İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Subaplar Yanmış

enes ertuğrul

Recommended Posts

enes ertuğrul

Arkadaşlar araç 2009 focus titanium otomatik lpg. Araç yaklaşık 10 aydır bende ve 10 aydır d modunda durur vaziyette bşr titreme söz konusu. Bazen çok sarsıntılı titreme oluyor. Bir ay öncr ustaya gittim ateşleme sistemini değiştirdi. Subapları ölçtü normal dedi. Geçen hafta başka bir ustaya gittim kda normal dedi. Ancak ikinci usta baktığında fazla bir titremem yoktu kaputu açmadan normal dedi. Şimdi ankaradayım ve kayseriye dönmem lazım birde burdaki bis ustaya göatereyim dedim. Burdaki usta suboplar gitmiş çelil takmamız lazım dedi tahmini 1100-1300 arası masraf çıkıyor. Araçla bu şekilde kayserite dönebilirmiyim sizce. Yol 350 km falan. Yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Özgül

Simdi ustalar iki usta normal diyor.biri supap diyor.bence tam emin olmadan ehli bir usta veya servise göster. Bu şekilde de fazla zormaladan gider arac.titreme belki.motor kulaklarından biri bozulmuş olabilir tam teşhis belli değil bence gecmis olsun.hayırlı yolculuklar

Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Koray Demir

İvmelenme varsa döner ancak her km de subap dışı parçalara pistonlara gömleklere zarar gelme ihtimali artar.

Yorum bağlantısı
enes ertuğrul

Ankaradaki ikinci ustada ölçüm yaparak subap arızası dedi. Araç yatacak gibi kayseriye dönüp dönmemekte kararsız kaldım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ankaradaki ikinci ustada ölçüm yaparak subap arızası dedi. Araç yatacak gibi kayseriye dönüp dönmemekte kararsız kaldım

Bence dönersin.
Kim bilir kaç zamandır böyle geziyorsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Türker

100-110 km/h süratle giderken debriyaja basın ve basılı tutarak devrin düşmesini bekleyin. Devir düşüp araç stop ederse ve debriyajdan ayağınızı çektiğinizde tekrar çalışıp devir yükselirse sübaplarda sorun olduğunun göstergesidir. Tecrübe ettiğim için yazdım bunu.

Yorum bağlantısı
enes ertuğrul
(düzenlendi)

Bu arada araç otomatik onu belirtmeyi unutmuşum. Bu şekilde gitmeye karar verdim hayırlısı artık. Araç 165 binde 90 binden beri lpgli. On aydır shell dışında yakıt almadım

tarihinde enes ertuğrul tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Daha 5 gün önce sübap yakmış biri olarak söylüyorum.
Aracın davranışları.

* Araba 2k devir altında hızlanmıyor. Yukarısında daha iyi gibi.
* devirde dalgalanmalar oluyor.
* ışıklarda beklerken araba stop edecek gibi saçmalıyor.

Geçmiş olsun. 2000 tl maliyeti varf35a39c2df7c47766f2dddd0f006d9da.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
13 saat önce, enes ertuğrul yazdı:

Bu arada araç otomatik onu belirtmeyi unutmuşum. Bu şekilde gitmeye karar verdim hayırlısı artık. Araç 165 binde 90 binden beri lpgli. On aydır shell dışında yakıt almadım

Geçmiş olsun.. Bir sorun olmaz gidersiniz. Araç biraz fazla yakar.. İyi bir lpg ustası araca bakınca zaten bu ayar tutmaz supablar yanmış diye söyler. Bana demişti daha önce ki aracımda. Sonra gösterdiğim hemen her usta kaputu açar açmaz teşhis koymuştu.

Yorum bağlantısı
enes ertuğrul

Teşekkür ederim herkese bugün ustaya teslim ettim aracı. Araştırmalarıma göre iyi bir fiyat verdi usta 1250 civarı olur dedi.şuan memur olan eski bir ustanın tavsiyesi ile gittim ustaya daha önce yine bir tanıdığımın otomatik mondeosuna aynı işlemi yapmış gayet memnunlar. Umarım ekstra bir sorun çıkmaz. Tamirden sonra gözlemlerimi buraya yazacağım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
100-110 km/h süratle giderken debriyaja basın ve basılı tutarak devrin düşmesini bekleyin. Devir düşüp araç stop ederse ve debriyajdan ayağınızı çektiğinizde tekrar çalışıp devir yükselirse sübaplarda sorun olduğunun göstergesidir. Tecrübe ettiğim için yazdım bunu.

Bu çok ileri bir boyut.
Teşekkür ederim herkese bugün ustaya teslim ettim aracı. Araştırmalarıma göre iyi bir fiyat verdi usta 1250 civarı olur dedi.şuan memur olan eski bir ustanın tavsiyesi ile gittim ustaya daha önce yine bir tanıdığımın otomatik mondeosuna aynı işlemi yapmış gayet memnunlar. Umarım ekstra bir sorun çıkmaz. Tamirden sonra gözlemlerimi buraya yazacağım. 

Güzel fiyat.
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürlek
(düzenlendi)
On 15.08.2017 at 18:43, enes ertuğrul yazdı:

Arkadaşlar araç 2009 focus titanium otomatik lpg. Araç yaklaşık 10 aydır bende ve 10 aydır d modunda durur vaziyette bşr titreme söz konusu. Bazen çok sarsıntılı titreme oluyor. Bir ay öncr ustaya gittim ateşleme sistemini değiştirdi. Subapları ölçtü normal dedi. Geçen hafta başka bir ustaya gittim kda normal dedi. Ancak ikinci usta baktığında fazla bir titremem yoktu kaputu açmadan normal dedi. Şimdi ankaradayım ve kayseriye dönmem lazım birde burdaki bis ustaya göatereyim dedim. Burdaki usta suboplar gitmiş çelil takmamız lazım dedi tahmini 1100-1300 arası masraf çıkıyor. Araçla bu şekilde kayserite dönebilirmiyim sizce. Yol 350 km falan. Yardımlarınızı bekliyorum

Bu conta yakma olayi basima geldiginde ilk hissettiklerim aracin traktor gibi calismasi ve normalden 2 kat fazla yakit yakmasi oldu sonrasi 2016 subatinda 3600 tl ye maal oldu bana.o size cikan rakam sadece ust kapaktir komple actirip yaptirin cunku gerisi gelir.Allah belasini versin bu lpg nin ford ve opel araclarda ne yaparsan yap ya conta yakiyo yada beyin her ikisinide aci bi sekilde yasadim.gecmis olsun

tarihinde Mehmet Gürlek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...