İçeriğe Yönlendir

Focus 2 (2010) aracin beyin yakmasi

Mehmet Gürlek

Recommended Posts

Mehmet Gürlek

Ilk sahibi oldugum 1.6 benzin/lpg aracim uzun bi yoldan sonra sehir icinde stop etti cekiciydi tamirciydi derken arac beyinciye cekildi 2 kez sifir orjinal atesleme bobini takildi araca.1 haftalik bekleyisten sonra aracimi teslim almaya gittigimde 800tl masraf ve bana yapilan aciklama LPG tesisati atesleme bobininden elektrigi alinmis oda beyne hasar vermis......simdi lpg elektrigi farkli bi yerden verildi.problemde gorunmuyo ama 7 yildir lpg bunca zaman sonunda boyle ariza yaratmasi normal mi ?gecen senede conta yakmistim

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

lpg nin araç beynine zarar verdiğini ilk kez duydum, oto sanayilerde arıza çözemeyenlerin genelde ben bilmiyorum demek yerine kullandığı en güzel bahane beyin arızasıdır, kendim daha beyin arızalı denen hiçbir problemde gerçekten beyinde problem olan bir durum da yaşamadım, bu yüzden bence normal değil

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ateşleme bobin ucundan komut alma hep var ve oradan alınan bilgi birkaç m. Amper'i geçmez. Ondan dolayı yanması imkansız ancak alınan komut ucu negatif pals ile çalıştığı için x bir yerden gövdeye temas, yahut lpg ecu içinde olası arıza ile hasar oluşabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...