İçeriğe Yönlendir

İstanbulda Ev Fiyatları Düşer mi?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Evren Erakçora

Sadece kredi ödeme sürecini dikkate alıyor, yani ödedikten sonra kira ödemeyip kar edeceğimiz hesaplanmamış. Halbuki kısa sürede ödeyip geçmek daha mantıklı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Sadece kredi ödeme sürecini dikkate alıyor, yani ödedikten sonra kira ödemeyip kar edeceğimiz hesaplanmamış. Halbuki kısa sürede ödeyip geçmek daha mantıklı. 

80 yaşımıza kadar yaşayacağımızı hesaplasak mesela? Artan sürede de kira ödesek, kara geçmiyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

5 sene civarına kadar ödenen faiz düşük olduğu için bence kısa sürede ödenebiliyorsa ev çok mantıklı. 10 yılda belki o kadar mantıklı olmayabilir. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
9 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

5 sene civarına kadar ödenen faiz düşük olduğu için bence kısa sürede ödenebiliyorsa ev çok mantıklı. 10 yılda belki o kadar mantıklı olmayabilir. 

İstanbul'da 5 senelik kredi ile ev alabilen adam, peşin de alır :p

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı

600 lira kirayı baz alıp yapmayın hesabı. o evden çıktığında 1 tane daha 600 liraya kiralık ev örneği yok istanbulda muhtemelen eski kiracı vs dir. ölüsü 1000 lira kiranın daha aşağıya ilan bile çıkmıyor artık 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Gerçekleri gözden geçirmek lazım, tarım ülkede bitti gibi bu da şehire doğru göç demek, ayrıca bir de suriyeli gerçeği var ki büyük çoğunluğu büyükşehirlere akın ediyor, bunun ile beraber genç nufusun hayali büyük şehirler bu durumda  bu kadar talep karşısında düşmesi biraz hayal gibi.

Beylikdüzü gibi arzın aşırı olduğu bir durum var bu bölgede düşüş söz konusu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar, 

Benim 1,5 yıllık yaptığım bir analiz var. Ailemin geçimi analizi. Bu bir bucuk yıllık ortalama Aylık 3000 tl. Benim geçinmem için ayda en az 3000 tl ihtiyacım var. 

Fakat bu kredi ve kiralar ile olan 3000 tl. 

Kiramı, kredilerimi düştüğümde ve Arabamı sattığımda ise geçinmem için gereken ücret aylık 1750 tl düşüyor. Bir çoçuklu bir ailenin ulaşım yapmadan evde oturup yiyip içip yatacağı bir hayatın aylık maliyeti 1750 tl. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Çocuk daha büyümedi belliki. Yarın birgün büyüyecek ihtiyaçları artacak.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Bursada görüklede 150 bin liralık evlerin kirası 750 lira civarında. Hem ev alırsınız bir yandan değerlenir hem de daha ileride satıp daha pahalı bir eve geçebilirsiniz. Bu tarz yerleri araştırabilirsiniz. Kocaelide de evlerin ucuz olduğu yerler var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynı görüşteyim.
Nevşehirden alınacak 150 bin liralık ev de 600 lira kira getirir.
Biraz para biriktirir böyle bir ev alır kiraya verirsiniz. Sizin kira paranız çıkmış olur.
Borcu bitince en kötü 150 binlik bir eviniz olur. Bunu satıp 250 binlik bir ev alırsınız.

İl seçimi size kalmış. Akrabanız ailenizden biri. İlgilenecek yakın arkadaşınız olan bir il mantıklı olur.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
O kadar hesap yaptik bari bir yerden arsa alalim muteahhite verelim [emoji4]
Bak işte en karlı iş o :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

yanlış hesap yapıyorsunuz. istanbulda 600 lira kira tesadüf tür. yeniden başka biyerde kiraya çıkacak olunca min 1000 den başlar  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben yeni çıktım kiraya(evi müteahhite verdik) 1000 tl dublex ama asansör olmamasına rağmen tanıdıktan çok şansa denk geldi.  Normalde giriş kat 70 mt2 ler o fiyatta hem de hiç merkezi olmayan bir yerde. Ben de Giresundan bir ev alma hayali kuruyorum, İstanbuldan alınacak gibi değil.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Bence ev ve arsa fiyatları asla düşmez.Gün geçtikçe de hem ev hem de kira fiyatları artmaya devam edecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

2 sene önce aldığım evi şimdi satmaya kalksam 10 yıllık faizin daha da üzerinde bir kazanç ile satabiliyorum. Vakit kaybetmeyin bence, giden sizden gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...