İçeriğe Yönlendir

6000cd Ses Sorun

Kubilay Pinarli

Recommended Posts

Kubilay Pinarli

Merhaba arkadaşlar aracım 2008 fiesta cool modeli. Araçta 6000cd teyp ve orjinal hoperlörleri var. Bildiğiniz üzere bu araçtaki sistem gayet kaliteli ve gözü yükseklerde olmayanlar için ideal bir sistem. Benim için de öyleydi, ta ki 1 ay önce ön konsolda su patlayıp radyoya gelmesine kadar. Su geldikten sonra Teypde locked falan yazdı. Radyo kapalıyken hoperlörlerden cızırtı geldi. Ondan sonra locked yazısı falan düzeldi ama ses hiç bir şekilde gelmedi teyp açıkken birdaha. Ertesi gün radyoyu temizleyip taktırdım ses geldi ama o eski kaliteli ses artık yoktu. Ben de nedeninin teyp oldugunu düşündüm gittim çıkma 6000cd aldım aynısından. Taktım (genellıkle aux kullanıyorum bu arada.) ama yine kalitesiz o ses vardı. Sonra teypde cd varmış ona geçireyim dedim baktım ses düzeldi ilk kaliteli haline döndü. Ama 1 saat geçmedi cdde de , auxta da yine o kalitesiz ses var. Kaliteli sese dönmek için ne yapmalıyım, yardımcı olursanız çok sevinirim. Derdi ne olabilir ki bunun?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

6000cd ile sony arasında aşırı kalite farkı var focus için. Sanırım aynı teypler, bence çıkma sonu alın keyifle kullanın

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teyp değişmesine rağmen sesin hala bozuk kalması ilginç.. 

Demekki hoparlör bozuk.. yada o da ıslandı. 

Yorum bağlantısı
Kubilay Pinarli

6000cd nın sesı bana yetıp artıyordu bıle. hoperlorlerın ıslanma ıhtımalı yok sadece radyo ustundekı konsola dokuldu. sanırım soketlerde sıkıntı var ona da kım bakar kım ılgılenır bılmıyorum cıkarması zaten ayrı dert bu 6000cdnın

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...