İçeriğe Yönlendir

Otomatik Sorunsuz Aile Aracı Arıyorum

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Metin Akbal
12 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Ben cevaplayayım easytronic olan yarı otomatik robotize şanzımanlar tavsiye edilmez kronik sorunludur saatli bomba gibi her an arıza verebilir belli kmde baskı balata değişimi oluyor. Ayrıca sarsıntılı geçişleri var ve yokuşlarda fazla geri kaçırıyor.

J kasadan itibaten Active Select dediginiz problem yok. Ama easy tronic sanziman hakikaten berbat ama sanziman mantigini bildikten sonra normal geliyor.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
6 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

J kasadan itibaten Active Select dediginiz problem yok. Ama easy tronic sanziman hakikaten berbat ama sanziman mantigini bildikten sonra normal geliyor.

Doğrudur? j kasalar da çatır çutur şanzıman yağ soğutucusu patlatıyor.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Ben röno megan 3 cvt kullanıyorum. Ölü mü? ölü. Gitmiyor mu? Gitmiyor. Tekrar alacak olsam Focus hariç diğerlerinin içerisinden yine bunu seçerim. Neden?

1. Röno yaygın servis

2. Megan konfor sessizlik

3. CVT sorunsuz şanzıman

4. CVT 7 vites

5. Az yakıt

6. HB geniş iç mekan nispeten geniş bagaj

vs. vs.

Otomatik araba yiğidin bahtınadır. Derim.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin
On 19.08.2017 at 20:10, Murat Sürücü yazdı:

Merhaba arkadaşlar,

Şuan 2001 Golf 1.6 Comfort var. Manuel vites. Bagaj ufaklığı ve manuel olması sebebiyle aracı yükseltmeyi düşünüyorum. Daha önce 2010 Octavia 1.4 TSi vardı DSG, bendeyken büyük bir sorun yaşamadım ancak satın alan arkadaş problem yaşamış. O yüzden DSG'den de korkuyorum.

Ailem 4 kişi oldu artık, bebek ufak, hanım da kullanacak yeni aracı. Bagajı bebek arabasını vb eşyaları rahatlıkla alabilecek ve usta usta dolaştırmayacak bir otomatik vitesi olan tüplü veya dizel veya turbo benzinli ekonomik motorlardan birine sahip, mümkünse yumuşak süspansiyonlu / konforlu tavsiye edebileceğiniz bir araç var mıdır?

Tahmini bütçem 50bin civarı. Golfu satıp alırsam biraz daha çıkabilirim de. Hanım bir süre Golf te pişsin istiyorum.

Ne tavsiye edersiniz sorunsuz şanzıman olarak ve konforlu aile arabası olarak?

Teşekkürler

Atla gel abi 2.4 Accord alalım sana :-)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
On 19.08.2017 at 23:11, Koray Demir yazdı:

TR'de tutulmuyor elde kalır bence.

Koray özellikle kia elde mi kalır????? Sen piyasaya pek bakmıyorsun sanırım. Birincisi hiç bir araba elde kalmaz. İkincisi hyundai ve kia piyada da yer edindi. İ30 belki kia ya göre yavaş satılsa da otomatik te başarılı olduğu ve bu yüzden de tutulduğu gerçek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

yakın arkadaşım 2014 cıvıc otomatikle kaza yaptıktan sonra 2014 octavia tdi dsg aldı adam sanki 1+1 apt dairesinden bağımsız müstakil eve taşınmış edasında şu an. :) araca binmedim hiç ama çok memnun. Siz de daha önce kullanmışsınız zaten. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Mazda3 Impressive,Kia Ceed,İ30,2008 Sonrası fd6 Civic

Büyük hacimli ise Accord

aklıma gelen araçlar bunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
52 dakika önce, Abdurrahman Tekin yazdı:

Atla gel abi 2.4 Accord alalım sana :-)

Accord diye gelip pidemizi yer döneriz gibime geliyor :D

20 dakika önce, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

yakın arkadaşım 2014 cıvıc otomatikle kaza yaptıktan sonra 2014 octavia tdi dsg aldı adam sanki 1+1 apt dairesinden bağımsız müstakil eve taşınmış edasında şu an. :) araca binmedim hiç ama çok memnun. Siz de daha önce kullanmışsınız zaten. 

Octavia çok güzel bir araç, DSG sorunsuz veya garantili alabilecek olsam başka araç düşünmem. Donanım olsun, rahatlık konfor olsun, genişlik olsun 9.5 numara :)

14 dakika önce, Recep Demirci yazdı:

Mazda3 Impressive,Kia Ceed,İ30,2008 Sonrası fd6 Civic

Büyük hacimli ise Accord

aklıma gelen araçlar bunlar.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Tekin
52 dakika önce, Murat Sürücü yazdı:

Accord diye gelip pidemizi yer döneriz gibime geliyor :D

Octavia çok güzel bir araç, DSG sorunsuz veya garantili alabilecek olsam başka araç düşünmem. Donanım olsun, rahatlık konfor olsun, genişlik olsun 9.5 numara :)

Teşekkürler

Araba fena durmuyor 39 gibi verecek sanırsam ama detaylı bakmadım, etliekmek yiyip dönmekte nimet abi :-D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
4 dakika önce, Abdurrahman Tekin yazdı:

Araba fena durmuyor 39 gibi verecek sanırsam ama detaylı bakmadım, etliekmek yiyip dönmekte nimet abi :-D

İlanı var mı aracın? Bir inceleyim 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
1 dakika önce, Abdurrahman Tekin yazdı:

Abi konya bile aştı artık değişen boya olaylarını, düşün artık :-)

Ben araba almak isterken az daha dayak yiyen adamım, satarken nolur bilmem :p

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Arkadaşlar, genel olarak kafamda bazı markalar öne çıktı. En uygun alım maliyeti opel astra sedan veya sw modellerinde. Km olarak şehir içi yılda 1500km şehirler arası da maksimum 3500km yol yapıyorum. Yani toplamda 5bin km yi geçmiyorum. O sebeple benzinli kullanıp tüp taktırmasam bile beni çok üzmez fiye düşünüyorum 1.4t modellerin. Hedefimde olan 4 marka var aslında. Astra, corolla, civic ve fluence. Mondeo focus mazda 3 gibi incelediklerim de mevcut. Opel alırsam 60 63 bin tl ye bitecek gibi. Ama diğer markalar için 70 75i gözden çıkarmam lazım.
Uzattım ama sormak istediğim şudur; 10 15 bin tl fazla verdiğim parayı 4 5 yıl sonra eritmeyen marka var mıdır ve değer mi sizce?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Bir saat önce, Murat Sürücü yazdı:

Arkadaşlar, genel olarak kafamda bazı markalar öne çıktı. En uygun alım maliyeti opel astra sedan veya sw modellerinde. Km olarak şehir içi yılda 1500km şehirler arası da maksimum 3500km yol yapıyorum. Yani toplamda 5bin km yi geçmiyorum. O sebeple benzinli kullanıp tüp taktırmasam bile beni çok üzmez fiye düşünüyorum 1.4t modellerin. Hedefimde olan 4 marka var aslında. Astra, corolla, civic ve fluence. Mondeo focus mazda 3 gibi incelediklerim de mevcut. Opel alırsam 60 63 bin tl ye bitecek gibi. Ama diğer markalar için 70 75i gözden çıkarmam lazım.
Uzattım ama sormak istediğim şudur; 10 15 bin tl fazla verdiğim parayı 4 5 yıl sonra eritmeyen marka var mıdır ve değer mi sizce?

Sorunun cevabı kesinlikle vw değer kaybetmez. Opel alırsanız h kasa 1.4t lerde kalorifer kazanı problemi kroniktir yeni mi dikkat edin plastikten yapmış gm değişim maliyeti ise 4000 tl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
16 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Sorunun cevabı kesinlikle vw değer kaybetmez. Opel alırsanız h kasa 1.4t lerde kalorifer kazanı problemi kroniktir yeni mi dikkat edin plastikten yapmış gm değişim maliyeti ise 4000 tl.

Plastik ve 4bin TL :shok:

VW sorunsuz Otomatik üretse de alsam keşke :)

Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 dakika önce, Murat Sürücü yazdı:

Plastik ve 4bin TL :shok:

VW sorunsuz Otomatik üretse de alsam keşke :)

Almanlar Türklere ezelden beri düşmandır. Amerika ve Çin'de dsg şanzımanların garanti süresi 10 yıl.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
1 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Almanlar Türklere ezelden beri düşmandır. Amerika ve Çin'de dsg şanzımanların garanti süresi 10 yıl.

Nasıl olsa satıyor, ne gerek var 10 yıl garantiye, adamlar haklı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Başka kasıt var sömürüyorlar. Belli serideki üretim hatası ihtimali olabilecek araçları bile bile Türkiye'ye gönderiyor olabilirler bunun sistemini kurmuşlardır kesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Servis bakımlı Passat Variantlar göz kırpıyor ama 10bin TL masraf çıkarırsa diye de korkmaktayım. Örneğin aşağıdaki araç. 2010 model, DSG li 1.4 TSI Passat SW. Düşük km ve servis bakımlı diyor. Sizce alınır mı bu tarz bir araç? Servisin iyi niyet garantisinin devam edip etmediğini öğrenmenin bir yolu var mıdır?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-53.000-km-de-yetkili-servis-bakimli-otomatik-passat-variant-473581926/detay

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Eski Ford forumunda Mondeo nasıldır diye sorayım :)

Opel İnsignia SW yerine Mondeo tavsiye eden olur mu otomatik?

Dizel benzinli kullanırken benim için çok farketmese de dizel de olabilir seçenek olarak. Satışta benzinli elde kalır mı bilemiyorum.

Mondeo dışarıdan güzel gözükmekte ama konforunu yalıtımını vb bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 07.09.2017 at 17:07, Murat Sürücü yazdı:

Eski Ford forumunda Mondeo nasıldır diye sorayım :)

Opel İnsignia SW yerine Mondeo tavsiye eden olur mu otomatik?

Dizel benzinli kullanırken benim için çok farketmese de dizel de olabilir seçenek olarak. Satışta benzinli elde kalır mı bilemiyorum.

Mondeo dışarıdan güzel gözükmekte ama konforunu yalıtımını vb bilmiyorum.

Hangi mondeo Murat ?

On 31.08.2017 at 16:11, Murat Sürücü yazdı:

Servis bakımlı Passat Variantlar göz kırpıyor ama 10bin TL masraf çıkarırsa diye de korkmaktayım. Örneğin aşağıdaki araç. 2010 model, DSG li 1.4 TSI Passat SW. Düşük km ve servis bakımlı diyor. Sizce alınır mı bu tarz bir araç? Servisin iyi niyet garantisinin devam edip etmediğini öğrenmenin bir yolu var mıdır?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-53.000-km-de-yetkili-servis-bakimli-otomatik-passat-variant-473581926/detay

Servis bakımlı ise 10 yıla kadar yardımcı olduklarını duyuyorum.. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hangi mondeo Murat ?

Servis bakımlı ise 10 yıla kadar yardımcı olduklarını duyuyorum.. 

Mondeo MK3 ler mesela, otomatikleri nasıldır? Konforu iyidir diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mondeo MK3 ler mesela, otomatikleri nasıldır? Konforu iyidir diye tahmin ediyorum.

Ben mondeo alırdım.
Aracı tanıyorum. Sorunlarını biliyorum. Çözümlerini biliyorum.
Şanzımanı da dünyanın en iyileri arasında.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...