İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Tekleme Sorunu

Hüseyin Bayram

Recommended Posts

Hüseyin Bayram
(düzenlendi)

Herkese merhaba,2004 model ford focus aracım benzinde sorunsuz çalışmakta ancak lpgde(atiker) bazen boşa atınca stop ediyordu gazcıya götürdüm ayar yaptı stop etme sorunu gitti ama bu sefer sürekli tekleme yapıyor..Rölanti motoru,enjektörler değişti boğaz kelebeği temizlendi.Ankarada gitmediğim yer kalmadı.Konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzinde sorunsuz ise, lpg deki sorun devam ediyor demektir. 

Enjektörleri falan bozuktur belki. Markası ne, kaç yıllık kit. ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bayram

Markası atiker 7 yıl önce takıldı Mehmet Bey.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Ben de de buna benzer birşey olmuştu önceki arabamda. Tüp atikerdi. Beyni(regülatör) değişti tüpün sonra düzeldi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
35 dakika önce, Hüseyin Bayram yazdı:

Markası atiker 7 yıl önce takıldı Mehmet Bey.

Enjektör veya Mais'in dediği gibi regulatör bozuk olabilir.. Başka bir lpg'ci baksın bence.. Benzinde düzgün çalışıyorsa Araca masraf etmeyin. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bayram
12 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Ben de de buna benzer birşey olmuştu önceki arabamda. Tüp atikerdi. Beyni(regülatör) değişti tüpün sonra düzeldi. 

Bende yarın değiştirmeyi düşünüyorum umarım düzelir.

Yorum bağlantısı
Serhat Mirkelam
(düzenlendi)
7 saat önce, Hüseyin Bayram yazdı:

Herkese merhaba,2004 model ford focus aracım benzinde sorunsuz çalışmakta ancak lpgde(atiker) bazen boşa atınca stop ediyordu gazcıya götürdüm ayar yaptı stop etme sorunu gitti ama bu sefer sürekli tekleme yapıyor..Rölanti motoru,enjektörler değişti boğaz kelebeği temizlendi.Ankarada gitmediğim yer kalmadı.Konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

Silindir kapağı ve subaplarda sorun var ! Benzinde yapmaz LPG de yapar. Muhtemelen subaplar erimiş durumda. 1000 lira civarı masraf var. Bilginiz olsun. Kompresyon testi yaptırın subaplarda kaçak çıkacak

tarihinde Serhat Mirkelam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

aynı sorun bendede vardı  benzinde harika idi ama lpg de çemkiriyordu. 700 tl harcadım düzelmedi. Lpg tesisatını komple söktürdüm ve yenisini taktırdım hiç bir sorunum kalmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...