İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Triger Değişimi Hakkında Yardım

Erol Yavuz

Recommended Posts

Erol Yavuz
(düzenlendi)

Merhaba 2013 1.5 Fiesta 117bin km'de aracı 105bin de almıştım aldığım kişi aracın servis bakımlı olduğunu ve triger kayışının değiştiğini söylemişti ama bana pek inandırıcı gelmedi herhangi bir yetkili servise sorsam değişip değişmediğini söylerler mi illa ustaya mı göstermem gerekiyor ?

Eğer değişmediyse Ankara için bildiğiniz işinin ehli bir usta tavsiye edebilirmisiniz ?

Parçaların orjinal olmasını istiyorum sanırım orjinali FOMOCO idi

Triger

Devirdaim

V kayışı

bana kaça patlar sizce ?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yetkili serviste işlem yapıldı ise yardımcı olurlar. Şase veya motor numarası ile tüm yetkili servislerde araç ile ilgili serviste yapılan işlemler görünüyor.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Ben aracı alırken servisten kontrol etmiştim.

Şu an serviste bu işlem için 2000 lira civarı ücret çıkardıklarını duydum. Değişim zamanı da garanti süresi dışında geldiyse dışarıda yaptırmış olabilirler.

Yorum bağlantısı
Erol Yavuz
8 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Ben aracı alırken servisten kontrol etmiştim.

Şu an serviste bu işlem için 2000 lira civarı ücret çıkardıklarını duydum. Değişim zamanı da garanti süresi dışında geldiyse dışarıda yaptırmış olabilirler.

2000 TL fiyat çekiyorlarsa kolay kolay yetkili serviste işlem yaptıran olmaz bence 1000 TL falan olsa kabul edilebilir belki ama bu fiyat çok yüksek.

Bu yüzden benim düşüncem de zaten dışarıda yaptırmak.

8 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Servis bakımlıdan derken yetkili servis bakımlı mı

Yetkili servis aldığımda aracın garantisi yeni bitmişti.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
10 saat önce, Erol Yavuz yazdı:

2000 TL fiyat çekiyorlarsa kolay kolay yetkili serviste işlem yaptıran olmaz bence 1000 TL falan olsa kabul edilebilir belki ama bu fiyat çok yüksek.

Aracım 2011. Nisan ayında ilk sahibinden aldım. Bugüne kadar en ufak şey için bile servise girmiş araç, geçenlerde 15 bakımını yine serviste yaptırdım düzenliliği bozulmasın diye. Nadirde olsa çıkıyor sürekli yetkili servis kullananlar :)

http://www.otosefakoy.com.tr/triger-seti-fiesta-euro-5-14-dizel-20112013

Yorum bağlantısı
Erol Yavuz
50 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Aracım 2011. Nisan ayında ilk sahibinden aldım. Bugüne kadar en ufak şey için bile servise girmiş araç, geçenlerde 15 bakımını yine serviste yaptırdım düzenliliği bozulmasın diye. Nadirde olsa çıkıyor sürekli yetkili servis kullananlar :)

http://www.otosefakoy.com.tr/triger-seti-fiesta-euro-5-14-dizel-20112013

Bende ilk sahibinden aldım bakımlarını yetkili serviste yaptırdığını söylemişti aldığım kişi ama ben yetkili servise hiç götürmedim bütçe meselesi :)

Bu arada az önce Ford Başer yetkili servisini arayıp sorgulatmak istedim telefonda bilgi veremeyeceklerini söylediler.

Kartaş'ı aradım sağolsun arkadaş hemen şase numarası ile baktı ve trigerin değişmediğini aracın yetkili servise en son 2015 yılında girdiğini söyledi.

Fiyat sordum dediğiniz gibi 2000TL fiyat çekti. En uygunu iyi bir usta bulup parçalar orjinal olacak şekilde değiştirmek sanırım.

Satarken yetkili servis bakımlı demek için o kadar para verilmez bence yapılan işlemin faturasını saklar gösteririm artık :)

Yorum bağlantısı
Andurrahman Koçhan
(düzenlendi)

Bende fiesta 2012 var yeni değişim yaptım servisde indirimi felan 1400₺ / 1500₺ arası fiyat cıkardı sanayiden yaptırdım triger seti v kayısı v kayısı gergi bilyesi devırdaim  orjinal 400₺ işçilik 250₺ toplam bana maliyeti 650₺'ye geldi.

tarihinde Andurrahman koçhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erol Yavuz

İvedik OSB de bir usta bulup triger değişimini gerçekleştirdim usta söküp baktı V kayışı ve devirdaim sorunsuz tertemiz duruyor boşuna masraf etme falan dedi baktım gerçekten triger bile hiç yıpranmamış orjinal aldığımız ile aynı kozmetikte görünüyordu sadece trigeri değiştirdik. Parçaları gidip beraber aldık orjinal fomoco fiyat 190TL işçilik ise 200 istedi. Devirdaim ve V kayışı konusunda biraz ısrar ettim usta da ben para kazanacağım istersen değiştiririm ama gerek yok yıpranmamış parçalar deyince geri vites yapmak durumunda kaldım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...