İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Direksiyon Pompasindan Ses Geliyor

Oktay Kaya

Recommended Posts

Oktay Kaya
(düzenlendi)

Mrb arkadaslar.2009 dizel focusumdan sag lastigin ordan bildigim kadariyla direksiyon pompasindan zissss diye devamli bi ses geliyo.hic bi sikinti yaratmiyo ama gelmese daha iyi olur.ustaya sordugumda normal,  zamanla olur dedi.basina boyle bisey gelen varmi.tesekurler

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Öztürk

Sizin bahsettiğiniz normal sesi bunlar elektronik direksiyon olduğu için o sesi duyman gayet normal, gerçi aracı yenimi aldınız yoksa nezamandir bu aracı kullanıyorsunuz bilmiyorum ama yeni sahip olduğunuzu düşünerekten yorum yaptım, sonradan bariz ses varsa birşey diyemem, fakat sizin bahsettiğiniz ses zaten standart var ve kontağı kapattığınız cıvvvv diye kısılan bir sesde duyarsınız.

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

zamanla artan bir sesse pompa sıkıntı çıkarmaya başlamış olabilir, seste artma başlarsa tamir ettirmekte fayda var, zamanla daha maliyetli bir hale gelebiliyor

Yorum bağlantısı
Oktay Kaya

Araci alali 4 ay oldu. Aldim alali  ses var.demekki normal bi sey.saolun arkadaslar.birde konsolun ordan teybin altindan kontagi aci acmaz araci calistirmadan gelen zirrrr diye gelen ses var.teyb acikken duyulmuyo.bunla ilgili bilgini varmi arkadaslar.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Dijital klima varsa onun ısı sensörü fanidir. Cam rezistans düğmesinin yanındaki ufak ızgarali yerde konumu

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Adem beyin dediği gibi, dizel focuslarda benzinlilerinden farklı olarak elektrik destekli hidrolik direksiyon var. Bahsettiğiniz ses dizel focuslarda olan normal bir sestir. 

39 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Dijital klima varsa onun ısı sensörü fanidir. Cam rezistans düğmesinin yanındaki ufak ızgarali yerde konumu

Dogrudur, ısı sensörü 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Öztürk
5 saat önce, Oktay Kaya yazdı:

Araci alali 4 ay oldu. Aldim alali  ses var.demekki normal bi sey.saolun arkadaslar.birde konsolun ordan teybin altindan kontagi aci acmaz araci calistirmadan gelen zirrrr diye gelen ses var.teyb acikken duyulmuyo.bunla ilgili bilgini varmi arkadaslar.

tahmin ettiğim gibi araçtan araca  fark var bizim bu focus'larda malesef böyle ayrıcalıklı araçlar :) hatta o direksiyon pompa sesi benim hoşuma bile gidiyor, 

ikinci sorunuzada yardımcı olmaya çalışayım o duyduğunuz ses yakıt pompasının sesi kontağı açtığımız vakit yakıt pompası çalışır ve aracı çalıştırmaya, yani enjektör sistemini hazır hale getirir enjektör sistemine yakıtı pompalar, ve marşa bastığımız vakit aracımız kısa sürede çalışmış olur, hatta şöyle birşeyde deneye bilirsiniz kontağı açın  ama çalıştırmayın bekleyin o vızırtı sesi bir müddet sonra duracaktır yani yakıt enjektör sistemini hazır hale getirdiği vakit işlevini bitirince kendisi duracaktır umarım yardımcı olmuşumdur:good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürlek

Focuslarda kronik ustamin uyarisyla gecen ay gosterdim direksiyonu keçe yirtilmis falan 400 e kurtaririz derken komple degisti direksyon 800 e mal oldu.

Yorum bağlantısı
Adem Öztürk
Saolun arkadaslar cok yardmci oldunuz
Sen yinede sorun olup olmadığını öğrenince yaz bakalım tesbitlerimiz dogrumu bilelim[emoji4]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...