İçeriğe Yönlendir

Otomatik Sorunsuz Aile Aracı Arıyorum

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Murat Sürmeli

Merhaba arkadaşlar,

Şuan 2001 Golf 1.6 Comfort var. Manuel vites. Bagaj ufaklığı ve manuel olması sebebiyle aracı yükseltmeyi düşünüyorum. Daha önce 2010 Octavia 1.4 TSi vardı DSG, bendeyken büyük bir sorun yaşamadım ancak satın alan arkadaş problem yaşamış. O yüzden DSG'den de korkuyorum.

Ailem 4 kişi oldu artık, bebek ufak, hanım da kullanacak yeni aracı. Bagajı bebek arabasını vb eşyaları rahatlıkla alabilecek ve usta usta dolaştırmayacak bir otomatik vitesi olan tüplü veya dizel veya turbo benzinli ekonomik motorlardan birine sahip, mümkünse yumuşak süspansiyonlu / konforlu tavsiye edebileceğiniz bir araç var mıdır?

Tahmini bütçem 50bin civarı. Golfu satıp alırsam biraz daha çıkabilirim de. Hanım bir süre Golf te pişsin istiyorum.

Ne tavsiye edersiniz sorunsuz şanzıman olarak ve konforlu aile arabası olarak?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
Merhaba arkadaşlar,

Şuan 2001 Golf 1.6 Comfort var. Manuel vites. Bagaj ufaklığı ve manuel olması sebebiyle aracı yükseltmeyi düşünüyorum. Daha önce 2010 Octavia 1.4 TSi vardı DSG, bendeyken büyük bir sorun yaşamadım ancak satın alan arkadaş problem yaşamış. O yüzden DSG'den de korkuyorum.
Ailem 4 kişi oldu artık, bebek ufak, hanım da kullanacak yeni aracı. Bagajı bebek arabasını vb eşyaları rahatlıkla alabilecek ve usta usta dolaştırmayacak bir otomatik vitesi olan tüplü veya dizel veya turbo benzinli ekonomik motorlardan birine sahip, mümkünse yumuşak süspansiyonlu / konforlu tavsiye edebileceğiniz bir araç var mıdır?

Tahmini bütçem 50bin civarı. Golfu satıp alırsam biraz daha çıkabilirim de. Hanım bir süre Golf te pişsin istiyorum.
Ne tavsiye edersiniz sorunsuz şanzıman olarak ve konforlu aile arabası olarak?

Teşekkürler
Forumda beni bilen bilir. Aracım ford focus 1.6 tdci 110 hp otomatik dizel. Şanzımanı sorunluydu. Baştan aşağıya yenilettim. İlgilenirseniz 05462887672
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
27 dakika önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Forumda beni bilen bilir. Aracım ford focus 1.6 tdci 110 hp otomatik dizel. Şanzımanı sorunluydu. Baştan aşağıya yenilettim. İlgilenirseniz 05462887672

Geçmiş olsun, okudum konularınızı. Sıfır şanzıman olması elbette bir avantaj ancak anladığım kadarıyla uyumsuz bir şanzımanmış motora göre. Çok içim isinmadı açık konuşayım. Yine de araç ilanınız varsa bakabilirim. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Aradığınız araç Toyota Corolla XI E170 CVT tir bence bagaj  ve arka yaşam alanı genişliği muazzam motor ve şanzıman sorunsuz. Ford alıp da kronik sıkıntılarla boğuşmayın

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
7 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Aradığınız araç Toyota Corolla XI E170 CVT tir bence bagaj  ve arka yaşam alanı genişliği muazzam motor ve şanzıman sorunsuz. Ford alıp da kronik sıkıntılarla boğuşmayın

Corolla XI E170 CVT nedir? 

Yani hangileri bu kodlamada bilemedim, biraz daha açar mısın? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 dakika önce, Murat Sürücü yazdı:

Corolla XI E170 CVT nedir? 

Yani hangileri bu kodlamada bilemedim, biraz daha açar mısın? :rolleyes:

2012 yılından itibaren üretilmekte olan bildiğimiz 11.nesil Corolla ?. Multidrive s otomatik şanzıman ile kombine bu da tür olarak cvt şanzımandır kasnaklı yakıt ekonomisi sağlar şehiriçi 7.3 şehirdışı 4.6 karma 5.6 lt tüketim değerlerine sahip. Otomatik corolla tam bir ideal aile aracıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
15 dakika önce, Koray Demir yazdı:

2012 yılından itibaren üretilmekte olan bildiğimiz 11.nesil Corolla ?. Multidrive s otomatik şanzıman ile kombine bu da tür olarak cvt şanzımandır kasnaklı yakıt ekonomisi sağlar şehiriçi 7.3 şehirdışı 4.6 karma 5.6 lt tüketim değerlerine sahip. Otomatik corolla tam bir ideal aile aracıdır.

Açıklama için teşekkürler. Benzinli 1.6 olanında sanırım CVT şanzıman. Ford CVT sorunlu iken Corolla CVT sanırım sorunsuz. O da torktan kaynaklanıyor galiba. Tüplüsü nasıldır biliyormusunuz bu aracın? Süspansiyonları sert midir? Konfor açısından Octavia dan memnunduk ailecek, golf o kadar mutlu etmedi bizi, gerçi yaşından da kaynaklanıyor olabilir. Ancak arkadaşta focus var ve golften de kötü geldi bana.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Evet tdci motor fordla cvt olmadı. Tüplü 1.6 valvematic 132 bu corolla lpg ile tam uyumlu sorunsuzdur ömrü boyunca da üzmez sizi. Toyotanın Süspansiyonları focus ve golften daha yumuşak. Ford sert kütük gibi arabadır sürüş dinamiklerine önem verir bu yüzden.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Geçmiş olsun, okudum konularınızı. Sıfır şanzıman olması elbette bir avantaj ancak anladığım kadarıyla uyumsuz bir şanzımanmış motora göre. Çok içim isinmadı açık konuşayım. Yine de araç ilanınız varsa bakabilirim. 
İlanım bu. Zaten şanzıman hatici bir problemi yoktu onu da hallettirdik. Şu an tatildeyiz araca yüklediğim yükü görseniz şaşarsınız. 2 çıcuk eşim ve ben bopazına kadar yük km başına 22 krş

https://www.arabam.com/ilan/sahibinden-satilik-ford-focus-1-6-tdci-trend/ford-focus-1-6-tdci-trend/7248185
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Erdem

Sorunsuz otomatik dsg de olmucaksa  japon olur illa civic  veya corolla 2012 üstü alırsanız  daha güncel araçlar  olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
TR'de tutulmuyor elde kalır bence.
Evet, elde kalmaması da avantaj olur benim için. Gerçi 50bine kadar bir Corolla da bulamadım. 75bine çıkmak gerekiyor. O zaman da golfü satmak gerekecek. O kadar çıkmak da istemiyorum doğrusu. Aramaya devam [emoji106]
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

2016 corolla da yalıtım zayıf, yol sesi hayli..  sanki hyundai, daha iyi gibi yalıtımda (tamamen şahsı fikrim, yanılıyor bana öyle gelmiş olabilir) uzak doğu olur ise, kuzen de var memnun ben de f/p olarak beğeniyorum lakin bence biraz fazla yakıyor, örn:
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-74km-tam-otomotik-vites-orjinal-degisensiz-servis-bakimli-465742542/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

SW dusunurseniz Astra J Sw 1.4T Active Select guncel uygun girtlak dolu bir arac olur. Duzgun lpg montajla sorunsuz binilir. Octi ve Golf ten seet gelebilir ama Focustan daha iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
11 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

SW dusunurseniz Astra J Sw 1.4T Active Select guncel uygun girtlak dolu bir arac olur. Duzgun lpg montajla sorunsuz binilir. Octi ve Golf ten seet gelebilir ama Focustan daha iyidir.

Opelin otomatikleri nasıldır? Sorun yaşar mıyım?

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
9 dakika önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Megan edc yada cvt  düşünebilirsiniz . 

Naylonları çok beğenmiyorum ama teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Osman Ünal2
(düzenlendi)

2008 Model Ford Focus MK 2.5  (Otamatik 100HP) Titanyum X 32.000 Km'de bir aracım bulunmakta isterseniz görüşebiliriz.2.sahibinden ilk plakasıyla ayrıca arabanın faturası dahi duruyor:) 2 parça boya mevcut tramer yok .(Boyanın biri reçine akması diğeri de çizikten dolayı)

Renk:Avalon Gri

tarihinde Osman Ünal2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
6 saat önce, Murat Sürücü yazdı:

Naylonları çok beğenmiyorum ama teşekkürler :)

Sorunsuz kullanılabilecek 50 bin bandında  otomatik aile arabası denince modeli yüksek seçenekler arasında megan dan başka bir araç gelmiyor aklıma.

1.6 benzinli cvt  versiyonu  nissanın motorudur  trigersiz zincirli sistem :) LPG ye uyumludur.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Motor sorun değil aslında, Volvo da reno motoru vardı ama renonun plastik kalitesini sevmiyorum. Fransız araçlara ısınamadım bir türlü. Eskiden gelen bir algı da olabilir benimkisi. Opel de fransız oldu artık ama opeli de listeme aldım. İlk hedefim Corolla, olmazsa Astra, o da olmazsa düşük model araçlara bakacağım diye düşünüyorum şimdilik. Tabi başka yeni öneriler gelmezse

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
9 saat önce, Murat Sürücü yazdı:

Valla net bilgim olmamakla birlikte forumlarda denk gelmedim en azindan dsg kadar sorun cikan yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
9 saat önce, Murat Sürücü yazdı:

Ben cevaplayayım easytronic olan yarı otomatik robotize şanzımanlar tavsiye edilmez kronik sorunludur saatli bomba gibi her an arıza verebilir belli kmde baskı balata değişimi oluyor. Ayrıca sarsıntılı geçişleri var ve yokuşlarda fazla geri kaçırıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Görüşleriniz benim için çok yararlı oluyor, hepinize teşekkürler.

Bu arada Civiclerin otomatik olanları nasıldır? Otomatiği, motoru, izolasyonu vb beni uzun vadede mutlu eder mi sizce? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...