İçeriğe Yönlendir

Mazda 3 - Skyactiv LPG uyumlu mu?

Mehmet Ali Aslan

Recommended Posts

Mehmet Ali Aslan

Henüz LPG montajı uygulayanı duymama rağmen şöyle anlatabilirim. SKYACTIV teknolojisi ile yüksek sıkıştırma oranı ile benzinin patlamasını sağlıyor (bujisiz) burada önemli olan LPG de benzin gibi tutuşur mu? LPG benzine göre %10 daha yüksek oktan'a sahiptir bu yüzden yüksek sıkıştırma oranlarında daha rahat çalışmaktadır. Teorik olarak LPG SKYACTIV motora uygundur desek yanlış olmaz ama pratikte uygulamada sıkıntı olabilecek ilk yer benzini hava ile püskürten parçada çıkacaktır. Aynı mantıkda LPG'yi yapabilen bir uygulamacı olursa neden olmasın? LPG'li SKYACTIV pazarı mahveder diye düşünüyorum. SKYACTIV teknolojisi hakkında daha detaylı otomobilin mesut abisi otorapor yotube kanalında güzel bir video ile bilgi vermiş
https://www.youtube.com/watch?v=mxjVqsNyFK0

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

bildiğim kadarıyla sıvı lpg sistemleri kullanılıyor zaten bu araçlarda, bu şekilde kullananlar mevcut, tabi normal sistemlere göre haliyle baya pahalı, prinsin lovatonun var uygun sistemleri

lpgli skyactiv ne yapar konusuna gelirsek de konu dünya pazarıysa zaten lpg önemli değil ama pazar bizim ülke pazarıysa isterse lpg yle değil havayla çalışsa yine de birşey yapamaz mazda, mazda tutulmuyor bu ülkede, markanın da tutulsun diye bir çabası da yok zaten, hatta mevcut servisleri olmasa, oturmuş bir yapıları olmasa durmazlar bile

Yorum bağlantısı
Burak Genç
16 saat önce, Mehmet Ali Aslan yazdı:

SKYACTIV teknolojisi ile yüksek sıkıştırma oranı ile benzinin patlamasını sağlıyor (bujisiz)

Bu 2019 dan itibaren üretilecek motorlar için geçerli ve teknolojinin adı HCCI olarak geçiyor. Güncel modeller bujili ve direk enjeksiyonlu çalışıyor. @Servet Aydın söylemişti Prins'in 6000 TL civarında olan bir sistemi uygulanmış ve başarılı olmuş diye ama ben henüz MazdaClubTR de taktıran göremedim 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Genç

Tam bunu konuşurken bugün bir üye taktırdım dedi iyi mi :) Takipteyiz bakalım ne sonuç verecek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Veli Azak

Ağustos ayı başlarında Lovato marka kit montajı yaptıran arkadaşımız var. Şimdilik fazlasıyla memnun. İki yıl öncesinde ise; CX-5 aracına sıvı sistem Prins marka araca özel ithal edilen sistem montajı yaptıran ve sorunsuz kullanan da vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halil Güler

skyactiv olsun yeter mazda tutuluyormuş tutulmuyormuş hiç önemli değil....ve mazdanın ilk hedefleri şuan üretilen skyactiv de buji var bunu tamamen kaldırmak birde buna hibrit koysun yanına tadından yenmez çok lezzetli olur...:biggrin:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
skyactiv olsun yeter mazda tutuluyormuş tutulmuyormuş hiç önemli değil....ve mazdanın ilk hedefleri şuan üretilen skyactiv de buji var bunu tamamen kaldırmak birde buna hibrit koysun yanına tadından yenmez çok lezzetli olur...[emoji3]
Başladı hibrit sisteme
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...