İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Uzun Farlar Takılı Kalıyor

Sinan Aygar

Recommended Posts

Sinan Aygar
(düzenlendi)

S.a. hayırlı günler cümleten. 1 hafta önce fiesta 1,25 2000 model benzili arac aldım. Bir kac sorum olacak yardımcı olursanız cok sevinirim. far sinyal kolunda selektör yaptığım zaman uzunlarda takıılı kalıyor ve sağ sinyal verdiğim zaman yine uzunlar yanıyor tamiri mumkunmu yoksa sıfırınımı almak mantıklı. Motor yağını değiştirecem bildigim kadari ile fordlar 5/30 yağ kullanılıyor. 5/30 Yarı sentetik ve full sentetik yağ var yarı sentetik kullansam bir sıkıntı olusurmu. lastk ebatları tam orjinali nedir. önlerde 175/60/13 arkalarda 165/70/13 kışlık lastik var yazlık olarak hangi ebat lastik daha iyi olur. aracı ustaya götürsem tiger kayışının iyi veya kötü oldugunu ögrenebilirmiyim. birde arac benzinli kısa mesafe kullanıyorum günlük taş çatlasa 20km LPG taktırmalımıyım degermi yoksa benzili olarak devam mi etmeliyim. Hakkınızı helal edin biraz cok soru sordum simdiden tsk ederim yorumlarınız için.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çok güzel bir arabadır. Lastikler 165 70 13 diye hatırlıyorum. Yağ magnatec 5w 30 olur. Triger değişmeli. Bence LPG ye gerek yok. Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Orijinal lastiği 155 70 13 olarak geçiyor ama çoğunda 165 70 13 takılı. 13 olarak 175 70 13 de kullanabilirsiniz. Taban geniş olunca tutunma biraz daha artıyor. Özellikle arkadan kendini çok çabuk bırakıyor fiesta. Far kolu için forumda fiesta IV başlığı altında ayrıntılı bilgi mevcut. Tamiri düşük ihtimal, değişim için arka silecek mekanizmasinin olmasına dikkat edin.

Yorum bağlantısı
Sinan Aygar
18 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Orijinal lastiği 155 70 13 olarak geçiyor ama çoğunda 165 70 13 takılı. 13 olarak 175 70 13 de kullanabilirsiniz. Taban geniş olunca tutunma biraz daha artıyor. Özellikle arkadan kendini çok çabuk bırakıyor fiesta. Far kolu için forumda fiesta IV başlığı altında ayrıntılı bilgi mevcut. Tamiri düşük ihtimal, değişim için arka silecek mekanizmasinin olmasına dikkat edin.

Tsk ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Far kolu bir arkadasimda olması lazım, İnan yazınca aklıma geldi. Tamiri olmazsa veya bulamazsanız numarasını veririm..

Yorum bağlantısı
Sinan Aygar
4 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Far kolu bir arkadasimda olması lazım, İnan yazınca aklıma geldi. Tamiri olmazsa veya bulamazsanız numarasını veririm..

bi kac arkadasdan haber bekliyorum eger yoksa isterim numarasını cok tsk ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...