızalı dedi. Düğmeler falan çalışıyor çünkü. Zaten arabanın benim gözümde eksiği bir koltuk ısıtma ve döşemesi, birde farlar kaldı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...