İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Aracımı Kaça Satmalıyım?

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun
(düzenlendi)

Evet arkadaşlar sanırım ilk göz ağrım ve bu forum ile tanışma sebebim olan arabamdan ayrılık vakti geldi.

133 binde 2013 yılında aldığım Ford Focus Ghia aracımı kavga gürültü derken 215 bine kadar kullandım ve ix35 almak için satılığa çıkaracağım. Malum sitede fiyatlar çok oynak olduğu için sizlerin de fikrini almak istedim. Aracımın durumu şudur.

• 215 binde
  • BRC marka tüplü 70k önce takıldı ve ruhsata işli
  • Değişen yok 8 parça muhtelif yerlerde boya var
  • Lastikler yeni 2 aylık
  • Sağ ön amortisör değişmesi gerekiyor
  • Benden önceki sahibi araç jantlarını biraz hırpalamış jant bakımı gerekiyor

Aklıma gelenler bunlar. Sorarsanız detayları da verebilirim. Bir kaç foto ekliyorum.

Aracımı ilk aldığım zaman. 2013 Haziran

r2bzMP.jpg

7NG3gl.jpg

PrbJk8.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Aracın model yılını yazmamışsınız profilde 2005 olduğu yazıyor Allah tan :) Hayırlı satışlar olsun.. 8 parça boya epey çokmuş. Bu fiyatı etkiler. Ayrıca 70 bin km lpg de subapların canına biraz okumuştur..90 binden sonra sorun yaratmayan focus ben henüz görmedim.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
kelime hatası
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

33.000tl isteyenler var amma bence 29.000tl ideal satış rakamı 

Bu arada hayirli satışlar dilerim...

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Hacı biliyorsundur. Türkiye şartlarında boya çok önemlidir. Hatta araba çalışmasın ama boyasız olsun istiyorlar o derece:) o malum yerlerde boya var mıdır?

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
48 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Hacı biliyorsundur. Türkiye şartlarında boya çok önemlidir. Hatta araba çalışmasın ama boyasız olsun istiyorlar o derece:) o malum yerlerde boya var mıdır?

:):) Malum yerler derken Tavan ve direkler sanırım. O bölgelerde boya felan yok. Boya çamurluklarda tamponda  kaputun ucunda avuç kadar arka bagaj kapağında avuç kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
20 dakika önce, Mehmet Pınar yazdı:

Emrah hocam sen ne istiyorsun? Aklında bir fiyat var mı?

Mehmet Bey ben kapıyı 32 den açıp 31 e bırakmayı düşünüyorum ama gerçekçi bir rakam mı bilmiyorum. Malum sitede muadillere bakıyorum eski kasasından 36 istiyorlar. Hal böyle olunca da acaba ucuza mı veriyorum arabayı deyip içimde huzursuzluk oluşuyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Sahibinden sitesi çok acayip, bazıları değerinde bazıları fazla yazıyor. Karar size kalmış.Mesela Benim aracım bir çok mondeodan daha temiz.Siteye göre fiyat yazsam 40 lira istemem lazım. Ama satmaya kalksam 30-31 E ancak satılır kanımca.

Bacanağım 30 civarı araba bakıyor. Tavsiye edeceğim.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül

Bilgi acısından yazıyorum. Bende focus 2007 ghia var. 8 ay önce kışın 34 e aldim. 1 ay önce mesai arkadşım 2007 collection aldı 36 bine ve istanbuldan. 110 binde 7 parca boyalı. Uzun uğraşlar sonucu alabildi. Diğer arkadaşımda 15 gün önce 2007 aldı yine dizel 200 binde ghia 35500 yine istanbul. 3 ay önce başka bi arkadaşıma 190 binde trend aldik 30 bine artı lpg taktırdı toplam 32 bine maloldu.bu arada ankaradayiz hepimiz ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)
5 dakika önce, Oğuzhan Gül yazdı:

Bilgi acısından yazıyorum. Bende focus 2007 ghia var. 8 ay önce kışın 34 e aldim. 1 ay önce mesai arkadşım 2007 collection aldı 36 bine ve istanbuldan. 110 binde 7 parca boyalı. Uzun uğraşlar sonucu alabildi. Diğer arkadaşımda 15 gün önce 2007 aldı yine dizel 200 binde ghia 35500 yine istanbul. 3 ay önce başka bi arkadaşıma 190 binde trend aldik 30 bine artı lpg taktırdı toplam 32 bine maloldu.bu arada ankaradayiz hepimiz ?

Hepsi dizelmi?

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gül
(düzenlendi)

Ghia olan 200 bindeki dizel .diğerleri benzinli. Hepside uzun uğraşlar sonucu alındı. Piyasada gerçekten temiz araba bulmak zor. Aldığımız araçlarda dört dörtlük değil. Orta derece.

tarihinde Oğuzhan Gül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
13 saat önce, Oğuzhan Gül yazdı:

O zaman kafamda belirlediğim 31-32 bin tl gerçekçi rakamlarmış. Çok bilgilendirici bir mesaj oldu. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

2005 184 binde focus 2 var bende.sol çamurluk ,sol kapı ve bagaj boyalı ve  değişik.sol arka kapı boyalı.direkler de saside hiçbir oynama yok.bende 33 civarı satmaya niyetliyim.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

2008 collection beyaz 110 TDCİ 202000 km 0lan aracımı kısa süre önce 36000 e sattım. Araçta 1 değişik ve 3 parça boya vardı. Belki faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

2006 model focus chia teckno benzin otomatik aracım 190000 km de. Tamamen orijinal arka tamponun köşesi hariç boya yok. 40 bin tl  düşünüyorum. Bu arada arabalarımıza maşallah diyelim nazara gelmesinler. :nazar:  Ankara'dan ilgilenen varsa görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...