İçeriğe Yönlendir

Otomatik Sorunsuz Aile Aracı Arıyorum

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Murat Sürmeli

Ben mondeo alırdım.
Aracı tanıyorum. Sorunlarını biliyorum. Çözümlerini biliyorum.
Şanzımanı da dünyanın en iyileri arasında.
Emmi satıcılar bile bilemiyor kullandıkları şanzıman tam otomatik mi powershift mi diye. Malum sitede 5 6 kişiyle yazışmıştım. Anlamanın kolay bir yolu var mı? Vites topuzunda powershift yazar mı illa?
Sanıyorum aisin tam otomatik şanzımanı için iyidir diyorsun değil mi? Powershift tavsiye eder misin peki?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Emmi satıcılar bile bilemiyor kullandıkları şanzıman tam otomatik mi powershift mi diye. Malum sitede 5 6 kişiyle yazışmıştım. Anlamanın kolay bir yolu var mı? Vites topuzunda powershift yazar mı illa?
Sanıyorum aisin tam otomatik şanzımanı için iyidir diyorsun değil mi? Powershift tavsiye eder misin peki?

Mk3 için mi.
Mk3 tam otomatik tork konvertörlü 5 ileri jatco

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Mk3 için mi.
Mk3 tam otomatik tork konvertörlü 5 ileri jatco

MK4 düşünüp MK3 yazmışım :)
MK3 temiz bulamam diye çok düşünmedim
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Murat Sürmeli

Yeni konu açmayıp buradan sorayım dedim.
Mk4 mondeo otomatik 2.0 tdci almaya karar verdim. 140 beygir ve 163 beygir olanları var bildiğim kadarıyla. Türkiyedeki forumlarda 140 beygir olanların tam otomatik, 163 beygir olanların ise powershift olduğunu okudum. Ancak yakıt tüketimine aynı değerler yazılmıştı, kafamı kurcaladı. Türkiye dökümanlarını bulamadım ancak yabancı dökümanlarda 140 ve 163 beygir olanların powershift şanzımanlı olduğunu gördüm. Türkiyedeki modeller de hep powershift midir mk4 2.0 tdci lar? Döküman olan var mı elinde?
Bir de hangisini önerirsiniz? Arada çok fark var mıdır?

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)
8 dakika önce, Abdurrahman Tekin yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-ozenle-kullanilmis-tertemiz-hatasiz-111.000-km-mondeo-450688420/detay

Abi büyüklerimiz bilirde  Japon aisin AWF-21 şanzıman  en  sorunsuzu sanırsam.

Aisin sorunsuz diye duydum ben de. Bir konu varmış bu şanzımanın tartışıldığı, onu da buldum, buraya ekleyeyim, belki benim gibi kararsız kalanlar olur.

Araç güzelmiş. Limitimin üzerinde aslında ama temiz gibi. 70 civarı baksam daha iyi olacak ama zorlayabilir miyim bakarım :good1:

tarihinde Murat Sürücü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
1 saat önce, Abdurrahman Tekin yazdı:

Zorla abi al mis gibi bin :-)

Şehir içi 8.5 - 9 litre yakıyormuş, şehirler arası da 6 - 7 arasıymış. Powershift olsa 1 litre düşer herhalde. Yakıt için çok da değmez gibi powershifte ancak performans olarak 163 lük powershift arada baya fark vardır diye düşünmekteyim

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Abdurrahman Tekin

Gümüş olan sanki daha ii gibi F/M olarak abi. (Galeri olduğu için iyi baktırmak lazım )

Beyaz olan yuvarlak açıklamış, tanıdıktan aldım vs. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
44 dakika önce, Abdurrahman Tekin yazdı:

Gümüş olan sanki daha ii gibi F/M olarak abi. (Galeri olduğu için iyi baktırmak lazım )

Beyaz olan yuvarlak açıklamış, tanıdıktan aldım vs. 

İnsignia ya bakmam bile diyorsun :) 

Yorum bağlantısı

Toyota avensis 1.8lt cvt.
Lpg uyumlu ekonomik motor sorunsuz cvt d sınıfı rahatlığı sınıfın yol tutuş ve güvenlik konusunda ortalama üstü araçtır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

otomatik olmaz diyorsan benim passatı vereyim. Sorunsuz kısmı tutuyor.

eşinizin kullanması için de manuel iyidir. Öğrenir ve daha iyi kullanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Manuel lazımsa benim aracı vereyim, sorunsuz hem [emoji3]

Manueli çok iyi olmamakla birlikte kullanabiliyor aslında ancak tüm ilgisini yola vermesi daha iyi olacak gibi. Vites geçişleriyle yeterince meşgul oldu bence :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...