İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Radyatör Su Kapağı Düşmüş.

Mahmut Aslan

Recommended Posts

Mahmut Aslan
(düzenlendi)

Herkese merhaba, bugün aracımla giderken motordan duman çıktığını fark ettim ve aracı hemen kenara çektim, kaputu açtığımda radyatör su deposunun kapağının yerinde olmadığını ve suyun Tamamiyle bosaldigini gördüm. Bi süre bekledim su ilave edip yavaş yavaş eve kadar geldim. Suanda kapak yok yarın almaya gidicem ama bunu neden yaptı acaba? Daha öncede birkez yapmıştı, fakat kapak yerindeydi o zaman, sadece Kapağın kenarlarından su atmıştı, sıkıp yola devam etmiştim. 

Bu arada rolanti motoru bazen devri düşürmek yerine vites değişimlerinde tersine yükseltiyor bununla alakası olabilir mi

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Belli ki basınca dayanamamış kapak. Orjinal kapak ve hatta belki de orjinal kap lazım size.

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

tahminen kapak tam sıkmıyor, birkaç kez karşılaştım bu durumla, arada bir kontrol edin kapak takılıyken gevşeme durumu var mı diye

rölantiyle alakalı bir durum değildir

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bence siz ya da bir başkası, mesela servis-usta, suyu kontrol etmek için kapağı açtı ve kapatmayı unuttu. Zaman zaman karşılaşılan bir durum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
10 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Bence siz ya da bir başkası, mesela servis-usta, suyu kontrol etmek için kapağı açtı ve kapatmayı unuttu. Zaman zaman karşılaşılan bir durum.

Usta'lar işi çırağa bırakınca böyle durumlar oluyor maalesef...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O kapağı atacak kadar basınç oluşturması çok zor. 

Bence son kontrolde kapak iyi kapatılmadı. En son kim bakmıştı motora. ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Takmayı unutmuşlardır ya motorun sağında solunda bir yerde ya da en son bakım yapılan yerdedir o kapak. Basınçla kutuyu patlatır kendisi yine çıkmaz yerinden.. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Aslan

Internetten tekrar kapak sipariş ettim. Peki ankarada güzel bi ford ustası varmı önerebileceğiniz? Rastgele birine gitmek istemiyorum 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

0532 604 2250. Tuncay usta, Başkent sanayi

0543 277 1082 Ömer usta şaşmaz

0554 338 1790 Adem usta şaşmaz

Üçü de işinin ehlidir..

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Maalesef "yetkili" serviste yaşadım bu sorunu...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Aslan
On 18.08.2017 at 11:48, Serkan Toker yazdı:

0532 604 2250. Tuncay usta, Başkent sanayi

0543 277 1082 Ömer usta şaşmaz

0554 338 1790 Adem usta şaşmaz

Üçü de işinin ehlidir..

Teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...