İçeriğe Yönlendir

Atiker Kendi Kendine Benzine Lpg'ye Geçmesi

Derviş Dursun

Recommended Posts

Derviş Dursun
(düzenlendi)

Herkese merhaba. Son iki gündür aracımda bir sorun peydah oldu. Geçen cumartesi filtre değişim sinyali aldım. Daha 8 bin km oldu değişeli. Sanırım beyinde süresi kayıtlı olduğu için zamanı gelince ötmeye başlıyor. Neyse daha sonra iki gün önce farkettimki araç kendi kendine benzine geçiyor 3 5 saniye sonra tekrar gaza geçiyor. Gaz kesicinin çıt çıt sesi olmasa yine farkedemezdim. Devir hız vs farketmiyor. Rolanti halinde beklerken de aynı, normal tüm viteslerde giderkende aynı. Ben ellemiyorum, kendisi geçiş yapıp duruyor. En son bildiğim bir yerden 30 tl lik gaz aldım, 70 km civarı sonra bunu yapmaya başladı. Herhangi bir yerlede oynamadım. Lpg ısı müşürünü kontrol ettim, çıkardım kablolara baktım sağlam sonra izole edip geri taktım. Tabi kendisi bozuk mu bilemem. Yaşayan yada bu sorunu bilen varsa kazıklanmadan ve gereksiz parça değişmeden halledeyim diyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde Derviş Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

lpg göstergesi nerede araçta. kaput açma koluna yakın bir yerlerde mi kapı iç kısmına yakın? şunun için diyorum benim jazz da kaput açma kolunun altındaydı, yıkamacıya verdiğimde kapı içlerine su tutarken muhtemelen oraya da sıçrıyordu 3-5 saat saçmalıyordu lpg. ondan dedim. 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yok direk far açma anahtarının yanında. Suyla temasına imkan yok. O kadar kar kış geçti bişey olmadı. 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

İlk aldığımda ötüyordu, ne zaman değiştiğini bilmiyordum ama böyle bir sıkıntı yapmamıştı. Daha 8 bin km oldu değişeli ama değişimi yapıcam. Geçen hafta marmaris tarafına gittim, oraların yakıtına ne kadar güven olur bilmiyorum. Üç kere depo fullettim, belki bayağı tıkamış olabilir de

Düğme çalışıyor, benzine alıyorum, gaza geçiriyorum sıkıntı yok. Sorun neden kendi kendine benzine geçiyor, sonra lpg ye geçiyor geri? Lpg ciye görürsem daha beter edecekler diye çekiliyorum açıkçası 

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

benzer bir durum ben de yaşıyorum lovato da, map sensörü kaynaklı deniyor, bende de filtre değişim zamanı geldikten sonra yapmaya başladı, filtreyi kendim değişip lpg beyninden de bakım zamanını sıfırladım ama bazen yapıyor, büyük ihtimalle filtre kısmıyla alakalı bir durum gibi 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Arkadaşın biri aynı sorunu yaşamış, lpg düşmesinden çıkmış sorun. Kendi kendine benzine geçip sonra gaza geçiyormuş. Göstergede kablonun birinde temassizlik çıkmış sorun. Benimde far düğmesinin yanında. En son far açmıştım bi kaç kere. Aklıma o geldi. Çünkü motor kısmında bişeyle oynamadım ve herşeyi kontrol ettim sadece düğmeye bakmak aklıma gelmedi. Sizde düğmeyi bi kontrol edin isterseniz 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Atikerde 2 filtre var bir normal birde gaz kesicide kucuk filtre. Kucuk filtrenin degisimi olmazsa da arac sacmaliyor. Sizin sorun biraz garip lakin. Bu ihtimali goz onunde bulundurun.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yeni filtre her ikisi olmak üzere ve enjektör siparişi verdim. Yarın birgün gelir onlar değişirim. Bakalım neyden çıkacak 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Olabilir abi. Yarın filtre ve enjektör geliyor, değişimleri yaptıktan sonra bakalım nolacak

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Dün düğmeyi kontrol ettim herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Sanırım sorun başka yerde. Lpg ecu su diye korkuyorum. İnşallah o değildir

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Dün pc ye bağlattım bobin arızası kaydetmiş araç. Lpg pc si bu arızayı algılamış. Bobini yeni değişmiştim ama bozukken bunu kaydetmiş olabilir ve bizuk bobinle binerken niye yapmadı onu anlamadım. Yaklaşık 2 km geldim atma falan olmadı. Bakalım biraz daha deneyip sonucu yazarım 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
4 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Dün pc ye bağlattım bobin arızası kaydetmiş araç. Lpg pc si bu arızayı algılamış. Bobini yeni değişmiştim ama bozukken bunu kaydetmiş olabilir ve bizuk bobinle binerken niye yapmadı onu anlamadım. Yaklaşık 2 km geldim atma falan olmadı. Bakalım biraz daha deneyip sonucu yazarım 

Her elektrik - elektronik cihaz sıfır Olsa da arızalı çıkabilir inşallah sorununuz odur ve onunla kurtarırsınız geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Aslında bobin sıfır değil, biraderin arabadan almıştım. Visteon marka. Bunların sıralamaları farklı. En son sıralamayı değiştirip deneyim dedim nasıl olacak diye değiştim bi fark olmadı ama belki sistem yanlış bilgi almaya başlamış olabilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...