İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Yağ Servisi Uyarısı

Yalçın Kartal

Recommended Posts

Yalçın Kartal

Merhaba 

Aracım mk4 2008 mondeo 2.0 tdci otomatik yaklaşık 2 aydır aracım her 750 - 800 km de lütfen yağ servisi uyarısı veriyor, ben pedallara basarak sifirliyorum ancak yaklaşık 800 km sonra tekrar ayni uyariyi veriyor, ustaya sorduk saçmaladı,  sebebini bilen veya bir fikır sahibi olan varmı acaba 

Tesekkurler

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
Merhaba 
Aracım mk4 2008 mondeo 2.0 tdci otomatik yaklaşık 2 aydır aracım her 750 - 800 km de lütfen yağ servisi uyarısı veriyor, ben pedallara basarak sifirliyorum ancak yaklaşık 800 km sonra tekrar ayni uyariyi veriyor, ustaya sorduk saçmaladı,  sebebini bilen veya bir fikır sahibi olan varmı acaba 
Tesekkurler
Bilgim yok hic ama aracin km sini merak ettim
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Partikül filtresi var diye biliyorum, buna göre yağ seviyesi artıyor olabilir. Sürekli düşük devir ve kısa mesafe kullanmadan ötürü.

Yağ seviyesi ne durumda?

Yorum bağlantısı
Yalçın Kartal

Arac 250.000 km de partikül filitresi temizliği yapıldı ama sorun cozulmedi

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Partikül filtre temizliği nasıl yapıldı? Yapılması gereken filtrenin sökülerek ya da ortadan kesilerek tıkalı kısımların temizlenmesi ve tekrar birleştirilerek yerine takılması gerekiyor.Sonrasında ise beyne temiz olarak tekrar tanıtılması gerekiyor.Ayrıca aracın yazılımını da güncelletmelisiniz.Egr iptali de yaparsanız daha iyi olur.Bunlar çözüm olmazsa dpf boşalttırıp beyinden sildirilmeli.

Bunlardan sonra yağ ve yağ filtresi değişmeli mutlaka.Koyduğunuz yağ mutlaka uygun olmalı yani partikül filtresine uyumlu olmalı. ben castrol a5 start stop koyuyorum

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
30 dakika önce, Yalçın Kartal yazdı:

Arac 250.000 km de partikül filitresi temizliği yapıldı ama sorun cozulmedi

Peki araç yağ uyarısı verince siz yağa bakıyor musunuz, baktınız mı? Seviyede artma veya eksilme var mı?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
16 saat önce, Yalçın Kartal yazdı:

Merhaba 

Tesekkurler

Başlığınız uygun bölüme taşınmıştır. Kurallar gereği başlık açarken lütfen "Acil" gibi kelimeleri kullanmayınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yağ seviyesi normal  ise fabrika çıkışında kodlanan  bakım aralık hatırlatmasıdır.Yetkili servise gidip sıfırlarsanız sorun çözülür.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...